Najwięcej zarobił Ammann

Podczas zakończonego w niedzielę sezonu Pucharu Świata bezwzględnie najlepszym skoczkiem okazał się Simon Ammann. Szwajcar zajął także pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających na skoczniach świata zawodników.

W minionym sezonie po raz pierwszy gratyfikacje finansowe, kosztem zawodników pierwszej dziesiątki, otrzymywała czołowa trzydziestka każdego z konkursów. Na liście płac została więc sklasyfikowana rekordowa liczba 92 skoczków. Konto Ammanna zostało zasilone kwotą 164900 franków szwajcarskich. Dla porównania, w ubiegłym sezonie zwycięzca PŚ, Gregor Schlierenazuer, przy dawnych zasadach podziału premii wzbogacił się aż o 524500 franków szwajcarskich czyli zarobił o ponad trzy razy więcej niż Ammann tej zimy.

W rankingu sklasyfikowanych zostało siedmiu polskich skoczków, tylu zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej. Najwyżej, bo na szóstej pozycji, znalazł się oczywiście Adam Małysz, który podczas pucharowych zawodów wzbogacił się łącznie o 84200 franków szwajcarskich.