PK w Wiśle: Marcin Bachleda wygrywa, polskie podium!

Zwycięstwem Marcina Bachledy zakończył się pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Zakopiańczyk skakał dziś zdecydowanie najdalej osiągając 127 metrów w pierwszej oraz 129 metrów w drugiej serii.

Drugie miejsce zajął Adam Małysz, który lądował dziś na 126 oraz 127 metrze. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Rutkowski po dwóch równych skokach na odległość 126,5 metra. Zaledwie pół punktu za najlepszą trójką znalazł się Rafał Śliż, skoczek Wisły Ustronianki osiągał dziś 126 i 127 metrów.

W ścisłej czołówce znalazł się także David Zauner, Austriak skoczył 121,5 oraz 129 metrów. Tuż za nim zawody zakończył jego rodak, Lukas Mueller (120,5; 126m). W dziesiątce zmieścił się jeszcze jeden reprezentant Polski - Krzysztof Miętus, był 9.

Pozostali Polacy również skakali na wysokim poziomie, w sumie 10 na 12 naszych reprezentantów zdobyło punkty. Dawid Kubacki zajął 11. miejsce, Maciej Kot był 15, Stefan Hula 21, Grzegorz Miętus 22, a Andrzej Zapotoczny uplasował się na 24. pozycji.

Dobry rezultat w pierwszej serii zanotował Klemens Murańka - 123 metry, ale został zdyskwalifikowany za, najprawdopodobniej, nieregulaminowy kombinezon.

W finałowej "30" nie zmieścił się natomiast Jakub Kot, zakopiańczyk skoczył 111 metrów i zakończył zawody na 32. pozycji.