Liga szkolna: Jarząbek, Kołodziej, Leja i Gąsienica wygrywają

 • 2009-01-07 22:11

W ubiegłą sobotę na skoczniach w Zakopanem rozegrane zostały pierwsze zawody XXXII Zimowej Ligi Szkolnej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wśród najmłodszych dzieci, skaczących na obiekcie K15, triumfował Dawid Jarząbek (17,5 m i 18,5 m), który wyprzedził Jakuba Chowańca (16 m i 17 m) i Damiana Skupnia (17 m i 18 m).

Na skoczni K35 rywalizowali zawodnicy z roczników 1997 i 1998 oraz 1995 i 1996. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Krystian Kołodziej (29 m i 28,5 m), przed Bartkiem Jarząbkiem (28 m i 29 m) i Pawłem Gutem (28 m i 29 m).

Wśród zawodników urodzonych w latach 1995 i 1996 najlepszy okazał się Krzysio Leja, który dwukrotnie osiągnął odległość 34,5 m. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Bartek Gąsienica - Laskowy (34 m i 33,5 m), a na trzeciej - Michał Pytel (32 m i 32 m)

Skoczkowie z najstarszej grupy wiekowej walczyli na obiekcie K65. Najlepszym wśród nich okazał się Andrzej Gąsienica, który lądował na 65,5 m i 66,5 m. Wyprzedził on Rafała Polinkiewicza (65 m i 65,5 m) i Staszka Bielę (64,5 m i 66 m). Najlepsza odległość zawodów należała natomiast do sklasyfikowanego na czwartym miejscu Kuby Przybyły, który w drugiej serii poszybował na 67 m.

W konkursach, razem z chłopcami, wystartowało pięć dziewczynek. Najwyższe, ósme miejsce, zajęła Asia Szwab (r. 1997 i 1998) i Maja Stachowska (rr. 1999 i mł).

Wyniki kat. 1999 i mł.

Wyniki kat. 1997 i 1998

Wyniki kat. 1995 i 1996

Wyniki kat. 1993 i 1994

Galeria zdjęć z zawodów dostępna jest w serwisie podhale-sport.pl


Barbara Niewiadomska, źródło: podhale-sport.pl
oglądalność: (5482) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  rocznik 1999 i młodsi; K-15 (startowało 20 zawodników?)

  1. Dawid JARZĄBEK
  2. Jakub CHOWANIEC
  3. Damian SKUPIEŃ
  4. Mateusz MARUSARZ
  5. Michał ZIOBRO
  6. Dawid SŁODYCZKA
  7. Bartłomiej MAGDZIAK
  8. Maja STACHOWSKA
  9. Jan SZYMUSIAK
  10. Kasper MIŚKOWIEC
  11. Marcin HAZA
  12. Szymon STYRCZULA
  13. Dawid HRESKA
  14. Piotr KARPIEL
  15. Zuzanna LASKA
  16. Kamila BAFIA
  17. Mieczysław KOTŁAŚ

 • anonim

  Klimek to chyba w tej chwili najwieksza niewiadoma, a i najwieksz nadzieja.Super by było gdyby zawojował Japonię bo by wreszcie zamknął geby co poniekturym malkontentom,Życzę mu żeby w tym roku błysnąłi i dostał szanse juz na dorosłe skakanie.Wszak to spuścizna po wspaniałych sukcesach Adama

 • Radek początkujący

  Zamiast wysłać Klimka na Alpen Cup do Schonach to nie - musi znowu próbować w PŚ. Nic dobrego z tego nie będzie. Ale przynajmniej reszta młodych skoczków moze rozwijać się w spokoju, oby tylko zapewniono im lepsze warunki.

 • Anika bywalec

  www.sport.pl/skoki/1,65075,6134094 ,Tajner__Jesli_Adam_potrzebuje_Lepist %C3%B6__to_czemu_nie.html

 • anonim

  Klimek Murańka wystartuje w Zakopanem
  autor: Monika Szandała, 2009-01-07, 22:10, źródło: inf. własna / TZN
  skomentuj • komentarze (3) • drukuj artykuł
  W najbliższy weekend (10-11.01.2009) odbędą się konkursy Pucharu Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorfie, a później rywalizacja przeniesie się do Zakopanego. Część ekip podała już nazwiska zawodników, którzy będą skakać na Wielkiej Krokwi.
  Polska kadra skorzysta z przywileju gospodarza i wystawi liczną grupę krajową. Tatrzański Związek Narciarski podał nazwiska dwunastu skoczków, którzy zostali zgłoszeni do konkursów.

  Nie zabraknie oczywiście Adama Małysza, Kamila Stocha, Piotra Żyły, Stefana Huli, Marcina Bachledy i Łukasza Rutkowskiego. Wystąpią także: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny, Dawid Kubacki, Jakub Kot oraz niespełna 15-letni Klemens Murańka.

  Nie będzie to dla niego debiut w zawodach tej rangi. W ubiegłym roku Murańka wziął udział w kwalifikacjach do pierwszych zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. Uzyskał zaledwie 88,5 metra i zajął ostatnie, 65. miejsce, tracąc do przedostatniego skoczka 18 metrów i prawie 34. punkty.

 • anonim

  I wielka szkoda, że najstarsi zawodnicy nie są motywowani nagrodą w postaci nominacji na zawody Fis Cup.
  Kiedy te 15-16 latki dostaną taką szansę?
  Czy w Polsce juz na kilka lat ustalono "kto ma talent a kto go nie ma" i jak sie ktoś chce wyłamac z tego schematu to rzuca mu się kłody pod nogi?
  Dziwne, że w Poslce nie ma jasnych kryteriów nominacji na zawody typu Fis Cup, które powinny służyć zdobyciu pierwszych punktów FIS a nie wysyłaniu w kólko tych samych zawodników, by ladowali na 20-30 miejscu tychże zawodów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).