Tylko dwóch Polaków w PŚ?

 • 2003-04-11 14:06
Na przełomie kwietnia i maja mają zostać podjęte decyzje dotyczące nowego regulaminu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Istnieje poważne ryzyko - iż będą one bardzo niekorzystne dla polskich reprezentantów....

FIS chce, aby od przyszłego sezonu, do startów w konkursach Pucharu Świata byli dopuszczeni jedynie ci skoczkowie, którzy uzbierali odpowiednią liczbę punktów we wcześniejszych zawodach PŚ. Na dzień dzisiejszy w Pucharze Świata mogliby więc brać udział tylko Marcin Bachleda oraz Adam Małysz. Reszta polskich kadrowiczów musiałaby wpierw uzbierać odpowiednią liczbę punktów w Pucharze Kontynentalnym, które umożliwiłyby im start w PŚ.

Czy jednak taki regulamin faktycznie należy zdecydowanie potępiać? W końcu na pewno konkursy byłyby wówczas znacznie ciekawsze, gdyż nie musielibyśmy oglądać bardzo słabych zawodników, którzy "spadają na bulę". Poza tym być może byłby to też swoisty doping dla skoczków, którzy musieliby wpierw naprawdę zasłużyć na występy w najwyższej rangi zawodach.

Dodatkowym plusem takich decyzji FIS byłby z pewnością fakt, iż znacznie podniosłaby się ranga Pucharu Kontynentalnego. Kto wie - może nawet któraś ze stacji telewizyjnych przeprowadziłaby relację chociażby z najważniejszych konkursów?

Poczekajmy jednak na ostateczną decyzję FIS'u, który przecież już nie raz "straszył nas" wielkimi zmianami w skokach, po czym żadne z nich nie były wprowadzane w życie...

tad, źródło: Sport
oglądalność: (4761) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Tylko dwóch

  Nie wyrażam zgody na takie zmiany .Jak Tonio nie będzie mógł startować to nikt z naszych skoczków nie będzie startował w PŚ. Będziemy bojkotować!

 • anonim
  ble

  takie madre pomysly FIS uskutecznia juz w kombinacji norweskiej

 • anonim
  zmiany

  @Q: tak, uskutecznia, i bardzo dobrze je uskutecznia. Są to bardzo dobre przepisy, które zostały teraz uzupełnione nowymi zapisami umożliwiającymi federacjom bez prawa startu w PŚ wystawienie jednego wybranego zawodnika. Ogólnie system jest klarowny i przejrzysty, a co najważniejsze: sprawiedliwy. W PŚ startują ci, którzy sobie to wywalczyli, a nie ma sytuacji, w której dany trener foruje jakiegoś ulubionego zawodnika, choćby ten był w bardzo słabej formie. W kombinacji ten regulamin świetnie się sprawdza, dzięki niemu ranga i poziom rywalizacji w PŚ B jest bardzo wysoki i ogólnie rozgrywki bardzo emocjonujące. Osobiście jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego przepisu również w skokach.

 • anonim
  nie sa

  nie sa! te przepisy sa ulozone pod niemieckich i austriackich zawodnikow, poza tym to dosc dziwne , ze przepisy FIS zawsze sie zmieniaja jak niemcy zawala sezon

 • anonim
  kto na GP

  Janie czyżbyś sugerował ,że ja faworyzuje Tonia? Zresztą wiesz ,że Tonio ma lepsze warunki fizyczne od Bachledy i dlatego powinien jechać na GP. Na pewno nie zabiorę juniorów Rutkowskiego czy Stocha - oni mają jeszcze czas!

 • anonim
  a ja popieram

  Popieram te przepisy i zgadzam się, że poziom rywalizacji będzie wyższy, a przez to zawody bardziej emocjonujące. Kto wie, może właśnie dzięki wzmocnionemu rangą Pucharowi Świata B bardziej w siebie uwierzą polscy juniorzy i dostaną się do ucharu A, gdzie również będą odnosić sukcesy? Bądźmy dobrej myśli, Adaś wygra nawet z 15 Austriakami, 20 Niemcami i 30 Finami :))))

 • anonim
  do natalii ingebrigdsen

  ale jak beda tylko sami niemcy i austriacy i tylko 1 adas to zawody bedo poprostu nudne

 • Natalia początkujący
  do kinii:)

  Eee no chyba tak tragicznie nie będzie, dojdzie jeszcze Bachleda:) A jak coś się stanie złego to jeszcze treneiro zacznie skakać.

 • anonim
  bez sensu

  do tej pory bylo tak, ze w COC szkolilo sie zaplecze i juniorzy, a teraz , zamiast nich mateja , skupien i tonio beda walczyc o prawo startu w PS (i bardzo watpie czy je wywalcza...)

 • anonim
  NOWE PRZEPISY

  PRZEPISY POWINNY BYC TAKIE : 20 niemcow, 20 austriakow, 2 finow , 2 norwegow i malysz.
  (a jezeli finowie lub norwegowie nie uzyskaja odpowiedniej ilosci punktow, to w ich miejsce wstawic 4 niemcow na koszt finskiej lub norweskiej federacji narciarskiej)

 • anonim

  PRZEPISY POWINNY BYĆ TAKIE: 1 Z KAŻDEGO NARODU, PLUS PIĘIU MAŁYSZÓW.

 • Katarzynka początkujący
  :-D

  Moim zdaniem powinno być tak że w kwalifikacjach startuje taka sama liczba zawodników z każde go kraju. Szanse muszą być równe. A w konkursie ci co są z nich najlepsi.

 • anonim
  katarzynka

  No dokładnie tak powinno być!!!!!!! Hehhhhhhh ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).