Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Sardyko Mistrzem Rosji, a Nurmsalu Mistrzem Estonii!

Szwecja i Norwegia, to nie jedyne kraje, które zaplanowały rozegranie Mistrzostw kraju w zeszłym tygodniu. Zawody o tytuły mistrzowskie w skokach odbyły się także w Rosji i w Estonii.

Mistrzostwa Rosji odbyły się na skoczni w Moskwie. Wzięło w nich udział 60 sportowców, w tym trzech członków kadry narodowej. W bardzo trudnych warunkach w konkursie zwyciężył Aleksander Sardyko uzyskując 79 i 75 metrów (242,5 punktu). Drugi był reprezentant Białorusi – Petr Czadajew (80,5 i 72 metry) z wynikiem 239,8 punktu, a brąz wywalczył Ilja Rosliakow po skokach na 77 i 74,5 metra – 237 punktów.

W konkurencji Pań najlepsza była Irina Takatajewa (59 i 61 metrów) zdobywając 175,3 punktu. Srebro wywalczył Maria Zotowa (57,5 i 57 metrów) – 159,9 punktu, a na najniższym stopniu podium stanęła Sophia Tichonowa (49 i 55 metrów) – 139,5 punktu.

Mistrzostwo Estonii dla Kaarela Nurmsalu

Nieco mniejszą popularnościa cieszyły się Mistrzostwa Estonii na skoczni w Otepaa, w których udział wzięło 41 zawodników.

Większość zawodników rywalizujących w miniony weekend o tytuł Mistrza Estonii w skokach to zagraniczni kombinatorzy norwescy. Pierwsze cztery miejsca zajęli: Janne Ryynänen (FIN), Lauri Asikainen (FIN), Johannes Firn (GER) oraz Eric Frenzel (GER). Dopiero za nimi, na piątej pozycji ze zdobyczą punktową 228,5 punktu uplasował się pierwszy z estońskich zawodników - Kaarel Nurmsalu - także kombinator norweski. Wyprzedził on, pomijając zagranicznych zawodników, Illimara Pärna (218,5 punktu), a także Martti Nõmme (113,5 punktu).