Strona główna • Juniorzy

Dawid Jarząbek najlepszym juniorem E w mistrzostwach UKS!

Rozpoczęły się mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych, uznawane jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych. Dziś na obiekcie K35 w Wiśle - Łabajowie rywalizowali juniorzy E.

Złoty medal wywalczył faworyt - Dawid Jarząbek, który w tym sezonie zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup. Dawid lądował na 40,5 m i 41,5 m. Srebro zdobył Paweł Wąsek, po skokach na odległość 40 m i 40,5 m. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast Dominik Kastelik (39,5 m i 37,5 m).

W Łabajowie odbyła się także rywalizacja w kombinacji norweskiej, we wszystkich kategoriach wiekowych (junior E, D i C). Mistrzami UKS zostali: Dawid Jarząbek (junior E), Krzysztof Leja (junior D) i Stanisław Biela (junior C).

Konkursy skoków dla juniorów D i C rozegrane zostaną jutro, 11. marca, na obiekcie Skalite w Szczyrku.