PK w Kranj: Kranjec ponownie zwycięża, Bachleda 6.

Słoweniec Robert Kranjec zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj i umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kranjec oddał skoki na odleglość 115,5 oraz 112,5m. Na drugim stopniu podium stanął dziś Austriak Thomas Diethart, który lądował na 111,5 oraz 105m. Trzecie miejsce zajął inny Austriak Daniel Lackner dzięki skokom 107,5 oraz 108m. Na dobrym 6. miejscu uplasował się nasz reprezentant Marcin Bachleda, który oddał niezłe skoki na 105 oraz 107m.

Pozostali polscy skoczkowie z konkursem pożegnali się już po pierwszej serii. Bliski awansu byli Krzysztof Miętus, któremu skok na 102m dał 31. lokatę oraz Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 32. pozycji (101,5m). Do zupełnie nieudanych zaliczy dzisiejszy występ Piotr Żyła. Reprezentant KS Wisły Ustronianki osiągnął zaledwie 94,5m i został sklasyfikowany na 50. miejscu.

Następne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego już 11 lipca w austriackim Villach.