FIS Cup w Zao: Kobayashi triumfuje

• 2011-03-10 22:50

Junshiro Kobayashi wygrał ostatni konkurs FIS Cup w japońskim Zao. Reprezentant gospodarzy wyprzedził swoich kolegów - Akirę Higashiego oraz Kazuyoshiego Funakiego.

Kobayashi oddał skoki na odległość 95 i 92,5m. Drugi w japońskich zawodach Higashi uzyskał 89,5 i 97m. Na najniższym stopniu podium stanął znany z występów w Pucharze Świata Kazuyoshi Funaki, który wylądował na 88,5 i 96,5m.

Jedyny nasz zawodnik w Zao - Aleksander Zniszczoł po pierwszej serii zajmował ostatnią lokatę po skoku na odległość 84,5m. W drugiej serii nieznacznie poprawił swoją pozycję i ostatecznie sklasyfikowany został na 26. miejscu.

W klasyfikacji końcowej FIS Cup triumfował Słowak - Tomas Zmoray, który wyprzedził Lukasa Muellera oraz Imira Hazetdinowa.

Z powodu zbyt silnego wiatru zawody kobiet zostały odwołane.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6934) komentarze: (26)

• Delfin początkujący

Kto by pomyślał że Junshiro teraz jest czołowym zawodnikiem...

• Emu doświadczony

No właśnie, co się dzieje z tymi wszystkimi zawodni(cz)kami, co tam siedzą? Czy te okolice też zostały dotknięte trzęsieniem ziemi i tsunami? To ostatnie pewnie nie, bo fale jednak nie wedrą się daleko w głąb lądu, ale trzęsienie ziemi to co innego. Podobno nawet z lotami jest problem, więc zastanawia mnie, czy ich ewakuowano, czy może w tej części Japonii to nie jest konieczne...

Szkoda że mój komentarz został usunięty, a wyniki jak nie zmieniono tak nadal są złe.

Prawidłowe wyniki:

• Talar weteran
    Olek Zniszczoł

Nie wiem dlaczego niektórzy wykreowali go na talent.. ja osobiście nie pamiętam ani jednego dobrego występu tego zawodnika i skoro on nazywany jest talentem to jak nazwiecie Kłuska albo Byrta .?

Póki co jest za słaby nawet na Fis Cup w którym bryluje słowacki zawodnik Tomas Zmoray..

Nasi juniorzy w tym roku ( poza Byrtem i Kłuskiem) zrobili zdecydowany krok do tyłu i to bardzo martwi..

Kobayashi

jak przeczytałem tytuł, że wygrał Kobayashi, to myślałem, że o tego kierowcę F1 chodzi

• pepeleusz profesor

No i nadal wyniki z zawodów fis (gdzie więcej Japończyków)przedstawione jako wyniki FIS Cup. A Zniszczoł w Fis Cupie był 20.

• Rafał bywalec

Funaki nie jest taki stary, to 75 rocznik - tylko 2 lata starszy od Adama - mylne wrażenie może sprawiać fakt, że dość szybko wypadł z czołówki PŚ. Zresztą... kto na serio traktuje wyniki FIC Cup-ów z tak marną obsadą. Do tego w całym cyklu triumfuje Zmoray, czyli postać dotychczas anonimowa w światowych skokach ( choć regularnie startuje w kwalach:)

• Luthor weteran

Higashi, Funaki i Okabe wiecznie młodzi...

• lol doświadczony

omg jeszcze zle wyniki daliście :/
    skakalo 23 zawodnikow a u was w wynikach jest kolo 40-stu w tym zawodnicy co skoczyli rekreacyjnie.

• sakala weteran
    @Smolarek

To nie jest tragedia, to jego aktualny poziom. Po prostu skoczek nr 18-20 w Polsce to na ten moment nr 35-40 w Japonii (nie wszyscy najlepsi w FC startowali i nie chodzi mi wyłącznie o piątkę na Lahti + Tochimoto). Tam skacze kilkuset zawodników, z czego większość to starzy wyjadacze, a i juniorów mają paru zdolnych.