FIS Cup w Harbinie: Suzuki i Watanabe najdalej na treningach

 • 2009-01-13 22:45

Japończycy Shoh Suzuki i Hiroaki Watanabe skakali najdalej na treningach poprzedzających jutrzejszy konkurs Fis Cup w chińskim Harbinie.

Shoh Suzuki skakał najdalej we wszystkich trzech seriach treningowych. Uzyskał odpowiednio 90.5, 94 i 89 metrów. W pierwszej serii taki sam rezultat uzyskał jego rodak - Watanabe.

Zawody są bardzo słabo obsadzone. Występuje zaledwie 17 zawodników. Jedynie czterech z nich posiada punkty Fis Cup. Najlepszy - Nico Faller - ma 81 punktów i zajmuje 32 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki można oglądać tutaj.
http://www.fis-ski.com/pdf/2009/JP/3236/2009JP3236RLT.pdf

***

Harbin to trzymilionowe miasto w północno-wschodnich Chinach. W dniach 16 - 28 lutego odbędzie się tu Zimowa Uniwersjada. W tym celu Chińczycy przebudowują kompleks skoczni Yabuli. Konkursy odbędą się na skoczniach K-90 i K-125.


Tomasz Medyński&Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3990) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Kasa może się znaleźć, bo Chińczycy juz na poważnie myśla o organizacji zimowej olimpiady. Nie wiem czy juz zgłosili kandydaturę, czy tylko juz poważnie zaczęli o tym mysleć. Jesli to osiągną, to dla wszystkich sportów zimowych znajdzie się czarodziejski worek z kasą.

 • anonim

  @olek_solec
  Tak, czytałem kiedyś o tym na polskiej skispringen.com (była kiedyś taka strona), wytypowali czwórkę, która była specjalnie przygotowywana na IO w Turynie. Jak na tak późne rozpoczecie przygody ze skokami to i tak im nieźle szło.

 • anonim

  @egl
  Podoba mi się stwierdzenie "w MIARĘ regulaminowy" :) Czyżby już próbowali sztuczek przy kombinezonach?

  Z tymi chińskimi skoczkami to trochę jak z uśpionym niedźwiedziem - nie wiadomo kiedy się zbudzi i zaatakuje. Bo jak się wezmą na serio za skoki to im nawet Gregor nie podskoczy.

 • anonim

  Heh, Chińczycy mieli w ciągu kilku lat zdominować tą dyscyplinę sportową. Parę lat temu jeden z zawodników tego kraju (nie pamiętam nazwiska, chyba Yang Lee) stał na podium zawodów PK, a Zandong Thian parę razy przebrnął pomyślnie kwalifikacje do konkursów PŚ, ba podczas T4S w Oberstdorfie zajął 48 miejsce (wyżej niż Schmitt i Benkovic) ale po IO w Turynie nastąpiło tąpnięcie. Cóż, skoków nie buduje się w kilka sezonów. Widać także, że nie mają zbyt wielu zawodników - nawet tylu, by skorzystać z pełnej kwoty startowej przysługującej gospodarzowi konkursu. Chyba, że masowo produkują młodych skoczków, ale na razie trzymają ich w ukryciu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).