Co z tą formą?

 • 2008-01-15 10:19

Czy to była tylko wpadka? Adam Małysz trenuje w Val di Fiemme i ostatnie treningi mogą nastrajać pozytywnie. W poniedziałek skakał zdecydowanie dalej niż w Pucharze Świata. "Są powody do optymizmu" przekonuje trener Hannu Lepistö.

Mistrz Świata z Predazzo w obu konkursach na "swojej" skoczni nie awansował do finałowej serii. W sobotę był 46, a w niedzielę 40. "Nie pamiętam, kiedy ostatnio wypadłem tak słabo w Pucharze Świata" - mówił od razu po niedzielnych zawodach. "Jestem w dołku psychicznym" - dodawał.

W poniedziałek rano pojawił się jednak na skoczni w dobrym nastroju. Razem z kolegami z zespołu (Krzysztofem Miętusem, Kamilem Stochem i Marcinem Bachledą) przez ponad kwadrans wygłupiał się na śniegu. Skoczkowie rzucali się nawzajem kulkami, ulepili małego bałwana oraz sporo żartowali. Doszło nawet do pojedynku zapaśniczego między Miętusem, a Bachledą.

W pewnym momencie zawodnicy położyli kulę śniegu nad drzwiami wejściowymi do kontenera, w którym przebierają się skoczkowie. W tym czasie przebywał w nim serwismen Maciej Maciusiak. Gdy wyszedł ze środka, śnieg zleciał mu na głowę. Maciusiak w rewanżu zbombardował skoczków śnieżkami. Radość i energię Małysz przeniósł na skoki treningowe. Przed południem oddał siedem prób. Z tego samego rozbiegu, z którego rywalizowano w niedzielę, skakał w granicach 125-132 m. Przypomnijmy, ze w sobotę w Pucharze Świata uzyskał zaledwie 114,5 m, a w niedzielę jeszcze mniej, bo 111,5 m. Gdyby latał tak jak wczoraj, walczyłby o podium, a może nawet wygraną.

Nadal nie wiadomo, czy Małysz pojedzie na kolejne zawody PŚ w Harrachovie. "Decyzji jeszcze nie podjąłem, zrobię to po wtorkowym treningu" powiedział trener Lepistö. Tymczasem z Czech dochodzą niepokojące sygnały. Panująca w centralnej Europie odwilż sprawia, że zawody na mamucie są zagrożone.


Marcin Hetnał, źródło: sports.pl
oglądalność: (13315) komentarze: (160)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  usa usa land

  little I still removing home I grew names.

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz w PŚ:

  1994/1995 - 51 miejsce -- 40 pkt - 1 Polak
  1995/1996 -- 7 miejsce - 751 pkt - 1
  1996/1997 - 10 miejsce - 612 pkt - 1
  1997/1998 - 57 miejsce -- 43 pkt - 2
  1998/1999 - 46 miejsce -- 58 pkt - 2
  1999/2000 - 28 miejsce - 214 pkt - 1
  2000/2001 -- 1 miejsce -1531 pkt - 1
  2001/2002 -- 1 miejsce -1475 pkt - 1
  2002/2003 -- 1 miejsce -1357 pkt - 1
  2003/2004 - 12 miejsce - 525 pkt - 1
  2004/2005 -- 4 miejsce -1201 pkt - 1
  2005/2006 -- 9 miejsce -- 634 pkt - 1
  2006/2007 -- 1 miejsce -1453 pkt - 1
  2007/2008 -- 9 miejsce - 312 pkt - 1 (po 13 konkursach)

  Lokaty w sezonie 2007/2008:
  Miejsca - 16, 7, 8,10, 9,10,13,17, 5, 9, 6,46,40

 • miel_ec początkujący
  Rekordowe skoki narciarskie !!!

  znalazłem jeszcze to:
  http://pl.youtube.com/watch?v=eX564wM05SY&NR=1
  krótkie aczkolwiek efektowne

 • miel_ec początkujący
  Dlaczego skoki narciarskie wg FIS to nie exteme?

  wg mnie granice możliwości ludzkiego organizmu zostały przesunięte o wiele bardziej, niż można to zauważyć na skoczniach świata /w tym i na mamutach/. Prawdą jest że przeciętny internauta co najwyżej zjechał z Kasprowego czy Nosala, co najwyżej skoczył sobie amatorsko w Zagórzu (pozdrawiam Pana Mietka), więc dla Niego skoczkowie będą "ekstremistami", którzy ryzykują ponad miarę.
  Prawdą jest że sporo ludzi na świecie /szczególnie w USA/ przekracza granice zdrowego rozsądku i ryzykuje jeszcze bardziej.

  świadczyć o tym może chociażby ten filmik:
  http://pl.youtube.com/ watch?v=wWbrxCrezDI&feature=related
  (zaznaczam że trzeba obejrzeć całość, bo wstęp jest przy długi)

  przytoczyłem tu przykład zimowego "extreme" a i wiele dyscyplin nie związanych ze śniegiem jest godnym zauważenia, np. kajakarstwo górskie czy wspinaczka free solo, czy B.A.S.E. jumping

  pozdr dla fanów adrenaliny

 • Barnaba początkujący
  Cała prawda o pracy fizjologa, czyżby usługa na telefon?

  Maniakalnie atakuję "sztab szkoleniowy" H. Lepistoe za jego kikutową konstrukcję strukturalno-merytoryczną, m.im. za brak istotnych komponentów np. pracy(stałej) fizjologa, psychologa.Kiedy przeczytałem, że w sprawie przypadłości dotyczących formy Adasia zadzialał już "współpracujący" ze skoczkami profesor Żołądź i wkrótce Mistrz nasz powróci do swojej normy, znalazłem się w nadzwyczaj kłopotliwej sytuacji. Po pierwsze, nie mogłem spokojnie zasnąć. Po drugie, jako człowiek honoru uznający dewizę:
  "mylić się, ludzką wadą pospolitą jest, ale przyznać się do własnego błędu to już zaleta tylko mężny" naprędce obmyśliłem treść listu prostującego moje rzekomo fałszywe domniemania i należne w związku z tym przeprosiny.Dobrze jednak, że pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł, a nie w trakcie formułowania stwierdzeń ostatecznych.
  Okazuje się bowiem, że owszem , stosowne zalecenia wydano, ale bliżej nie określonego dnia w grudniu, który ma akurat 31 dób, czyli dopiero po ujawnieniu ewidentnych braków i to w dodatku AWARYJNIE, w trakcie dawno otwartego sezonu.
  Ani na przysłowiową jotę nie podważam zasług Pana Profesora, czy też Jego opinii w sprawie przyczyn słabej formy Adasia, dlatego bardzo trudno jest mi się pogodzić z faktem, że organizując pracę sztabu nie przewidziano odpowiedniego w nim miejsca dla wybitnego specjalisty.
  Dzisiaj w działaniach Profesora pokłada się ogromną nadzieję na wyjście z zapaści, która trwa już od pierwszego konkursu PŚ. A przecież, przed sezonem określa się odpowiednio stan dyspozycji i poziom wytrenowania zawodnika. Dzisiaj prof. Żołądź działa w systemie inwazyjnie, jakby wezwany telefonicznie.
  Panowie z PZN- u , czy nigdy chociażby na moment nie dotarła do was prosta w słowach mądrość: lepiej zasypywać studnię niż ją kopać kiedy wokół gore?

 • TAMM profesor

  dla mnie Robciowi potrzeba psychologa ale jest za stary więc PZN nie da bo po co marnować kasę lepiej se pojechać do Japonii albo trochę wypić

 • MarcinBB redaktor
  skojarzenie

  Wszyscy śmiejący się z Roberta Matei dziwnym trafem przypominają mi tych, co lubią kopać leżących.
  W dodatku mają krótką pamięć. Zapominają że ten leżący potrafił też wstać o własnych siłach. Że po niesławnych występach tu i ówdzie potrafił wygrać konkurs PK. Że na zakończenie zeszłego sezonu pobił na planickim mamucie swój życiowy rekord. 205,5.
  Tylko dwóch polskich skoczków ma lepsze.
  Czemu więc ma skoczyć w Harachovie 135,5?

 • TAMM profesor

  można by napisać artykuł
  taproflar - niechęć pod płaszczykiem pseudo-realizmu
  rozumiem że nie lubisz zbyt Małysz albo tylko sprawiasz takie wrażenie ale nie zmieniaj faktów na korzyść własną bo to już kłamstwo jak przytaczasz artykuł to przytaczaj cały a nie tylko fragment który ci "leży"

 • miel_ec początkujący

  "Kiedy taka "naprawa" może przynieść skutek? (...) Na pewno nie w dwa dni, ale jest szansa, by dała efekt jeszcze w tym sezonie zimowym"

  Prof. Jan Żołądź musi uważać mówiąc takie rzeczy, bo "wierni kibice Adama Małysza" są gotowi zwyzywać go od najgorszych, za to że obraża Mistrza z Wisły i nie wierzy w jego możliwości.

  Co poniektórzy "kibice" uważają że Adam po dwóch dniach treningu w Predazzo powrócił do świetnej dyspozycji i jest w stanie walczyć o podium w Harrachovie ;) Słuchajcie profesora a daleko zajdziecie :)

  ukłony uniżone

 • qwerty weteran
  taproflar (*p43.neoplus.adsl.tpnet.pl), 15 stycznia 2008, 20:50

  Ale z Ciebie manipulator. Zapomniałeś dodać trzeciej części tego artykułu:

  "Trzeba zastosować program naprawczy, co prawdopodobnie już teraz ma miejsce. Trener Lepistoe jest zaskoczony tym, co się stało, ale jednocześnie jest doświadczonym trenerem. Kiedy taka "naprawa" może przynieść skutek? To zależy od głębokości tego deficytu. Na pewno nie w dwa dni, ale jest szansa, by dała efekt jeszcze w tym sezonie zimowym"

 • taproflar stały bywalec
  cała prawda o formie Małysza

  Na to, co się dzieje z Adamem Małyszem, patrzę z daleka i nie znam szczegółów. Widzę jednak poważny kryzys. Nie z powodów psychologicznych, bo z tymi problemami Adam sobie dobrze radzi. Cały kryzys formy wynika prawdopodobnie z zupełnego rozregulowania cyklu skoku – pisze dla Super Expressu Jan Żołądź, profesor fizjologii, współautor sukcesu Małysza w latach 2001-2003.

  Powodem może być niedobór mocy w mięśniach. Na taki deficyt wpływ mają lata treningu, jego objętość i intensywność, szczególnie w ostatnim roku. Ważny jest też wiek zawodnika.


  REKLAMA Czytaj dalej  Obraz prawidłowego skoku jest u Małysza zaburzony przez tę mniejszą moc mięśni. Dlatego Adam próbuje ten niedobór rekompensować różnymi sposobami. Kombinując, głównie zmienia technikę. Ale to tak jakby samochód z silnikiem małej mocy próbował jechać tak jak auto dużej mocy, choćby volvo.


  Tłumacząc na polski : Małysz wyczerpał swoje możliwości.
  płyta DVD-R została wypalona, a w 2006/07 uzyto overburningu
  więcej formy się nie zmiesci na niej
  Małysz po tym sezonie odejdzie na emeryturkę

 • miel_ec początkujący
  hehe

  Fajnie będzie znowu zobaczyć Robka na skoczni.
  Całe szczęście że w roli przedskoczka.
  tzn mam nadzieję że realizator specjalnie dla polskich fanów pokaże jego "lot" w okolice 135m :)

 • Camil początkujący
  harrahov !

  Witam, nie wiecie czy bilety na konkurs w harrahovie będzie można kupic pod skocznią bezpośrednio przed zawodami?

 • fajter1974 początkujący

  Tak myslalem ze to przez chorobe bo to niemozliwe bylo zeby nagle zapomnial jak sie skacze .Zreszta ja jestem zawsze z Adamem i na dobre i na zle

 • TAMM profesor

  Jak nie w Harrachovie to gdzie Adam ma zacząc wygrywac
  jak tam nie zacznie to podium PŚ mówi pa pa
  w tym momencie jest nawet szansa na zwycięstwo ale mała

 • patrycja381 weteran

  nie mam nic przeciwko odwolaniu tych zawodow w Harrahovie. a jesl juz odbylyby se te zawody to mam nadzieje, ze Malysz nie straci znow z dnia na dzien formy i bedzie walczyl o podium.

 • anonim

  wie ktos moze ile malysz skakal w dzisiejszych treningach ?wedlug mnie malysz powinien uciekac z harachova ale za to pojechac do japoni

 • anonim

  Małysz jedzie do Harrachova!
  wolałabym jednak żeby nie jechał i potrenował przed konkursami w Zakopanem aby tam bardzo bardzo dobrze wypaść
  ale i tak wierze że małysza w Harrachovie stac na pudło 3mam kciuki
  Małysz jesteś najlepszy!

 • Dona początkujący

  ,, ...jestes steram, białym zołnierzem nosisz spodnie, wiec walcz! jestes zaglem, szalonym wiatrem twoja siła to start...''- Panie Adamie spiewalismy Panu to zawsze czy to na LGP, czy na PS w Zakopnem, zwsze pomagało , niech i teraz pomoze! Teraz sie okazuje kto jest prawdziwym kibicem! Trzeba sie jednoczyc z Adamem, a nie odsuwac od niego!

 • anonim

  Nagiller i Hafele pojawili się tylko na chwilke fakt spisywali się dobrze ale teraz liczy sie z tych mlodcyh tylko morgi i schlirri

 • anonim
  @kibic_malysza

  Przepowiednie krótkoterminowe też się nie sprawdzają.
  Przed zawodami w Predazzo:

  "to jest skocznia Adama, na pewno wygra"
  "szykuje nam się podwójne zwycięstwo"
  "Małysz będzie na podium"

  a tymczasem wyszło jak wyszło. Najlepiej przewidują bukmacherzy i wróżki :P

 • anonim
  Kuttin vs Lepisto

  Polska jest jednym z niewielu krajów gdzie potrzeba dwóch trenerów. Jednego dla Małysza a drugiego dla szeroko pojętej kadry narodowej. Lepisto teoretycznie trenuje całą kadrę ale tak na prawdę tylko Małysza. Świadczy o tym sposób w jaki to robi. tzn spotyka się z polskimi skoczkami tylko na zagranicznych zgrupowaniach. Taki system treningów sprawdza się tylko w przypadku doświadczonego Adama (a raczej siię nie sprawdza patrząc po wynikach Mistrza). Tymczasem pozostali zawodnicy niewiele na tym zyskują. Kuttin jaki był każdy wie. Ale przynajmniej mieszkał w Polsce i był ze wszystkimi zawodnikami na co dzień. Nie wiem na jakiej zasadzie Lepisto wybiera zawodników na konkretne zawody, ale raczej nie ma pojęcia jaką formą i umiejętnościami dysponują polskie nieloty.

 • anonim

  nom Tajner mógłby wrócić wkońcu to on doprowadził do sukcesów Adama

 • kibic_malysza doświadczony

  Wypowiedź Lepistoe z dzisiejszego Przeglądu Sportowego o Małyszu.

  "Dobrze się wybijał i bez trudu szybował daleko. Są powody do optymizmu" - dodał fiński szkoleniowiec.

  "Mimo to, nadal zastanawiamy się nad tym, czy Adam powinien wystartować w Harrachovie. Decyzji jeszcze nie podjąłem. Zrobię to we wtorek, po kolejnym treningu" - tłumaczył Lepistoe.

 • Przemo początkujący

  nowy trener jest potrzebny ktory by umotywowal by mu zalezalo a nie jak Lepistoe mlodszy z zagranicy asystentem jakis polski z jajami nie Kruczek ktory na 1 sie nie nadaje

 • adam90251 początkujący

  Juz sie nie moge doczekać Harahova i formy adama, juz widze te
  pochlebstwa w kierunku adama w mediach...

 • anonim

  Prosze Was Bardzo O Odpowiedz ma Ktoś Skok Goldiego z 2001roku z Trondheim skoczył wtedy 134 metry skakał zaraz pod Adamie Małyszu który skoczył 138,5 metra

 • indor_ weteran

  Ludzie przestańcie!
  Jak Kuttin wróci, to ja się wieszam :(
  Mam nadzieję, że z tym Lepistoe to wasze durne wymysły..

 • ZKuba36 profesor
  kibic_małysza

  Lepistoe to prawdopodobnie bardzo dobry i doświadczony trener ale po raz pierwszy w życiu znalazł się w sytuacji, że trenowany przez niego zawodnik mówi mu co, gdzie i kiedy będzie robił.

 • Chris14 bywalec

  Nadal nie wiadomo, czy Małysz pojedzie na kolejne zawody PŚ w Harrachovie. "Decyzji jeszcze nie podjąłem, zrobię to po wtorkowym treningu" powiedział trener Lepistö. Tymczasem z Czech dochodzą niepokojące sygnały. Panująca w centralnej Europie odwilż sprawia, że zawody na mamucie są zagrożone.

 • Caffee doświadczony
  Forest

  taaa.. tak tez i ja mysle:P wszyscy spiewaja o wspolpacry jak to sie nie uklada a tu takie dziwy rzekomo trener powiedzial? sr*nie w banie :P

 • Przemo początkujący

  Treningi sa dobre bo nikt ich nie widzi kiedys takim zawodnikiem byl Mateja skakal jak nikt tego nie widzial

 • Caffee doświadczony

  Decyzji jeszcze nie podjąłem, zrobię to po wtorkowym treningu" powiedział trener Lepistö


  brak wolnosci w podejmowaniu decyzji?

  ktos tu sciemna- albo ten nasz tlumacz tutaj albo finski portal

 • ZKuba36 profesor
  gnojek82

  Jesteś bardzo rozrzutny. Zawodnik jadący z prędkością 90 km/h w czasie 0,1 s przejeżdża 2,5m.
  Ty mu dajesz 5m?

 • taproflar stały bywalec

  @kibic malysza
  Małysz się do 30-tki nie załapie w Harrachovie w obu konkursach
  i pójdzie z Lepistoe na emeryturkę po tym sezonie

 • kibic_malysza doświadczony

  Jak nie będzie dobrze to znaczy, że trener nie wie nadal co się dzieje i nie wie co robić...a dziwi mnie to i te jego wypowiedzi bo w opiniu wielu fachowców Hannu Lepistoe to bardzo doświadczony trener i wie cor robi.

 • anonim

  to skandal lepisto za takie wypowiedzi powinien już wylecieć

 • anonim
  Loepisto Odchodzi

  Sprawdzałem na Fińskich portalach. Loepisto udzielił wywiadu fińskiej prasie i twierdzi że z końcem tego sezonu przechodzi na emeryturę. No to pan Tajner już musi zacząć poszukiwania nowego szkoleniowca. Może Kutin wróci

 • anonim
  Krzychu

  jeżeli chodzi o PK W ZAKOPANEM START MAŁYSZA TO DOBRY POMYSŁ ALE JA JEDNAK UPIERAŁ BBYM SIĘ PRZY JUNIORACH BO TO DOBRY SPRAWDZIA I KWALIFIKACJA DO MŚJ. DŁUGOPOLSKI W TYM SEZONIE JEST BEZ SENSU ALE BARDZO MI SIĘ PODOBA TWOJA PROPOZYCJA NA FC JEŻELI CHODZI O MŚJ TO PRĘDZEJ WYSTAWIŁBYM D.KOWALA NIŻ KUBACKIEGO ALE TO KTO POWNIEN JECHAĆ POKAŻĄ NAJBLIŻSZE STARTY DZIĘKI ZA CIEKAWE PROPOZYCJE SZKODA ŻE INNI WOLĄ OBRAŻAĆ POLSKĄ KADRĘ NIŻ POROZMAWIAĆ O JEJ PRZYSZŁOŚCI TY JESTEŚ PRAWDZIWYM KIBICEM

 • Divine JazOOn początkujący
  wpadka

  na moje - piatek na lekach - 130 m, sobota/niedziela - oslabienie po migrenie - organizm kompletnie nie dziala, miesnie sa wolne i zle reaguja...

 • anonim
  @querty

  Ciekawe z kim sie dogadać nie moze, skoro ciagle przebywa poza Polską i z daleka od kadry> Cwaniaczek udaje, że to nie jego wina że rozwalił nawet forme Adama po tym jak wykończył pozostałych skoczków juz w zeszłym sezonie. Z Adamem mu najdłużej zeszło, bo to gigant. Jego tak łatwo wykończyć nie można.

 • qwerty weteran

  autor: nieznany (*113.chello.pl), 15 stycznia 2008, 10:50
  -
  Zobaczcie co napisali na agranicznym portalu:

  Näin väittää Puolan mäkimaajoukkueen suomalainen valmentaja Hannu Lepistö. Hanskin haastattelun aluksi Lepistö kertoo minkälainen kokemus Puolan maajoukkuepesti on tähän asti ollut.

  Co w wolnym tumaczenie znaczy: Hannu Lepistö odchodzi z kadry polskiej z powodu braku porozumienia i braku wolnosci w podejmowaniu decyzji.

 • Caffee doświadczony
  qwerty

  jedyne co tam zrozumialam to nazwisko trenera:P przetlumacz :)

  a mi sie wyydae ze pzn nie pusci tak latwo lepistoe, po piersze tajner zaprzeczyl jakoby mailabyc zmiana trenera a po drugie dzwonil do hannu i "pogodnie sie zegnali" [tajner mu sie podlizuje:P] atmosfera pomimo drobnego kryzysiku jest spokojna takze mysle ze lepistoe zostanie.. zwlaszcza ze mimo tego co mowimy my on ma tu z kim pracowac- jest Adam, jest Kamil.. a tak osttanim celem lepistoe w karierze trenerskeij byloby zdobycie z Adamem zlota w Vancouver:)

 • Janek początkujący
  Dobre prognozy na Zakopane

  Na razie nie ma zagrożenia dla organizatorów konkursów Pucharu Świata w Zakopenem, które odbędą się za nieco ponad tydzień - 25 i 26 stycznia. Długoterminowa prognoza pogody przewiduje, że na początku przyszłego tygodnia w Tatrach temperatura spadnie poniżej zera i spadnie śnieg. To idealne warunki dla skoczków. Ciekawe tylko czy wiatr nie pokrzyzuje planów.
  "Nie mam najmniejszych obaw o problemy z pogodą. Na skoczni jest, pomimo obecnych plusowych temperatur, jeszcze sporo śniegu, a - na wszelki wypadek - mamy zgromadzone znaczne zapasy. Jeżeli zaszłaby taka potrzeba, śnieg zostanie na skocznię nawieziony, rozbieg będziemy mrozili ciekłym azotem. Wszystkie służby komitetu organizacyjnego są na taką ewentualność przygotowane, choć nie sądzę, aby trzeba było je wykorzystywać. W dniach konkursów w Zakopanem zapowiada się piękna, zimowa aura" - zapewnie dyrektor zawodów, Lech Nadarkiewicz.

 • vero92 weteran

  Przecież Adam jedzie. Ja bym dodała że czasami Skijumping.pl się spoźnia. Na innych portalach czasami są świeższe informacje. A może nienile świeższe ale jest czasami bardziej rozserzony temat.

 • anonim
  Kazimierz BAFIA

  Dziś ma urodzinki również trener TS Wisła Zakopane i wielokrotny Mistrz Polski w kombinacji norweskiej- Kazimierz BAFIA

 • anonim

  Ja już sama nie wiem czy robią dobrze czy zle.
  A wogóle to dziwi mnie brak newsa, bo juz jest znany skład na Harrachov.

  Ale załóżmy taką rzecz, Adam w ostatnich dwóch konkursach tylko skakał tak żle, moze to był efekt uboczny leków jakie zarzywał ? Bo napewno takie brał !
  Był otumaniony dwa dni i organizm nie zadziałał jak nalezy.

  Wczoraj i dziś skakał ponoć prawie idealnie, wiec chyba wie jak się czuje, a i trener też,
  zobaczymy, okaże się już w pierwszych treningach czy nie popełniono błędu.
  Ale poraz kolejny zaufam trenerowi.
  A co będzie ? Ufam, ze nareszcie bardzo dobrze.

 • hanni początkujący
  skandal

  to ma niby byc najlepsza strona o skokach ? nawet nie zamiesciliscie ze dzisiaj swoje urodziny obchodza:

  » Michael Neumayer (1979)

  » Emmanuel Chedal (1983)

  » Harri Olli (1985)

  » Dominik Bafia (1988)

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NEUMI !

 • qwerty weteran

  http://lotta.yle.fi/rsweblti.nsf /sivut /vieraana?opendocument&pageid=Content0DC3A

  Czy to znaczy że LEPISTOE ODCHODZI!?

 • anonim

  Adasiek znowu do 30-tki w Harrachovi nie wejdzie
  po dwóch miejscach poza 30 wystartuje w Zakopanem
  i zajmije miejsca również poza 30-tka w jednym
  a wdrugim 27
  przepowiedziałem w Val di Fiemme brak Małysza w 30 wiec to tez sie sprawdzi

 • Caffee doświadczony

  heheheh slusznie ta kula sniezna spadla na maciuszaka :P los tak chcial;P

  a tak juz na calkiem powaznie to spokojnie juz czekma na weekend. chyba ze Adama tam nie bedzie z czego w sumie mimo wszystko bym sie chyba ucieszyla. odpoczynek i tak by sie przydal..

 • gnojek82 bywalec
  @nieznajomaznajomego!

  Taki moment mogl nadejsc, ale nadszedl za szybko, to by sie dzialo stopniowo! A nie nagle. Dlatego twierdze ze Adama stac nawet na zeszloroczny wystrzal, nie wierze w to za bardzo, ale milo by bylo gdyby zamknal mi gebe ;)

 • anonim

  No mysle , że tak dobry już nie będzie . Dawno nie widzeliśmy tak sałbego sezonu w wykonaniu Adama.

 • anonim

  Nie ma żadnego powodu dla którego Małysz miałby jechać do Harrachowa.:
  - zawody wogóle mogą się nie odbyć
  - jeżeli jest poprawa to na mamucie łatwo będzie ją stracić
  - trochę odpoczynku i spokoju dużo da

 • anonim

  DAJCIE MU ŚWIĘTY SPOKÓJ! MA 4 KRYSZTAŁOWE KULE JEST MISTRZEM ŚWIATA I KIEDYŚ TEN MOMENT MUSIAŁ NADEJŚĆ!
  Na miłość boską dajcie mu spokój! MAŁO JESZCZE?
  Adaś to nie cybork jakiś zaprogramowany!

 • gnojek82 bywalec
  0,2s

  Leki ogolnie zamulaja, szczegolnie przeciwbolowe. Nawet jesli producent twierdzi inaczej to tak jest. A 0,2s na odpowiednia reakcje na progu to niezwykle malo, i wlasnie to moglo byc przyczyna slabych skokow Adama.

 • Bodzio początkujący
  GOOD

  I tak powinno być!
  Od-stres Adama po kiepawym weekendzie.
  Tak powinni robić PRZED każdymi zawodami, bo Adam się stresuje jak coś mu nie wyjdzie.
  Mam nadzieję że w Czechach będzie lepiej, a potem ZAKOPANE!

 • anonim
  pytanie

  Czy to prawda, że konkursów w Harrachovie nie będzie na żywo w żadnej telewizji ? W TVP1 w programie na weekend skoków brak....

 • ivonka początkujący
  -

  czy wie ktos moze czy bedzie organizowany jakis powrot np autobusem do krakowa po piatkowym konkursie?

 • Maciek początkujący

  Do Harahova Malysz powinien jechać, ale w dobrej formie. Jesli formy nie bedzie to niech poćwiczy w val di Fieme czy w Zakopanym. I na konkursach w Zakopanym wygra dwa konkursy.

 • anonim
  @Henio

  Gościu przestań pisac głupoty. Najpierw przestudiuj ich miejsca w PK, a potem dopiero zacznij pisanie.
  Ja tez moge napisac, ze Murańka nie jest w stanie wejsc do 10 Fis Cup ("dopiero" 15 miejsce w Lauscha) ale nigdy tak nie pisze bo to zwykla demagogia, która ty zawziecie uprawiasz

 • anonim
  Skład Polski Na Harrachov

  Znany jest już skład naszych skoczków na PŚ w Harrachowie: Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula. Źródło: http://www.sport.pl/ sport/1,65025,4838595.html (bez spacji po pl)

 • wojtas_1791 początkujący

  to fajnie ze maja poczucie humoru ;) to napewno sprzyja jezeli chodzi o atmosfere w druzynie. mam nadzieje ze teraz adaś zaliczy podium, moze nawet zwyciestwo. musi poprostu podejsc do wszystkiego na spokojnie. i reszcie tez zycze punktow na lotach. powodzenia!

 • tomaszczuk początkujący
  Do "misy85"

  Czy Ty sie cieszysz z tego ze Małysz jedzie do Harrachova?! Nie uważasz ze lepszym posunięciem było by gdyby spokojnie w ten weekend Adam sobie potrenował i dopiero wystartował w Zakopanem. Mysle ze trenerzy stawiają na szali reszte sezonu pozwalając skakać w Harrachovie. Na lotach Adam moze sie tak roztroić ze reszta sezonu bedzie juz stracona. Czy nie lepiej nastawic sie na Zakopane i wystartowac na własnej skoczni po porzadnym treningu. to co Małysz pokazał we Włoszech moze sie zdarzyc kazdemu ja to rozumiem, ale Adam startuje we wszystkich konkursach i co tydzień jest to samo, ma dobre i złe skoki. Przerawapozwoliła by mu sie ustabilizować , odzyskac siły dojść do siebie po tych migrenach. nieudane loty zdołuja go jeszcze bardziej.

 • anonim
  Harrachov

  Do Harrachova jest zgłoszonych 54 skoczków z 13 państw. Skocznia jest ponoc dobrze przygotowana i mozna na niej skoczyc nawet 220 metrów ;) Tylko kto tego dokona?
  Dziś miały sie odbyc treningi przedskoczków (pierwsze testowanie skocczni) a w czwartek treningi oficjalne zawodników.

 • anonim

  bachlada nie może sobie dać rady na skoczni więc może w zapasach wystartuje:) nie mogę znieść gościa! to następca robcia!

 • anonim
  Żyła ,Hula

  Obaj nie są w stanie wejść do pierwszej dziesiątki PK(w normalnym konkursie -nie w Japonii i USA), naprawdę nie mająm czego szukać w PŚ.
  Jeśli już starują to chyba w celach szkoleniowych?

 • anonim

  Tak to prawda znowu TVN-24 teraz podało, ze na loty jadą : Adam , Kamil, Piotrek I Stefan Hula.
  Reszta wraca do kraju.
  Wyjazd do Harrachova juz jutro, jadą wczesniej aby skorzystac z wolnych treningów.
  Pan Tajner twierdzi, ze forma Adama jest owiele lepsza nie taka jaką prezentował podczas ostatnich konkursów.

  Ale to się wszystko okaże, czy nie popełniają błędu jak już miało to miejsce w przeszłości.

 • MarcinBB redaktor
  @taproflar

  1. Sprawdź sobie skład kadry A naszych skoczków. Zbigniew Klimowski jest obok Łukasza Kruczka asystentem trenera kadry A i regularnie jeździ na Puchar Świata razem z resztą ekipy. W jego pobycie w Predazzo nie było nic niezwykłego i nie sądzę, by była potrzebna do tego jakaś prośba Małysza. Nie rozumiem Twojej cokolwiek żywiołowej i aroganckiej reakcji. Klimowski ma tam do roboty dużo więcej niż trzymanie kogokolwiek za głowę.
  2. Poczytaj regulamin (posty nie na temat). Kopiowanie komentów spod jednego artykułu i wklejanie ich pod innymi to zwykłe spamowanie.
  3. Zanim coś napiszesz, to się zastanów.

 • misy85 początkujący
  harrachov:)

  Adam jedzie do Harrachoba:D:D:D:D
  a razem z nim wystapia: Kamil ,Stefan i piotrek zyla
  jako przedskoczek bedzie skakal robert mateja:):)
  pozdrawiam wszystkich:)

 • tomaszczuk początkujący
  "odpuścic harrachov"

  Podobno Małysz jedzie do Harrachova! No to mamy po sezonie, zapomnijmy o sukcesie w zakopanem i o dobrym starcie na mistrzostwach w lotach! Zamiast startować w nastepnym konkursie niech Adam spokojnie po trenuje na jakieś 90 metrowej skoczni. Z tygodnia na tydzien to samo sie dzieje kilka dobrych skoków na treningu nie swiadczy o dobrej formie! Trenerzy kadry polskiej są do dupy! Traktuja Małysza jak zwykłego skoczka i zapominaja ze to szczególny talemnt i potrzebuje specjalnego przygotowania zeby wszysktko było ok!1

 • anonim

  Na Predazzo 2008 widać jak Kruczek ma minę utwierdzającą w przekonaniu, ze nie wiadomo co sie dzieje z formą, a w zasadzie co sie stało

 • anonim

  jesteśmy w harrachowie!
  Proszę pastwa o to na belce siada Adam małysz wrzawa na trybunach wszyscy krzyczą Adam adam adam, co pokaże nasz mistrz pamiętamy te odległe miejsca w predazzo ale to juz przeszłośc właśnie ruszył wybił się leci leecccc adam jesczcze jeszcze jeeeestttt daleko pięknie wspaniale poczekajmy jaka odległośc 220 m przeleciał tę skocznię coż za cudowny skok Adam jesteś wspaniały kibice szaleją z radości.....

 • anonim

  http:// pl.youtube.com/watch?v=DwR_hi_XbgI&feature=related

  czy tak będzie w sobotę?:d

 • Michaell26 początkujący
  Psychika -w tym tkwi problem

  Proszę państwa z prześledzonych konkursach od początku sezonu widać,że Adam Małysz ma głównie problemy z psychiką, ile razy oddaje b. dobre skoki w treningach czy kwalifikacjahc ,póżniej w konkursie ląduje dużo bliżej........ale on już zrobił swoje, jak na polskie realia to nawet za wiele...pozdro dla kibiców skoków narciarskich....

 • indor_ weteran
  Adam obyś tego nie żałował..

  ja bym radził nie jechać, ale jak to się mówi - twój cyrt, twoje małpy

 • anonim
  @taploflar

  Klimowski musi jeździć z kadrą A (a nie tylko z Małyszem) bo prawdopodobnie tylko on robi imitacje skoczkom ( to jest to ćwiczenie jak trener trzyma skoczka nad głową a on udaje, że leci :P). Z pewnością i Lepistoe i Kruczek sa za wygodni i tego robić nie chcą. Na zdjęciach widać, że jak Lepistoe robi imitację to skoczkowie muszą wskakiwać na taki poziomo trzymamy patyk! Musi to byc "bardzo wygodne"...
  Pytanie tylko, czemu Kruczek nie pojechał do Japonii skoro i tak nic nie robi na zawodach PŚ?

 • taproflar stały bywalec
  no to pozamiatane

  Względy komercyjne wzięły górę na zdrowym rozsądkiem. Gdzie by tam Federer popuścił.
  Wniosek.
  Nie wygra Małysz ,żadnych zawodów PŚ takim sposobem nawet w Zakopanym. Do tej pory na razie mi się wszystko sprawdzało.
  Małysz jedzie do Harrachova z dodatkami a nie z kadrą:)

 • Man_iac początkujący

  Ktoś tu szukał nagrań ze skokami. Tutaj jest najlepszy skok Adama w dotychczasowej karierze:
  http://pl.youtube.com/watch?v=cpObzzD90eA&feature=related

 • obserwator początkujący

  A wlasnie ze jest sens posylania tam naszych skoczkow bo chyba zapominacie ze najwazniejsza impreza sa ms w lotach a te zawody moga byc tak jakby sprawdzianem dla naszych skoczkow przed ms.

 • taproflar stały bywalec
  Dodatek do Małysza

  Ciekawe kogo teraz Małysz zabierze na własna prośbę do Harrachova.

  Na PK do Japonii drużyna poleciała bez żadnego trenera bo :

  "Zbigniew Klimowski na prośbę Małysza towarzyszył mu w PŚ"

  Głowę trzymał Małyszowi żeby mu migrena nie urwała ? To Lepistoe i Kruczek nie wystarczą?

  ŚMIECH NA SALI PANIE MAŁYSZ ,bo to istny CYRK. Trzeba było jeszcze Szturca zabrać.

  Kiedy w końcu się skończy ,że reprezentacja Polski to tylko Małysz i wszystko pod niego a reszta to dodatek

 • anonim

  Przed chwilką w TVN-24 mówili, ze Adam jedzie na loty i cała nasza kadra !

  Mam nadzieję, ze nie popełniają kolejnego błędu.

 • Przemo początkujący

  Turysci albo wczasowicze jaki jest sens np wysylanie Bachledy jak dla nieg szczyt 50 i mowi ze dobry skok czyli jest zaslaby na PS a MP pokazaly ze mlodzi sa lepsi zreszta wymienil bym czly sztab szkoleniowy

 • anonim

  http://pl.youtube.com/watch?v=8OYC2NRAEwA- konkursy w Willingen z sezonu 2000-2001 w tym reord

 • anonim
  Na MP nie było żadnej kontroli sprzetu, BMI i kombinezonów

  Maniac zapomniał, że mamy jeszcze kadrę B i C oraz Śliża i kilku pozakadrowców skaczących lepiej od Turystów Tajnera.
  Ta reszta po prostu na MP mniej oszukiwała i dlatego nie była ani na podium, ani w pierwszej dziesiątce mimo, że skacze lepiej od Tonia i Tomka.

 • Man_iac początkujący

  "Tajner i Pochwala sa niby perspektywiczni ?"
  Jeżeli "bardziej perspektywiczni od Roberta" znaczy dla Ciebie, że są perspektywiczni, to gratuluję znajomości realiów skoków.
  Jeżeli nie są, to gratuluję znajomości technik manipulacji wypowiedziami.

 • anonim
  @Man_iac (maniacmarek@gmail.com)

  Tajner i Pochwala sa niby perspektywiczni ?...to ja Ci powiem, ze juz bardziej pespektywicznym jest Harada albo nawet kazdy inny skaczacy w jakims klube dzieciak...Ci dwaj zas juz dawno odkryli swoje role w skokach.....turysci

 • Przemo początkujący

  Lepistoe mowi ze bedzie lepiej od poczatku sezonu a jest coraz gorzej nie mamy druzyny ja bym jezeli maja jezdzic zawodnicy tacy jak Mateja Bachleda Hula czy Zyla i przynosic wstyd wycofal druzyne bo to nie ma sensu szkosa kasy

 • indor_ weteran
  Cała prawda o Kruczku

  http://pl.youtube.com/watch?v=JYgILivnzgc
  Ludzie obejrzyjcie sobie ten filmik, to jest skrót z Predazzo 2008 (2 konkurs), kruczek po skoku Małysza wyraźnie się uśmiecha.. Co to do cholery ma znaczyć? Dokładnie to widać, świetna jakość filmiku.

 • marcino początkujący
  Loty

  do Harrachova jada: Malysz, Stoch, Zyla, Hula. Jako przedskoczek skakacie bedzie ... Mateja

 • Man_iac początkujący
  @kolo

  Jeszcze jest jeden weekend PK przed Zakopanem, więc może wtedy trzeba dać młodszemu Kotowi, albo Kowalowi szanse na punkty. Jak nie zdobędzie- trudno, nie ma co się pchać do PŚ, jak nawet w PK się nie łapie do pierwszej 30, ale warto spróbować. W razie niepowodzenia w miejsce Matei można jeszcze wziąć Tajnera, albo Pochwałę. Nie są już najmłodsi, ale na pewno bardziej perspektywiczni, niż Robert.

 • anonim

  Adaś jest wielki pamiętamy przecież Innsbruck 2001 kiedy to wygrał z 2 Ahonenem o 44,9 Punktów!

 • marid początkujący
  Harrachov

  W dwóch konkursach narciarskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w najbliższy weekend odbędą się w czeskim Harrachovie prawdopodobnie wystartują Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.
  Po konkursach Pucharu Świata w Predazzo Polacy zostali we Włoszech, gdzie mają trenować do konkursów w Harrachovie.

  - W poniedziałek na treningach dobrze wypadli Małysz i Stoch, uzyskiwali odległości skoków o wiele lepsze niż podczas konkursów. To jest potwierdzenie opinii, że formy nie gubi się z dnia na dzień. Małysz podczas dwóch konkursów w Predazzo miał zwyczajnie gorszy dzień, to się może przydarzyć każdemu - powiedział prezes PZN, powołując się na opinię trenera polskich skoczków Hannu Lepistoe.
  Ostateczna decyzja o składzie zespołu na konkursy w Harrachovie ma zapaść po wtorkowych treningach.

  - Trener Lepistoe zdecydował, że do Małysza i Stocha dołączą Hula i Żyła, którzy dobrze wypadli podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Jako przedskoczek w Harrachovie wystąpi Robert Mateja. Nie sądzę, by po wtorkowych treningach we Włoszech nastąpiły w składzie zmiany - dodał Apoloniusz Tajner.

  Prezes PZN podkreślił także, że nie przewiduje obecnie żadnych zmian w składzie kadry trenerskiej skoczków.

 • anonim
  -

  Masz racje Jujo, wróci Żoładz i bedzie git. Adam ma w głowie znowu tą blokade..........


  ***
  Prof. Żołądź jest fizjologiem. Psychologiem jest dr Blecharz.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2008-01-15 14:09:48 ***

 • Jujo początkujący

  Niech decyduje Lepistoe. On jest najbardziej doświadczonym trenerem na świecie, wie co robi. Niech poprosi o poradę prof. Zołędzia i wszystko wróci do najlepszych czasów. A wtedy padne na kolana i bede płakał z radości(moze nie aż tak strasznie):)

 • Man_iac początkujący
  @motylek

  Oczywiście, że nikt nie miałby do Adama pretensji, poza kretynami z onetu. On zrobił swoje dla polskich skoków i nikt nie ma prawa mieć do niego pretensji o słabszą formę. Niemniej jednak, może lepiej byłoby dla niego odpocząć, wyleczyć się do końca i uspokoić przed dalszym ciągiem sezonu. Później nie za bardzo jest kiedy odpocząć. Jeszcze tylko Japonia z takich miejsc. A może wartoby było pojechać właśnie do Japonii? Nie będzie światowej czołówki pewnie (jak co roku), więc można nadrobić sporo w klasyfikacji generalnej, a na medal w lotach raczej i tak nie ma co liczyć, skoro nie udało się to nawet w najwyższej formie.

  Mam pewne wątpliwości, ale Adam zna swój organizm najlepiej i skoro uważa, że warto pojechać do Harrachova, nie pozostaje mi nic innego, jak wierzyć, że to mu nie zaszkodzi.

 • anonim

  ka tos na vh-esach kjakies konkursy z sezonu 2000-2001 ?

 • taproflar stały bywalec
  odpuścić

  No i co z tego ,że skakał lepiej ,to nic nie znaczy.
  Mistrzowie treningów jak pokazuje fakt nie sprawdzają się w zawodach.
  Nawet jakby była idealna pogoda w Harrachovie należy odpuścić. bo to co teraz jest z ta formą nie wystarczy aby wygrać w Zakopanym
  Co da ten występ w Harrachovie ?

 • Prezes początkujący

  Ja myśle że najpiękniejszy był w Willingen 150,5m

 • anonim
  man_iac

  to dobry pomysł tyle ze młodzi nie mają punktów w pk np. jakub kot czy tomasz byrt

 • Jujo początkujący

  A jakby był taki scenariusz:

  Adaś poleciał do Harrachova. W treningach nie idzie najlepiej(35 ; 21), kwalifikacje 19 pozycja. Następny dzień: Adam wypoczęty, zrelaksowany, seria próbna: 3 pozycja. 1 seria zawodów: Adam na belce, pod skocznią 20 tys. polskich kibiców skandujących ADAM ! ADAM !. Wyszedł z progu i leeeeeeeeciii i leeecci ustał ! fantastycznie 215m nowy rekord obiektu ! Brawo Adam brawo jestes Wielki ! Zas w 2 seri to tylko formalność 210m i koniec :)

  PS: Ta możliwość jest realna, tylko musimy stać się optymistami :-) Głowa do góry, mamy do czynienia z kapitalnym sportowcem, który jeszcze nie raz da nam wiele powodów do radości.

 • anonim

  Polskie skoki mają tylko dwóch kadrowiczów z prawdziwego zdzarzenia małysz i stoch reszta bez komentarza więc po co pisac o kadrze której nie ma!

 • Man_iac początkujący
  @ kolo

  JA bym nie brał Matei i Bachledy, w zamian biorąc jeszcze dwóch młodszych skoczków.

 • motylek_ja bywalec

  @Jujo- wybieram sie w tym roku do Harrachova....

  w zeszlym roku odwolali.... teraz nie wiadomo co Adasiem....


  dla mnie jesliby tylko byl fizycznie i moglabym mu przekazac slowa otuchy (podobno tam podchodzi bliżej kibicow!), to juz byloby pieknie....
  jesli nie bedzie go w ogóle to trudno oczywiscie.... a jesli bylby i skoczyl tylko jeden skok w konkursie - to tez nic by sie nie stalo- my kibice jesteśmy mu wdzięczni za wszystko i na pewno nikt by nie miał mu nic za zle , bo z jakiej racji ( tym bardziej, ze ta migrena jest niepokojąca.... to, ze tak długo sa nawroty)


  jak będzie tak będzie i koniec

 • Man_iac początkujący

  Decyzja o uczestnictwie Adama w konkursie Harrachova może okazać się niestety gwoździem do trumny Lepistoe. Jeżeli Małysz będzie dobrze skakał, o Val di Fiemme szybko zapomniemy, ale jeżeli skoczy słabo, to na głowę trenera posypie się taka fala krytyki, że nie będzie się to mogło skończyć inaczej, niż zwolnieniem, bo wtedy nie będzie żadnych szans na powrót do formy przed Zakopenem.
  Co do Matei- pozycja przedkoczka jest dla niego bardzo odpowiednia. Może skakać, zarabiać pieniądze, bez stresu, który uniemożliwił mu sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej.

 • Jujo początkujący

  To lepiej nie oglądaj :) Bedzie dobrze, musimy w to wierzyć i wspierać naszego mistrza w przeciwnościach losu.

 • anonim

  Jeśli ktoś chce się żle wypowiadać na temat Adama i jego skoków to niech sam założy narty i skoczy chociaż 15m ciekawe czy wtedy będzie taki mądry. Adaś już tyle zrobił dla naszego kraju że więcej nie musi za to że skacze powinnismy mu być wdzieczni a nie dolować go w trudnych momentach!

 • anonim

  ja jadę na wesele w sobote to przyniesie szczęcie Adamowi bo zawsze jak nie oglądam skoków to on wygrywa tak było w sapporo na średniej skoczni byłam na uczelni i nie mogłam oglądac i tak myślałam może mu przyniosę szczęscie a kiedy dostałam sms że jest mistrzem cieszyłam się jak nie wiem co!

 • Jujo początkujący

  Ale bym pojechał do Zakopca... eh:( mam dosc blisko. Moze bym go jakos wsparł :) Taki bym doping zrobił, ze shock :)

 • motylek_ja bywalec

  co do naj.... dodałabym jeszcze na 151,5 z Willingen i na 139, 5 z Zakopanego (LGP 2007).... ale tego NAJ nie potrafie wybrac za dużo ich bylo :D
  pozdro, motylek

 • anonim

  tak chcialoby sie powspominac sezon 2000-2001 a na yutube nie ma obszernych fragmentow z komentarzem polskim ach

 • obserwator początkujący

  Mateja w roli przedskoczka? Juz nie mieli kogo wziasc jako przedskoczka tylko wlasnie jego.On akurat mamuty zna bardzo dobrze,czemu takiej szansy nie dadza Rutkowskiemu? Niech startuja mlodzi jako przedskoczkowie, Rutkowski ma 20 lat,dosc przyzwoita forme i mialby szanse sobie poskakac na mamucie.Dziwne to wszystko.

 • Jujo początkujący

  Wazniejsza jest forma naszego orła a nie jakieś obwinianie Adama za to, ze nie przyjedzie. A jakby nie daj Boże sie nie zakwalifikował to co wtedy?, jak sie kibice będą czuć, ze nasz mistrz przyjechał bez formy tylko by sie im pokazać ?

 • Jujo początkujący

  Indor jestem tego samego zdania, ale weźmy pod uwage, ze Lepistoe nie podjąby takiej decyzji bez konsultacji z Adamem, więc chyba czuje sie mocny i na siłach by wystartować na mamucie w Czechach. Moze tam wróci forma. Pamietasz rok temu w Vikersund ostatni jego skok był najlepszy i od tego momentu Adam latał jak natchniony. Bądzmy dobrej myśli, to jest prawdziwy mistrz, wie co robi !

 • indor_ weteran
  ehh

  K**** po co Adam tam jedzie? Niech on się najpierw porządnie wyleczy, bo jak nie wejdzie do 30 (odpukać)w Harra przed 20 tys. polskich kibiców, to ja nawet nie chc myśleć co się będzie działo w psychice Adaśka..

 • Jujo początkujący

  Informacja ze strony dziennika(www.dziennik.pl) nie wiem na ile żetelne są te info, ale skąds musięli je wziąść

 • Jujo początkujący

  nie zapomnijcie o kapitalnym skoku na K-90 w Lahti, który wynosił 98m

 • anonim

  skąd ta informacja?

 • anonim

  szkoda że nigdzie na necie nie można znalesc obszernych relacji z konorsow z sezonu 2000-2001 z polskim komentarzem

 • Jujo początkujący

  "Nasz mistrz nie poddaje się. Adam Małysz po fatalnym występie w Predazzo nie zamierza odpuszczać. Polak chce przełamac niemoc i pokazac wszystkim, że nadal potrafi daleko skakać. "Orzeł z Wisły" nie zrobi sobie przerwy i wystartuje w dwóch konkursach narciarskiego Pucharu Świata, które odbędą się w Harrachovie."

  Kurde nie wiem czy to dobra decyzja. Jakby była ładna pogoda to sie zgodze, ale ponoć warunki w Harrachovie są do kitu ;/

 • anonim

  hehe no tak ciężko spośród tych dwóch wybrać ale obydwa były oddawane w trudnych warunkach to był 2 niesamowite skoki, skoki które w takich warunkach mógł oddać tylko nasz Adaś

 • indor_ weteran
  @nieznany

  Trondheim 2001 138,5m
  Adam lądował z bardzo dużej wysokości, to robi wrażenie, Tajner łapiący się za głowę, piękna sceneria i przez 7 lat nie pobity...
  Dla mnie zdecydowanie numero uno.

 • indor_ weteran
  @motylek

  Niedobrze (
  A w jakim tonie się wypowiadał, widać było, że jest chory, zmęczony?

 • krzycho stały bywalec

  mam pytanie czy rejestracja do gry DSJ3 jest płatna? z góry dziękuje za odpowiedź.

 • miel_ec początkujący

  Piękne ujęcie na mamuta w Harrachovie
  http://www.meteopress.cz/ index.php?action=1-4-0-11-58

  Po zapoznaniu się z prognozami pogody, mogę stwierdzić, że zawody są powinny się odbyć: szczególnie te w niedzielę, w sobotę może trochę popadać.

 • motylek_ja bywalec

  nie "co z tą formą", tylko "co z tą migreną?":(
  .... Adam wypowiadał się wczoraj w TVP1 Sport ( przez łącze telefoniczne), ze znów miał "atak"....
  to jest niepokojące....
  martwię się...:(

 • anonim

  Panie Adamie kibicuje Panu tyle lat, zawsze się denerwuję jak pan zasiada na belce, ale zawsze chciałabym mieć takie emocje. My kibice, fani skoków narciarskich zawsze i wszędzie będziemy Adama Małysza wspierać nieważne czy będzie 1 miejsce, 2 czy 15,20 ,30 a nawet 50 zawsze wierni.... Wierzymy w to,że znowu i już niedługo to Adam Małysz będzie dominatorem choćby jak w ubiegłym sezonie!
  Serdecznie pozdrawiam

 • aaa początkujący

  Myślę, że to są właśnie dowody na to, że Adaś w sobotę i w niedzielę odczuwał jeszcze dolegliwości wynikłe z migreny i przytępienie po tabletkach. Tak jak Tajner powiedział, formy nie traci się z dnia na dzień, jest to niemożliwe.
  Osobiście wierzę, że jest i będzie dobrze.

 • Dejmian początkujący

  Ma Ktoś skok Goldiego na 134 metry z Trondheim 2001 skakał zaraz po fenomenalnym skoku Adama prosze o odpoiwedz z góry thx

 • miel_ec początkujący

  "Jestem w dołku psychicznym"
  Panie Adamie trzeba się wziąć w garść. Nie być takim zadufanym w sobie i nie twierdzić że psycholog nie jest potrzebny. Może współpraca z psychologiem pozwoli Panu przekładać rezultaty z treningów na wyniki w zawodach?
  Życzę powodzenia

 • anonim

  S... ły muchy będzie wiosna i tyle w temacie tej formy, o ktorej słyszę już od listopada.

 • kolesio bywalec
  @miel_ec

  To wszystko fakt, ale na deszcz i wiatr nic się nie poradzi, a takie sa prognozy.

 • Prezes początkujący

  Ja nie rozumiem ludzi którzy mówią ze Adam powinien zakończyć karierę i gadają że z kanapy skaczą dalej niż On.To ja się do cholery pytam dlaczego nie pojedziesz i nie skoczysz dalej od Małysza idioto jeden z drugim takich ludzi powinni zamykać w kopalniach i niech by zapierdalali całe swoje zycie ćwoki jedne. Jak Małysz był na topie to wszyscy krzyczeli że jest najlepszy a jak mu nie poszło to na niego psioczą...eh..qrwa szkoda GADAĆ!

 • miel_ec początkujący

  O śnieg w Czechach nie ma się co martwić. W nocy w Górach Izerskich jest mróz. W dzień temperatury + kilka st. nie powinny wyrządzić większych szkód zmrożonemu śniegowi na skoczni. Dodatkowo skocznia ma ekspozycję północną i słońce nie operuje na nią mocno.

  http://www.holidayinfo.cz/
  kamera.php?lang=3&rg=2&loc=1&prg=0

  posklejać

  Mam nadzieję że Małysz nie wystartuje

 • Dejmian początkujący

  http://pl.youtube.com/watch?v=8OYC2NRAEwA- ku pokrzepieniu serc

 • marta- początkujący

  tak myślałam że całkiem mozliwe bedzie to iż odwołają skoki ale trzeba poczekac mam nadzieję że nie ale zobaczymy co to bedzie

  :)

 • Dejmian początkujący

  a ma może ktoś skok Goldiego z roku 2001 z Trondheim wtedy to Goldi w drugiej serii skoczył 134, było to w tym samym konkursie co Adam skoczył ten fenomenalny rekord 138,5 metrów prosiłbym o odpowiedz z góry dzienki. Adam do Boju!

 • anonim

  widze ze tu sa prawdziwi kibice skokow a nie jak na onecie cos nie wyszlo i od rzu pisali ze to koniec adasia

 • Jujo początkujący

  Prosze bardzo:
  http://pl.youtube.com/ watch?v=cpObzzD90eA

  bez spacji

 • anonim
  Co z ta forma .

  Chcialbym przypomniec p.Tajnerowi ze najlepiej narty smaruje Mateja tak kiedys mowil sam wielki mistrz Adam wiec proponuje zatrudnic go chociaz na probe.

 • Dejmian początkujący

  Ma Ktoś Może fragment konkursu Trondheim z 2001 roku wtedy kiedy Małysz skoczył 138,5 metrów chodzi mi o fragment z komentarzem Polskim Prosze o odpowiedz z góry dzięki

 • anonim

  Trochę luzu na pewno nie zaszkodzi. ;) Trzeba jakoś wyładować złe emocje, żeby zamieniło się to w energię pozytywną. Jeszcze dodać drobną pomoc psychologa - i może być dobrze. =)

 • vero92 weteran

  Lekki kryzys... ale on minie. Owszem to dziwne ale widać że to migrena zrobiła swoje... już się tak nie martiwe chociaż wniedziele to pół Polski było załamanym, Adam też ale mu przjedzie bo Małysz to Małysz.

 • Jujo początkujący

  Tomek Zimoch jest prawdziwym dziennikarzem ! Brawo dla niego ! Adas trzymaj się na pewno dojdziesz do swojej ognistej formy, która płoszy wszystkich rywali :-), ale nawet jesli nie, to i tak dziękujemy Ci za wszystko!

 • anonim

  Tomasz zimoch to prawdziwy dziennikarz bardzo go lubię on wspaniale komentuje chciałabym żeby Adam wygrał jakieś zawody żeby wszystkim krytykantom oczy na wierzch powychodziły!

 • anonim
  -

  Wczoraj słuchałem w radiu "Kroniki Sportowej", jedyny dziennikarz który wypowiada się z szacunkiem o Adamie jest Tomasz Zimoch. Adam nic nie musi udowadniać, Adam już zapisał się w polskich skokach jako największy skoczek, a sport jest brutalny raz się jest w świetnej formie nie wiedząc nawet dlaczego, a raz w dołku, skoki są specyficzne, nigdy nie wiadomo kiedy skoczek wypali, a kiedy zacznie skakać słabo. Tak było kilka lat temu przed MŚ w Val di Viemme, mówiono i pisano by zakończył karierę, aż wypalił i zdobył dwa złote i puchar świata na koniec sezonu, pesymiści zamilkli, pewnie spalili się ze wstydu, teraz jest podobnie. Małysz się nie skończył, Małysz jeszcze pokaże wszystkim na co go stać. MAŁYSZ NIE MUSI NIC NIKOMU UDOWADNIAĆ.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2008-01-15 11:41:59 ***

 • anonim

  Zobaczcie co napisali na agranicznym portalu:

  Näin väittää Puolan mäkimaajoukkueen suomalainen valmentaja Hannu Lepistö. Hanskin haastattelun aluksi Lepistö kertoo minkälainen kokemus Puolan maajoukkuepesti on tähän asti ollut.

  Co w wolnym tumaczenie znaczy: Hannu Lepistö odchodzi z kadry polskiej z powodu braku porozumienia i braku wolnosci w podejmowaniu decyzji.

 • kolesio bywalec
  najnowsze prognozy

  Do soboty włącznie temp. ok + 6 do +12 st C w dzień,
  od 0 do +2 st. C w nocy,
  silne opady deszczu przez cały czas

 • anonim

  Małysz potrzebuje psychologa bo na treningach i kwalifikacjach skacze najdalej a w zawodach najlepiej był 5-10

 • anonim

  Sielanka jak w przedszkolu. Tutaj rzuca sie kulka tam pokulaja w sniegu i wszystko wyglada O.K.. Tajner telefonuje do Lepistö i mowi :Dziś dzwoniłem do niego ze wsparciem, nie żeby się spowiadali. Hannu pożegnał się ze mną pogodnie. Nie chodzi o bezradność, tylko o życzliwość." Naprawde wszystko wyglada jak w bajce brakuje tylko tego rycerza na bialym koniu ktory przyjedzie i pokona zle demony Morgensternow , Ahonenow i tych innych. Niestety rycerz ma "migrene" a zaczarowane lekarstwo jest zamkniete w w sezamie ktorego Tajner nie chce otworzyc. I to wszystko.

 • anonim

  ci co krytykują Adama to nieudacznicy życiowi którzy myślą że jak ktoś odnosi sukcesy to nie może miec gorszych dni a tak jak powiedział włodek szaranowicz kto nigdy nie miał w życiu słabości niech pierwszy rzuci kamień w Adama i najlepiej tak mówic ludziom, którzy naszego Adasia krytykują!Jeszcze Polska nie umarła!

 • qwerty1234 początkujący

  siedzę sobie tak w pracy wczoraj i dziś na sniadaniu i słucham miażdzącej i bezmyślnej krytyki w stronę Małysza, nie rozumiem...w domu jest podobnie. Słowa lecą szepty i myśli ze wsząd byle dalej od pozytywnych myśli i spojrzeń. Nastała moda na deptanie naszej legenty skoków, prócz neurotycznego narzekania na wszystko - z czego polacy słyną rozmiłowaliśmy się w toczeniu pianu z ust przy każdym potknięciu Adama. Kibice? nie, to ogół społeczny, który żył sukcesami naszego wybitnego skoczka całymi latami nagle krzepi się niezrozumiałą krytyką tego, którego ukochali w swojej codzienności. Do prawdy nie chcę przytaczać cytatów z mediów i tego co nasłuchałem się w milczeniu w swoim otoczeniu. To nie ma sensu. Chciałbym na sprawę spojrzeć jednak nie ze sportowego punktu widzenia lecz zwócić uwagę na aspekt społeczny, zwykły, ludzki. To jest daleko idąca niesprawiedliwość i wielce krzywdzące na samych jak bardzo rozbierzni i niesolidarni potrafimy być jako naród kiedy tylko nasza otucha nie szybuje na wysokich lotach.

 • anonim

  no ciekawi mnie to czy te zawody sie odbędą bo ocieplenie jest duże i napewno śnieg topnieje im szybko dobrze by było żeby sie nie odbyły Adam by odpoczoł punktów by nie straciła a potem w azkopcu by ..........!

 • anonim

  Powinni więcej sobie pozwalac na takie żarty, to rozluznia, pozwala odskoczyc psychicznie od jakis problemów, dobrze zrobili, że sobie troche pofiglowali na sniegu.
  Takie myslenie wciąz o tym dlaczego coś nie wychodzi nie jest dobrze dla głowy.
  Tylko spokojny trening może przywrócic Adamowi swój błysk, chyba nieczego mu więcej nie potrzeba, no a gdyby miał taki komfort psychiczny i spokój az do Zakopanego, jestem pewna, że tam zmiótł by rywali.Dajcie mu to, nic więcej !
  Jak wypadnie z tej 10-tki, to wypadnie i tak tam wskoczy i jeszcze nie wiadomo czy te loty i tak sie odbędą, bo tam wiosna podobno.
  Adam trzymaj się i nie poddawaj !

 • andbal profesor
  Harrachov

  Najlepsze co mogłoby się naszym przydarzyć to odwołane zawody w Harrachowie. Rozwiązałyby trenerom podstawowe problemy. Nikt by nie "musiał" skakać w PŚ.

 • kamil początkujący

  Zamiast Harachova powinni skakać w KULM Bad Mitendorf tam jest sporo śniegu to tez mamut

 • ToMeK121 początkujący

  Adamie!
  na dobre,
  na złe,
  na zawsze ;)
  Są w kraju ludzie ktorzy wierza w twoj powrot i ja jestem wsrod nich ;) ale co by sie nie dzialo Adamie jestesmy z toba ;)
  Pozdro wszystkich bialo czerwonych fanów i do zobaczenia w Zakoo!

 • anonim

  Wiecie co zaproponujmy kadre na harachov mysle ze optymisci ktorzy chcą wystawic Roberta to sie mylą oto moja kadra:
  Małysz(jeśli bedzie forma), Stoch (pewniak), bałbym sie o Krzysia Miętusa a więc dlatego Łukasz Rutkowski (dobrze sie spisuje ostatnio) i Stefan Hula ( na przełamanie) a wy?

 • anonim

  koniec to jest z dziennikarzami a z Adamem to jest jeszcze początk wielkiej formy!

 • anonim

  noi Adas nam wraca na ziemię myslę że ta zła forma była sktkiem migreny i leków teraz powinno byc lepiej Adaś do boje nie poddawja się!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).