FIS Cup w Zao: Kobayashi triumfuje

Junshiro Kobayashi wygrał ostatni konkurs FIS Cup w japońskim Zao. Reprezentant gospodarzy wyprzedził swoich kolegów - Akirę Higashiego oraz Kazuyoshiego Funakiego.

Kobayashi oddał skoki na odległość 95 i 92,5m. Drugi w japońskich zawodach Higashi uzyskał 89,5 i 97m. Na najniższym stopniu podium stanął znany z występów w Pucharze Świata Kazuyoshi Funaki, który wylądował na 88,5 i 96,5m.

Jedyny nasz zawodnik w Zao - Aleksander Zniszczoł po pierwszej serii zajmował ostatnią lokatę po skoku na odległość 84,5m. W drugiej serii nieznacznie poprawił swoją pozycję i ostatecznie sklasyfikowany został na 26. miejscu.

W klasyfikacji końcowej FIS Cup triumfował Słowak - Tomas Zmoray, który wyprzedził Lukasa Muellera oraz Imira Hazetdinowa.

Z powodu zbyt silnego wiatru zawody kobiet zostały odwołane.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »