FIS Cup w Einsiedeln: Bodmer wygrywa, Murańka drugi!

• 2008-10-11 19:17
Pascal Bodmer wygrał sobotni konkurs FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln (HS 117). Na znakomitym drugim miejscu uplasował się Klemens Murańka, a trzeci był Lukas Mueller.

Bodmer w obu seriach skakał najdalej - 116 i 111 metrów. Reprezentant Polski uzyskał 113,5 i 110m i wyraźnie wyprzedził Lukasa Muellera (113 i 109m).

14-letni Klemens Murańka był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Dobrze spisali się także Mateusz Cieślar (107 i 103m), który zajął 8. miejsce, oraz 11. Andrzej Zapotoczny (106,5 i 98,5m).

W czołowej "15" znaleźli się jeszcze Dawid Kowal (14 loakta) oraz Grzegorz Miętus (15. pozycja). Na 18. miejscu został sklasyfikowany Artur Kukuła, a Kamil Skrobot był 21.

Kolejny konkurs FIS Cup w Einsiedeln już jutro.

Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup...»

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5816) komentarze: (17)

• anonim
    każda rzecz ma swój czas:)

Zasłużone brawa dla Klemensa, dobrze, że zaliczył sukces w FIS Cup gdzie dotychczas tego mu brakowało. Uważam,że decyzja o jego starcie w Einsiedeln była dobra, jak będzie tak dobrze skakał i robił postępy, to w Kontynentalnym też się dużo nie naskacze, bo zacznie pukać do PŚ, co jest całkiem uzasadnione (okrągły rok temu H.Lepistoe już go przymierzał) KM respect
    tylko dlaczego Redakcja umieszcza zdjęcia Klimka z poprzedniego sezonu?

Murańka przed Muellerem :O

Warto zauważyć, przede wszystkim, że Murańka dzisiaj znalazł się wyżej od Lukasa Muellera, który wygyrwa wszystkie konkursy Alpen Cup stojące na wyższym poziomie niż Fis Cup, konkursy gdzie wydobywają się talenty (szczególnie austriackie), może było to spowodowane dyspozycją dnia, ale mimo to brawa ...

potwierdzona forma z Mistrzostw Polski!

autor: jozek_sibek (jozek_sibek@interia.pl) gg: 8727600, 10 października 2008, 00:42
    Olewanie K.Murańki
    Do PZN,Ł.Kruczka,A.Celeja i P.Fijasa.

Dlaczego do letniego PK w Falun nie został zgłoszony K.Murańka?
    W Mistrzostwach Polski zajął wysokie 4 miejsce,i w nagrodę powinien wystartować w PK!
    Tym bardziej że to są ostatnie konkursy letniego PK i Klimek jest w formie.
    W MP przegrał tylko z trzema zawodnikami kadry A,którzy punktowali w ostatnich dwoch konkursach LGP!
    A.Małysz ---- 18 i 9 miejsce
    Ł.Rutkowski - 13 i 35
    M.Bachleda-- 40 i 21

W Falun nikt nie startuje z kadry A,a dla K.Murańki nie ma miejsca w składzie na PK! Kpiny.
    Rok temu w letnich MP zajął 3,a w zimowych MP w grudniu 2 miejsce!
    Po szumie medialnym został wysłany na PK do Kranj, gdzie po DSQ w pierwszym konkursie w drugim zajął bardzo wysokie 7 miejsce!
    Póżniej była wojna czy ma wystartować w PŚ w Zakopanem czy nie.
    Wystartował tylko w pierwszym konkursie, i po zajęciu w nim ostatniego 75 miejsca,został skreślony ze startów w PŚ i PK,LGP i letniego PK na dobre.
    PŚ i LGP rozumiem,ale dlaczego nie dano mu drugiej szansy w PK lub w letnim PK?

Po PŚ w Zakopanem,K.Murańka w poprzednim sezonie wystartował tylko w FIS Cup w Zakopanem - 7 i 12 miejsce.
    Latem dano mu szanse tylko w FIS Cup,kiedy był w kiepskiej formie - 49,32,57,35. dla przykładu jeszcze gorzej wypadł K.Miętus - 59 i 37 miejsce.

Wokół K.Muranki od dawna jest dużo szumu,więc nie wypowiadałem się czy ma startowac czy nie.
    Teraz,kiedy po kolejnym b.dobrym wystepie nie dostał powołania uwazam,że został odstawiony na boczny tor.
    Po co ta dyskryminacja zawodnika,ktory w ciagu roku w Mistrzostwach Polski seniorów zajmuje miejsca- 2,3 i 4!
    Nie mam nic do W.Gasienicy-Kotelnickiego,ale on w tych mistrzostwach(6 konkursów),tylko 2 razy był w drugiej dziesiątce!
    Podobnie K.Kowal - raz w drugiej dziesiatce i ostatni występ w MP - 9 miejsce.
    W PK w Falun wystartują jednak oni a dla K.Muranki miejsca brak.