Debiut Tomasza Pochwały w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej

W Kuusamo trwa inauguracja sezonu w narciarstwie klasycznym. W programie zawodów oprócz skoków są biegi narciarskie i kombinacja norweska. W tej ostatniej zobaczyliśmy Tomka Pochwałę, jeszcze niedawno zawodnika kadry skoczków.

Był to jego pierwszy start w konkursie Pucharu Świata. Po skoku na odległość 115,5 metra był 24. Drugą częścią zawodów był bieg na dystansie 10 km. Uczestnicy startowali w kolejności od najlepszego do najsłabszego po skokach.

Ostatecznie Tomasz Pochwała zajął 39. miejsce. Niestety nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej PŚ.

Pochwała trenuje kombinację norweską od roku, w barwach klubu TS Wisła Zakopane. W zeszłym sezonie startował w Pucharze Kontynentalnym. Przypominamy, że jego dziadek, Franciszek Groń-Gąsienica jako kombinator norweski zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Cortina d’Apezzo w 1956 roku.

Z kolei ojciec Tomasza, Lech Pochwała jest delegatem technicznym FIS w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej.