Lotos Cup: Byrt i Słowiok umacniają się na prowadzeniu

• 2008-01-11 20:48

Na skoczniach w Wiśle - Łabajowie zakończyły się wieczorne zawody Lotos Cup.

W grupie juniorów E, startujących na skoczni HS 42, zwyciężył z dużą przewagą Krzysio Leja. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane dwukrotnie lądował na 39,5 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Hulbój z Gilowic (37,5 m i 35 m), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Podżorski (33,5 m i 35 m). Lider klasyfikacji generalnej, Michał Milczanowski z Zagórza, zajął czwarte miejsce, przez co musiał oddać żółty plastron Krzysiowi Lei.

Dotychczasowi liderzy kategorii junior D, Staszek Biela i Damian Żyła, zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane uzyskał dwukrotnie 42 m, a skoczek Klimczoka Bystra - 39,5 m i 40 m. W tej sytuacji samodzielnym liderem został Staszek Biela. Trzecie miejsce w konkursie zajął, z nieznaczną stratą do wicelidera, Krzysiek Biegun z Sokoła Szczyrk (39,5 m i 39,5 m).

W grupie dziewcząt tym razem wygrała Magda Pałasz (22 m i 23,5 m) przed Asią Szwab (19 m i 17,5 m).

Najstarsi rywalizowali na skoczni HS72.

W grupie juniorów C na pozycji lidera umocnił się Tomek Byrt, który wygrał trzeci konkurs z rzędu. Wiślanin wykonał bardzo dobre skoki o długości 62 m i 67 m. Niespodziankę sprawił klubowy kolega Tomka, Artur Kukuła, który dziś uplasował się na drugim miejscu, dzięki skokom na 60 m i 65 m. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Grześkowi Miętusowi (58 m i 63 m).

Także wśród juniorów B trzeci komplet punktów zgarnął Paweł Słowiok. Odległości, jakie osiągnął wiślanin, to 62,5 m i 65,5 m. Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega, Adam Cieślar (62,5 m i 64 m), a na trzeciej pozycji - Jan Ziobro (61 m i 65,5 m).