Puchar Jesieni: Grzegorz Miętus wygrywa ostatni konkurs, Jakub Kot klasyfikację generalną

 • 2010-10-16 22:31

Grzegorz Miętus został zwycięzcą finałowego konkursu z cyklu Pucharu Jesieni, który odbył się dziś na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

17-letni zawodnik AZS Zakopane skokami na 130 i 128,5m o zaledwie 0.4 punktu wyprzedził Klemensa Murańkę (129 i 128,5m). Na trzecim stopniu podium uplasował się Andrzej Zapotoczny (130 i 126,5m).

Na czwartym miejscu został dziś sklasyfikowany Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (130 i 126,5m), a piątą lokatę zajął Jakub Kot (126 i 125m).

Dzięki słabszemu występowi Piotra Żyły, który dziś był dopiero 9., starszy z braci Kotów został triumfatorem klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Jesieni (561 pkt.). Drugie miejsce przypadło Piotrowi Żyle (554 pkt.), a trzecie Wojciechowi Gąsienicy-Kotelnickiemu (456 pkt.).

Dzisiejsze zawody były ostatnimi z cyklu Pucharu Jesieni, który jest zupełną nowością w kalendarzu TZN. Bardzo liczny udział we wszystkich konkursach świadczy o tym, że było to świetne posunięcie ze strony Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i mamy nadzieję, że również w kolejnych sezonach tego typu turniej zostanie zorganizowany.

Oficjalne wyniki i klasyfikacje Pucharu Jesieni >>


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7800) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Dobrze by jeszcze było rozszerzyć ten Puchar o konkursy w Szczyrku i Wiśle :)

 • anonim

  Myślałem, że ten cykl wygra Żyła. W ogóle dzisiaj też były Mistrzostwa Słowenii, które wygrał Robert Kranjec :) Taką informację podał portal SkokiNews.pl :)

 • domek początkujący
  polska

  Myślę, że najbliższy sezon zimowy, jeżeli chodzi o naszą drużynę w pucharze świata, to będzie to najlepszy sezon w historii. I jestem pewien, że w zawodach drużynowych wreszcie będziemy regularnie zdobywać medale.

 • domek początkujący
  klimek

  A jeżeli chodzi o Klimka, to nie rozumiem ludzi, którzy śmią go krytykować. Ten chłopak dostarczy nam w przyszłości wielu pięknych przeźyć:)

 • domek początkujący
  wojciech gąsienica-kotelnicki

  Wojtek prezentuje naprawdę wysoki poziom. Co prawda miałem okazję widzieć na żywo tylko jeden konkurs o puchar jesieni, ale mimo wszystko uważam, że to co wtedy zaprezentował na tle innych zawodników (takich, którzy już bywali w kadrze) wyglądało bardzo obiecująco. Mam nadzieję, że chłopak dostanie wkrótce szansę wśród najlepszych, bo na to zasługuje!

 • anonim
  koledy

  Koledzy a zarazem rywale . Klimek iGrzesiek rywalizują już ze sobą dobre 7 lat . Różne to były wyniki , raz lepsze raz gorsze jak to w sporcie bywa , ale co zauważyłem ciekawego to przeważnie na przemian wygrywają ze sobą od 7-miu lat . Nie wiem czy teraz ma to takie znaczenie że grzesiu jest starszy od Klimka o ponad 18 miesięcy , pewnie w dziecinnych latach miało to znaczenie , chociaż i teraz też ale pewnie w mniejszym znaczeniu.Myślę że ci chłopcy mogą daleko zajść.

 • Piotr początkujący

  Bar5dzo dobry pomysł. Oby żeczywiście ta impreza pozostała w kalendarzu TZN na najbliższe lata.

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  miejmy nadzieje ze bedą tez takie konkursy na mniejszych skoczniach.

  filmy z wczorajszych zawodów w Szczyrku na www.lodz-ski-team.pl

 • JPW2 stały bywalec
  fff

  Ja wiem, ze Jakub sie pojawil w PS pamietam... :) Chodzilo mi o pojawienie sie w czolowce na wysokim poziomie swiatowym, o zrobienie duzego postepu...
  ---------
  I jeszcze startowal chociazby w Zakopanem w 2009 oraz w Klingenthal i Willingen lecz nie przebrnal kwalifikacji.

 • Piotr S. redaktor
  @aves gg: 7187111,

  Kuba w wywiadzie (na stronie PZN) mówił, że jego sukcesy w Pucharze Jesieni to w dużym stopniu zasługa Kazimierza i Krystiana Długopolskich. Myślę, że Kuba powinien spokojnie pracować z psychologiem bo chyba wywiera na siebie zbyt dużą presją, no i jest ambitny.

 • and początkujący
  Wojtek Kotelnicki

  Na nic zdały się nasze "wołania" przed PK w Wiśle, że Wojtkowi skończyły się papiery na skakanie w PK. Nie został wysłany (zresztą nikt inny) na żadne zawody FC a nawet kończące skakanie letnie tydzień temu w Einsiedeln. Teraz to jest kicha gdyz najblizsze zawody FC są dopiero 18-19.12 w Notodden. A to jest Skandynawia, a dotychczas ani razu nie startowaliśmy w zawodach FC w Skandynawi. Następne zawody FC to już styczeń. I pomimo, iż Wojtek skacze lepiej niż połowa kadry Celeja nie będzie mógł startować w PK prawdopodobnie do połowy stycznia.
  Wojtek Kotelnicki podobnie zresztą jak kadrowicz Janek Ziobro są zgłoszeni we FISie zarówno do skoków jak i kombinacji norweskiej. Tyle, że w KN może startować w PK a w skokach nie. Liczę tylko, że do połowy stycznia nie straci formy zaś będzie mógł startować w PK w KN pomimo tego że nie znajduje się w zadnej kadrze.

 • anonim
  @Krzysztof

  Jakie słabe wyniki Adama Małysza?! Gdy Grzesiek zaliczył debiut w konkursach w Zakopanem kończąc w obu konkursach w piątej dziesiątce, Adam zajął 5 i 4 miejsce, w drugim konkursie przegrywając podium notami z Morgensternem. Gdy Miętus wskoczył na dwudzieste drugie miejsce w Klingenthal, Adam przegrał tylko z Ammannem. Na Muhlenkopfschanze Małysz nie startował, a Grzesiek zajął dwudziestą pozycję. Ani wcześniej, ani później młodszy z braci Miętusów nie startował w PŚ.

 • JPW2 stały bywalec

  W Klingenthal Adam byl 2 a w Willingen nie startowal.

 • anonim
  G Miętus

  Dobre rezultaty G.Miętusa były podwójnie warte, ponieważ przypadły na czas bardzo słabych wyników A.Małysza. I były wówczas trochę na pokrzepienie serc.
  W przypadku tego zawodnika najważniejsza jest stabilizacja formy!

 • JPW2 stały bywalec

  Grzesiu w zeszlym sezonie startowal 4 razy i zdobyl 20 pkt. (Zakopane 48 i 47 miejsce, Klingenthal 22 i Willingen 20). Zajal w generalnej 63 pozycje.

 • anonim

  Wojeciech Gąsienica-Kotelnicki! a nie Wojciech-Gąsienica Kotelnicki... zważcie co piszecie : >

 • Negrita początkujący

  No, no, no ten cykl to dowód na to, że bardziej doświadczeni zawodnicy muszą uważać, bo inaczej zostaną wyparci przez innych: Wojciech Gąsienica- Kotlenicki, Andrzej Zapotoczny, Klimek, przyznam, że po nich się tego nie spodziewałam, za to Grzesiek Miętus już w zeszłym sezonie w PŚ pozytywnie zaskakiwał, w kilku konkursach był 22. co jest niezłym początkiem. Mamy z czego wybierać

 • anonim
  Puchar Jesieni,

  jak zapewnił prezes TZN, będzie organizowany za rok. Już tej zimy odbędzie się Puchar Zimy w skokach, biegach, kombinacji i zjazdach.

 • anonim

  Kotelnicki w kombinacji sobie dla rozrywki startuje tego co wiem to on już biegu nie trenuje .

 • emk22 bywalec

  gratulacje dla chłopaków , oby forme ustabilizowali do zimy i wkońcu żebyśmy mieli nawet dwie silne drużyny !:D
  jeszcze raz gratuluje chłopaki ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).