Dawid Jarząbek najlepszym juniorem E w mistrzostwach UKS!

• 2010-03-10 22:11

Rozpoczęły się mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych, uznawane jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych. Dziś na obiekcie K35 w Wiśle - Łabajowie rywalizowali juniorzy E.

Złoty medal wywalczył faworyt - Dawid Jarząbek, który w tym sezonie zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup. Dawid lądował na 40,5 m i 41,5 m. Srebro zdobył Paweł Wąsek, po skokach na odległość 40 m i 40,5 m. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast Dominik Kastelik (39,5 m i 37,5 m).

W Łabajowie odbyła się także rywalizacja w kombinacji norweskiej, we wszystkich kategoriach wiekowych (junior E, D i C). Mistrzami UKS zostali: Dawid Jarząbek (junior E), Krzysztof Leja (junior D) i Stanisław Biela (junior C).

Konkursy skoków dla juniorów D i C rozegrane zostaną jutro, 11. marca, na obiekcie Skalite w Szczyrku.

Pełne wyniki wkrótce

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8623) komentarze: (29)

brawo

W kategorii junior E j ednak dominują chłopcyz rocznika 1999 , to dobrze, Rocznik 98 mamy słabszy

No i co to będzie jak hula nie zacznie lepiej skakać to polska w lotach będzie ósma hyba że kruczek wstawi śliż lub g. miętusa

• Narta bywalec
    @malysztomistrz: "ile lat maja ci zawodnicy? "

Ci zawodnicy są w wieku wybitnych polskich skoczkiń, których reprezentacji Polski Związek Narciarski rzekomo nie chce wysyłać na zawody Pucharu Kontynentalnego Pań, rozgrywanego na skoczniach normalnych i dużych. :)

Chyba tylko 3 polskie zawodniczki są starsze od "tych" zawodników. Ale PZN uparł się i już ... :))

• Snoflaxe weteran

@kojot83
    http://skijumping.pl/wiadomosci/10973/Bilety-na-PS-w-Zakopanem-juz-w-sprzedazy/ - Na tegoroczne konkursy sprzedaż rozpoczęła się pod koniec października, więc jeśli chodzi o przyszłoroczne, to będzie pewnie podobnie. Ale w tym roku nie było problemów z kupieniem biletów pod skocznią w dniu zawodów, więc jeszcze nie masz co się nad tym zastanawiać :) Zapewne, kiedy będzie można kupić bilety, informacja o tym się tutaj pojawi.

Warto zauważyć że Dawid wygrał nie tylko zawody w skokach i kombinacji ale także biegi.

• kojot83 doświadczony

Przepraszam,że zadają teraz pytanie nie w temacie-ale może ktoś ma info-w jakim terminie zacznie się sprzedaż biletów do Zakopanego na konkursy zimowe za rok?/ Bardzo bym prosił o info jeżeli ktoś wie.Z góry dziękuje.

• iamtheone początkujący

fajnie jest wiedzieć, że mamy dużo młodych utalentowanych skoczków, gratulacje dla Dawida. wierzę, że kiedyś się pojawi w PŚ Polak, który może nie będzie skoczkiem na miarę Adama Małysza (i szczerze chyba nawet nie chciałabym drugiego Adama, bo on jest wyjątkowym sportowcem), ale czasem uszczęśliwi nas jakąs wygraną w konkursie. ;)