LGP w Zakopanem: Jacobsen wygrywa, Polacy daleko

Anders Jacobsen został zwycięzcą drugiego zakopiańskiego konkursu Letniej Grand Prix w Zakopanem. Norweg oddał dwa bardzo wysoko ocenione przez sędziów skoki na odległość 136,5 oraz 127,5 metra.

Na drugim miejscu podium zawody zakończył triumfator sobotnich zawodów, Gregor Schlierenzauer, który osiągnął dziś 133 oraz 129 metrów. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Johan Remen Evensen po skokach na odległość 137 i 124 metrów.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Tom Hilde (130 i 124 metry) tracąc 0,3 punktu do podium. W ściśłej czołówce znaleźli się także Harri Olli, Simon Ammann i Robert Kranjec.

Polacy spisali się bardzo przeciętnie. Najlepszy z nich, Łukasz Rutkowski zajął 15. miejsce po skokach na 124 i 126,5 metra, 17. był Kamil Stoch (124,5 i 122m). Wyraźnie słabszy występ zaliczył Adam Małysz, wczoraj trzeci, dziś skakał na odległość 121 i 122 metrów i zakończył zawody na 21. miejscu. Punkty zdobył również Krzysztof Miętus za zajęcie 30. pozycji. Awansu do finałowej serii nie wywalczyli Maciej Kot (31. miejsce) i Rafał Śliż (44. miejsce).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»