Środa, 05 marca 2008, 16:32

Mistrzostwa Rosji: Ilja Rosliakov wygrywa!

Ilja Rosljakow
Ilja Rosljakow
fot. Tadeusz Mieczyński

W ubiegłym tygodniu w Niżnym Tagile na skoczni normalnej (K-90) odbyły się Mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich.

Dwukrotnie zdecydowanie najlepszy okazał się reprezentant klubu Moskva Wvsm - Ilja Rosliakov, który każdy z konkursów wygrał z wyraźną przewagą nad rywalami.

W piątek 29-go lutego w konkursie na skoczni K- 90 jako jedyny przekroczył granicę 100 metrów. Uzyskał kolejno 95,0 i 106,5 metra, wyprzedzając tym samym Denisa Kornilova (94,5m; 93,5m) oraz, nieznanego nam z konkursów Pucharu Świata, Evgenieja Plekhova, który skoczył na odległość 96,5 i 92,0 metrów.

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w skokach narciarskich, Niżny Tagił 29.02.2008
1. Ilja Rosliakov 95,0;106,5- 271.5 pkt.
2. Denis Kornilov 94,5; 93,5- 245.5 pkt.
3. Evgeni Plekhov 96,5;92,0- 245.0 pkt.
4. Dmitry Vassilev 93,5; 88,0- 232.5 pkt.
5. Dmitry Ipatov 86,5; 91,0 -221.0 pkt.
...
8. Ildar Fatkullin 80,0;88,0- 194.0 pkt.

W sobotę 1-go marca odbyła się tylko jedna seria konkursowa. Na najwyższym stopniu podium znów stanął Rosliakov (107,0m) przed Kornilovem (96,0m) i Romanem Trofimovem (89,5m). Ponownie zawiedli faworyci, Dmitry Vassiliev zajął dopiero 11. pozycję, a Dmitry Ipatov był 18.

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w skokach narciarskich, Niżny Tagił 01.03.2008
1. Ilja Rosliakov 107,0- 151.5 pkt.
2. Denis Kornilov 96,0- 126.5 pkt.
3. Roman Trofimov 89,5- 111.5 pkt.
4. Stanislav Oshepkov 88,0- 108.0 pkt.
5. Robert Fatkullin 87,0- 105.0 pkt.
6. Anton Kalinitschenko 85,0- 101.0 pkt.
7. Ildar Fatkullin 82,0- 95.5 pkt.
...
11. Dmitry Vassilev 80,0- 88.0 pkt.
18. Dmitry Ipatov 73,0- 72.5 pkt.

W konkursie drużynowym bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci moskiewskiego klubu, na czele których stanął indywidualny mistrz Rosji. Wyprzedzili oni Lokomotive Ufa i Novogorod o ponad 200 punktów.

Skrócone wyniki konkursu drużynowego (K-110):
1. Moskau 751.7 pkt.
Roman Trofimov 104,0; 92,5- 180,2 pkt.
Stanislav Oshepkov 67,0; 74,0- 72,8 pkt.
Evgeni Plekhov 114,5; 105,0- 223,6 pkt.
Ilja Rosljakov 122,0; 120- 275,1 pkt.

2. Lokomotive Ufa 528.0 pkt.
Robert Fatkullin 82,0; 72,0- 93,7 pkt.
Emil Mulijukov 83,0; 73,0- 96,8 pkt.
Ildar Fatkullin 85,0; 79,0- 116,7 pkt.
Dmitry Vassilev 108,0;108,0- 220,8 pkt.

3. Novgorod 502.6 pkt.
Sergej Kozhevnikov 83,0; 76,0- 104,7 pkt.
Jegor Anoschkin 82,0; 96,0- 141,9 pkt.
Alexey Buyvolov 90,5; 102,5- 169,4 pkt.
Denis Kornilov 73,0; 76,5,0- 86,6 pkt.



Klaudia Feruś, Źródło: senior-jumping.de
oglądalność: (9302) ilość komentarzy: (22)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl