Wtorek, 15 maja 2007, 00:50

Mazoch w kadrze A czeskich skoczków!

Richard Schallert
Richard Schallert
fot. Tadeusz Mieczyński

Czeski Związek Narciarski ustalił już składy kadr skoczków na sezon 2007/2008. W porównaniu do roku ubiegłego, zaszły w nich bardzo niewielkie zmiany.

W kadrze A, prowadzonej przez Richarda Schallerta znalazło się siedmiu zawodników: Martin Cikl, Antonín Hajek, Jakub Janda, Jan Mazoch, Roman Koudelka, Jan Matura oraz Ondrej Vaculik.

W stosunku do minionego sezonu w czeskiej drużynie narodowej słabo spisującego się Borka Sedlaka zmienił 20-letni Martin Cikl. Asystentem Schallerta będziej jego rodak i doświadczony fizjoterapeuta - Gernot Landerer.

Warto podkreślić, że w kadrze A znalazło się miejsce dla Jana Mazocha, który mimo bardzo groźnego upadku podczas minionego Pucharu Świata w Zakopanem, zapowiada szybki powrót na skocznię.

Kadrę B Czech na przyszły sezon utworzą Lukas Hlava, Lukas Kuban, Čestmír Kozisek, Martin Plhal, Jiri Mazoch oraz Borek Sedlak. Drużynę, podobnie jak przed rokiem, będzie prowadził Słoweniec - Matjaz Zupan, a asystować mu będzie David Jiroutek.


Kadra A:
Martin Cikl (87), Antonín Hájek (87), Jan Matura (80), Jan Mazoch (85), Jakub Janda (78), Roman Koudelka (89) i Ondřej Vaculík (86)
Trenerzy: Richard Schallert oraz Gernot Landerer

Kadra B:
Lukáš Hlava (86), Čestmír Kožíšek (91), Lukáš Kubáň (88), Jiří Mazoch (90), Martin Plhal (91) i Borek Sedlák (81)
Trenerzy: Matjaž Zupan, David Jiroutek.

Kadra młodzieżowa:
Lukáš Berger (90), Hubert Bláha (92), Pavel Farkaš (91), Robert Kubáň (91), Vladimír Struhár (89) i Václav Štorek (90)
Trener: Jakub Jiroutek.


Kadra Pań:
Michaela Doleželová (94) a Vladěna Pustková (92) s juniorkami Lucií Míkovou (94) i Johankou Špačkovou (94)
Trener: Pavel Mikeska.




Tadeusz Mieczyński, Źródło: skoky.net
oglądalność: (8072) ilość komentarzy: (36)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl