Piątek, 07 marca 2008, 10:47

PŚ w Lillehammer: Adam Małysz najlepszy w kwalifikacjach

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Karolina Osenka
Adam Małysz wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer.

Polak lądował na 135 m. Drugie miejsce, ze skokiem gorszym o 3 metry, zajął Martin Koch, a trzeci był Lars Bystoel (128 m).

Do konkursu zakwalifikował się także Kamil Stoch, który osiągnął wynik 114,5 m (27. lokata).

Niestety, prawa startu w zawodach nie wywalczyli Maciej Kot i Piotr Żyła. Zajęli omi odpowiednio 41. i 52. miejsce, po skokach na 105,5 m i 101,5 m.

Wśród skoczków z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata najlepszą odległość uzyskał Gregor Schlierenzauer - 143 m.

Punktualnie o godzinie 16:00 rozpocznie się seria próbna, a na 17:00 przewidziano początek dzisiejszych zawodów.


PŚ w Lillehammer - kwalifikacje
L.p.ZawodnikKrajOdlNotaStatus
1 Adam MalyszPOL135.0m137.6Q
2 Martin KochAUT132.0m130.7Q
3 Lars BystoelNOR128.0m123.5Q
4 Matti HautamaekiFIN127.5m122.6Q
5 Janne HapponenFIN126.0m119.4Q
5 Denis KornilovRUS126.0m119.4Q
7 Andreas KoflerAUT127.5m118.6Q
8 Martin SchmittGER125.5m118.5Q
9 David LazzaroniFRA123.5m114.4Q
10 Emanuel ChedalFRA123.0m114.0Q
11 Sebastian ColloredoITA122.5m111.6Q
12 Dimitry VassilievRUS121.5m110.8Q
13 Manuel FettnerAUT121.0m108.9Q
14 Michael NeumayerGER120.5m108.0Q
15 Arthur PauliAUT120.0m107.1Q
15 Georg SpaethGER120.0m107.1Q
17 Daiki ItoJPN119.5m106.7Q
18 Roman KoudelkaCZE119.5m105.7Q
19 Jernej DamjanSLO117.5m102.6Q
19 Primoz PeterkaSLO117.5m102.6Q
19 Jure SinkovecSLO117.5m102.6Q
22 Michael UhrmannGER117.0m101.7Q
23 Robert KranjecSLO118.5m100.4Q
24 Taku TakeuchiJPN116.5m100.3Q
25 Guido LandertSUI116.0m99.4Q
26 Jussi HautamaekiFIN116.0m98.4Q
27 Kamil StochPOL114.5m97.2Q
28 Shohhei TochimotoJPN113.5m93.9Q
29 Kenneth GangnesNOR112.0m90.7Q
30 Radik ZhaparovKAZ111.5m90.3Q
31 Borek SedlakCZE111.5m89.3Q
32 Jan MaturaCZE111.0m88.9Q
33 Andreas ArenSWE110.5m88.5Q
34 Kim Rene ElverumNOR110.5m88.0Q
35 Johan EriksonSWE110.5m86.5Q
36 Fumihisa YumotoJPN109.0m85.3Q
36 Andreas WankGER109.0m85.3Q
38 Antonin HajekCZE109.0m84.8Q
39 Nikolay KarpenkoKAZ107.5m82.1Q
40 Noriaki KasaiJPN106.0m79.9Q
41 Maciej KotPOL105.5m78.0 
42 Ilja RosliakovRUS104.5m76.2 
42 Vincent Descombes SevoieFRA104.5m76.2 
42 Hyun-Ki KimKOR104.5m76.2 
45 Heung-Chul ChoiKOR105.0m76.1 
46 Jakub JandaCZE104.0m75.8 
47 Alexey KorolevKAZ104.0m75.3 
48 Martin MesikSVK104.0m73.8 
48 Tami KiuruFIN104.0m73.8 
50 Stefan ReadCAN101.5m70.3 
51 Gregory BaxterCAN101.5m69.3 
52 Piotr ZylaPOL101.5m68.8 
53 Maksim AnisimovBLR95.5m59.0 
54 Andrea MorassiITA95.0m56.1 
55 Pierre Emmanuel RobeFRA91.0m48.9 
 Bjoern Einar RomoerenNOR122.5m PQ
 Simon AmmannSUI116.0m PQ
 Andreas KuettelSUI124.0m PQ
 Wolfgang LoitzlAUT119.5m PQ
 Anders JacobsenNOR127.5m PQ
 Anders BardalNOR125.5m PQ
 Tom HildeNOR134.5m PQ
DNS Janne AhonenFIN  PQ
 Gregor SchlierenzauerAUT143.0m PQ
 Thomas MorgensternAUT137.0m PQ


Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (17671) ilość komentarzy: (85)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy100
2.RAUDASCHL ElisabethAustria80
3.PARK Guy-LimKorea60
4.PURKER ClaudiaAustria50
5.IHLE AlinaNiemcy45
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl