Puchar Jesieni: Grzegorz Miętus wygrywa ostatni konkurs, Jakub Kot klasyfikację generalną

Grzegorz Miętus został zwycięzcą finałowego konkursu z cyklu Pucharu Jesieni, który odbył się dziś na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

17-letni zawodnik AZS Zakopane skokami na 130 i 128,5m o zaledwie 0.4 punktu wyprzedził Klemensa Murańkę (129 i 128,5m). Na trzecim stopniu podium uplasował się Andrzej Zapotoczny (130 i 126,5m).

Na czwartym miejscu został dziś sklasyfikowany Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (130 i 126,5m), a piątą lokatę zajął Jakub Kot (126 i 125m).

Dzięki słabszemu występowi Piotra Żyły, który dziś był dopiero 9., starszy z braci Kotów został triumfatorem klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Jesieni (561 pkt.). Drugie miejsce przypadło Piotrowi Żyle (554 pkt.), a trzecie Wojciechowi Gąsienicy-Kotelnickiemu (456 pkt.).

Dzisiejsze zawody były ostatnimi z cyklu Pucharu Jesieni, który jest zupełną nowością w kalendarzu TZN. Bardzo liczny udział we wszystkich konkursach świadczy o tym, że było to świetne posunięcie ze strony Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i mamy nadzieję, że również w kolejnych sezonach tego typu turniej zostanie zorganizowany.