Strona główna • Skoki Narciarskie

Willingen najlepsze według "Forum Nordicum"

Już po raz siódmy Willingen zostało zwycięzcą plebiscytu na najlepsze miejsce pod względem organizacji konkursów Pucharu Świata w sezonie 2010/2011. Zakopane uplasowało się na 10. miejscu i tym samym podniosło się w rankingu o kilka miejsc w porównaniu do zeszłego sezonu (wówczas stolica Tatr zajęła ostatnie miejsce).

Werdykt został wydany przez "Forum Nordicum",organizację zrzeszającą dziennikarzy prasy, radia, telewizji, mediów elektronicznych i fotoreporterów specjalizujących się w narciarstwie klasycznym i biathlonie. Wyniki wzbudziły szczególne zaskoczenie wśród organizatorów konkursu w Willingen, które w poprzednim roku zajęło dopiero 7. pozycję na 15 możliwych.

"Cieszy mnie fakt, iż poziom organizacji konkursów Pucharu Świata wciąż rośnie. Organizatorzy zawodów w poszczególnych miejscowościach nie dają za wygraną, stale dążąc do perfekcji, dzięki czemu z roku na rok jest coraz lepiej"- wyznaje Uwe Jentzsch z "Forum Nordicum".