PK w Kranj: Kranjec ponownie zwycięża, Bachleda 6.

 • 2009-07-05 13:39

Słoweniec Robert Kranjec zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj i umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kranjec oddał skoki na odleglość 115,5 oraz 112,5m. Na drugim stopniu podium stanął dziś Austriak Thomas Diethart, który lądował na 111,5 oraz 105m. Trzecie miejsce zajął inny Austriak Daniel Lackner dzięki skokom 107,5 oraz 108m. Na dobrym 6. miejscu uplasował się nasz reprezentant Marcin Bachleda, który oddał niezłe skoki na 105 oraz 107m.

Pozostali polscy skoczkowie z konkursem pożegnali się już po pierwszej serii. Bliski awansu byli Krzysztof Miętus, któremu skok na 102m dał 31. lokatę oraz Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 32. pozycji (101,5m). Do zupełnie nieudanych zaliczy dzisiejszy występ Piotr Żyła. Reprezentant KS Wisły Ustronianki osiągnął zaledwie 94,5m i został sklasyfikowany na 50. miejscu.

Następne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego już 11 lipca w austriackim Villach.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualny ranking CRL »


Natalia Konarzewska, źródło: informacja własna
oglądalność: (8391) komentarze: (54)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Piotr S. profesor
  @ Tamm

  Na to liczę. Postawił teraz skoczkom ambitne zadanie zwiększenia limitów w PK. Dobrze byłoby żeby ten cel został zrealizowany, ale jak się okazuje, to nie jest wcale takie proste. Ważne, by teraz wyciągnął właściwe wnioski z tych pierwszych konkursów. Nie bardzo rozumiem czemu na pierwsze konkursy wziął Piotrka zamiast Maćka skoro Maciek według niego skakał coraz lepiej, a Piotrek nierówno.

 • TAMM profesor
  @Piotr S.

  Łukasz już jest trochę bardziej doświadczony i może uniknie błędów z przeszłości.

 • Piotr S. profesor
  @ Tamm

  Zgadza się. Łukasz Kruczek potrafił dobrze wykorzystać konsultacje z Hannu Lepistoe i zdołał dobrze przygotować chłopaków do Mistrzostw Świata w Libercu i na loty w Planicy, sam jednak przyznał, że forma przyszła trochę późno. Mam nadzieję, że teraz uniknął błędów, które powodowały problemy naszych skoczków.

 • TAMM profesor
  @Piotr S.

  Rzecz, to oczywista. ;)
  Ale musimy mieć nadzieję, że trenerzy wiedzą co robię i forma przyjdzie na czas. ;)

 • Piotr S. profesor
  @ Marce93

  Rzeczywiście masz rację. Maciek oddawał coraz lepsze skoki. Piotrek Żyła był wymieniony jako jeden z tych skoczków, którzy skaczą w kratkę. Skoro tak to nasuwa się pytanie czemu wybrano Piotrka a nie Maćka? Tej decyzji trenerów nie rozumiem, ale to był błąd.

 • Piotr S. profesor
  @ Tamm

  W zasadzie masz rację, ale chodzi o to by forma naszych skoczków nie nie przyszła za późno.

 • Gall początkujący
  Sprawdziłem

  To był jednak 2004. A kilka dni później wygrał LGP w Zakopanem przy ponad 40-tysięcznej widowni :)

 • Gall początkujący

  Adam w letnim PK chyba ostatnio startował w 2005 (może to był 2004?) w Oberstdorfie? Może coś pomyliłem, ale pamiętam jaki był wtedy szał, jak wygrał :P

 • anonim

  Adam Małysz na bank wystartuje we wszystkich konkursach LGP, w Europie, nie pojedzie tylko do Japonii, nie pamiętam kiedy ostatni raz Adam startował w PK latem, musiałabym to sprawdzić.Ale było to dawno skoro nie pamiętam.
  Natomiast tego lata jak zapowiedział jego trener Adam będzie startował w LGP.

 • anonim

  A czy na reszcie Redakcja napisze coś o Adamie ?
  Przepadł w tej Finlandii ? czy jak ? Wrócił ? Co tam robił? Pewnie trenował ale chciałabym cos wiedzieć czy wrócił już do kraju.

 • Marce93 stały bywalec
  @ Piotr S.

  Jeśli przeczytać artykuł sprzed ogłoszenia kadry na pierwsze PK, to o Piotrku nie ma żadnej mowy...jest za to mowa o Maćku...

  A z drugiej strony jeśli chodzi o Kamila i Krzyśka, to jeśli ci zawodnicy skaczą równo, to wolę nie wiedzieć jak nierówno skacze reszta...

 • anonim

  Pytanie o formę reszty kadry jest zasadne. Rok temu PK w Kranj zwyciężyli dwaj Polacy, Maciej Kot i Stefan Hula (I i II miejsce, Małysz i Stoch nie startowali latem) , obsada całego konkursu była podobna. Nie interesuje mnie robienie dobrego PR ze strony trenerów i działaczy, że tak dobrze jeszcze nie było, forma idzie w górę, mamy mocną drużynę, najlepszą w historii, etc.

 • anonim

  W lato mogliby wychodzic "z progu" nizej niz w zimie. Tzn. wychodzic okolo 3 metry ponizej progu - z takiej dziury. Co o tym sadzicie ? ?

 • TAMM profesor
  @Piotr S.

  Jeśli oni byli najlepsi, to reszta naszej kadry musi aktualnie skakać fatalnie.
  Ale wyniki mają być później. ;)

 • Piotr S. profesor

  Nie ma jeszcze powodów by narzekać, ale te pierwsze konkursy były udane tylko dla Marcina. Za te wyniki należą się jemu słowa uznania. Myślę, że o Kamila nie musimy się martwić. Na pewno da z siebie by osiągać dobre wyniki. On potrafi się podnieść po niepowodzeniu, zresztą to niejednokrotnie udowadniał, a w ostatnim konkursie zabrakło mu trochę szczęścia tak samo jak Krzyśkowi. O nich możemy być spokojni. Niepokoi trochę postawa Piotrka. Jakby nie patrzyć, jego wyniki nie mogą zadowalać. Pytanie skąd się biorą jego problemy? Czy ma za słabą motywację, czy brak mu wiary we własne możliwości ? Chyba powinien on zostać zmieniony przez innego zawodnika i spokojnie trenować Jest jedno małe "ale".
  Jeżeli ci skoczkowie najlepiej skakali, to jak wygląda forma reszty kadry?

 • anonim
  Bilety na LGP

  Dla wszystkich zainteresowanych co zamówili i zapłacili za bilety.
  Otrzymałam odpowiedż z TZN, ze w przyszłym tygodniu zakończy się produkcja biletów i zaczną realizować wysyłkę.

  Wreszcie coś wiadomo:)

 • TAMM profesor

  Marcin robi swoje. ;)
  Skoro zimą mu nie idzie najlepiej, to niech startuje latem.
  Przynajmniej jest z niego pożytek.

 • anonim

  @jojo

  Chyba tylko dla punktu trzeciego, o którym wiedziałam od dawna ale nie mówiłam głośno:))

 • Szymon19 początkujący
  malyszomanka

  wątpię wydaje mi się że po prostu dobrze(ort.) mu idzie na igelicie

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2009-07-06 11:07:25 ***

 • Szymon19 początkujący
  HKS

  Poprostu mu się poszczęściło

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).