Debiut Tomasza Pochwały w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej

 • 2009-11-28 15:58

W Kuusamo trwa inauguracja sezonu w narciarstwie klasycznym. W programie zawodów oprócz skoków są biegi narciarskie i kombinacja norweska. W tej ostatniej zobaczyliśmy Tomka Pochwałę, jeszcze niedawno zawodnika kadry skoczków.

Był to jego pierwszy start w konkursie Pucharu Świata. Po skoku na odległość 115,5 metra był 24. Drugą częścią zawodów był bieg na dystansie 10 km. Uczestnicy startowali w kolejności od najlepszego do najsłabszego po skokach.

Ostatecznie Tomasz Pochwała zajął 39. miejsce. Niestety nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej PŚ.

Pochwała trenuje kombinację norweską od roku, w barwach klubu TS Wisła Zakopane. W zeszłym sezonie startował w Pucharze Kontynentalnym. Przypominamy, że jego dziadek, Franciszek Groń-Gąsienica jako kombinator norweski zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Cortina d’Apezzo w 1956 roku.

Z kolei ojciec Tomasza, Lech Pochwała jest delegatem technicznym FIS w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej.


Alicja Bochenek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7151) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  39 pochwała i 49 Mąka.

 • anonim
  Pochwała i Mąka

  Jakie miejsca zajęli po biegu? Skoki widziałem. Mąka nieżle.

 • HKS początkujący

  Pochwała 41 czas biegowo i żeby wam to uzmysłowić to gdyby skoczył tak jak Letoja byłby ok 15 miejsca a Estończyk spadł na 32:)

 • anonim

  moim zdaniem wiadomo ze mąka co roku na poczatku nie ma zbyt dobrej formy powini wystawic np. słowiok i pochwała lub tez cieślar i zarycki !
  a tomkowi trzeba pogratullowac za dobry bieg a marcina motywowac a nie gnebic !

 • zabka początkujący

  zaszalał ! ! ! :)

 • HKS początkujący

  Dobra eksperci:) Mąka tymi startami się sam przekreślił więc nie pojedzie. Zapewne pojedzie Słowiok i raczej z Pochwałą nie wygra! Dziś Pochwała znów w 40 i zaprezentował się nieźle biegowo!

 • max81 bywalec
  Jestem mocno zdziwiony brakiem Słowioka w Kuusamo.

  Zamiast Maki powinien startowac Slowiok.Wiadomo ze Pochwala bedzie teraz powoływany nawet kosztem lepszych.Tatus załatwi.Mąka tez jezdzi na wycieczki, prezentuje sie koszmarnie, nie lepiej postawic na mlodziez..

 • kocu początkujący
  HKS

  ale i tak był Słowiok w LGP lepszy od Pochwały

 • HKS początkujący

  Słowiok startował w tamtym roku w PŚ i prezentował się gorzej niż Pochwała wczoraj. Zapewne pojedzie zamiast Mąki to wtedy ich porównamy!

 • anonim
  kocu

  A widziałes wyniki z letniej GP ilu było zawodnik i jacy dolicz sobie brakujacych i Słowiok był by poza 45

 • kocu początkujący

  np. Paweł Słowiok w letniej GP 3 razy wystartował i 3 razy zapunktował, 24 Hinterzarten , 27 Val di Fiemme i 25 Oberstdorf, ale cóż nie ma takiej siły przebicia

 • HKS początkujący

  Wielki ŻAL? Możesz po Polsku?

  Pokaż mi Polskiego kombinatora którego stać na 30:) a Pochwałę stać!

 • KisielDohko początkujący
  Pochwala, a raczej nagana...

  Ale, to zdjęcie to piękne... Co do Pochwały to on już się zapowiadał i nic z tego... Był juz na IO w Salt Lake City i co? Gdzie on teraz jest - na 39. miejscu w PŚ w kombinacji... Wielki zal...

 • anonim

  Jabbar napisz do mnie na GG 393 0334 (bez spacji). Mam do Ciebie sprawę związaną ze skokami

  PROSZE NIE USUWAĆ!

 • TAMM profesor
  @Jabbar

  Oczywiście, że chcemy. ;)
  Przynajmniej ja. ;)

 • joaska1992 bywalec

  jak na pierwszy raz to wg mnie naprawdę dobry występ Tomka... wiadomo, że za dużo nie można od razu wymagać ;) sporo zawodników się uplasowało za Tomkiem z tych bardziej znanych np. Sebastian Haseney. Także całkiem, całkiem... ;)

 • luneta początkujący
  @popex

  Troszkę przesadzasz z tym sarkazmem. Tomek na pewno nie będzie odnosił jakichś wielkich sukcesów, ale już dzisiejszy występ pokazuje, że nie będzie grzał ostatnich miejsc, jak w skokach (w szczególności w konkursach japońskich). Ważne żeby tylko mu się chciało, a nie by był liderem grupy turystycznej. A pozostałym zawodnikom na pewno przyda się "bardziej" doświadczony kolega.

 • popex początkujący

  Tomek Pochwała to wielki talent, młody, dobrze skaczący, przyzwoicie biegający, pozytywnie rokuje. Myślę, że to przyszłość polskiej kombinacji norweskiej :P

 • neomis początkujący

  Mąka nie powinien występować nawet w reprezentacji rodziny Mąków

 • HKS początkujący

  Dokładnie o ten konkurs mi chodziło, już miałem szukać ale mnie wyręczyliście. Dzięki.

  Rozumiem że oddanie skoku i nie wystartowanie w biegu powoduje że dalej jest debiutantem?

  Dla mnie to debiutant nie jest bo w Pucharze Świata startował ale nie ukończył i tyle.

  Nie zmienia to faktu że dobry występ.

  Katastrofalny występ Mąki i mam nadzieje że Słowiok/Cieślar do zmienią. Gorzej być chyba nie może. Ani biegi ani skoki. Pochwała jako tako biega jak na Polaka i nieźle skacze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).