Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Kaarel Nurmsalu Mistrzem Estonii

Potrójny brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w skokach i kombinacji norweskiej, Kaarel Nurmsalu, został Mistrzem Estonii.

Podczas konkursu rozegranego 13 sierpnia na skoczni Tehvandi K-90 w Otepaa oddał skoki na odległość 93 i 98 m. i wyprzedził o jeden punkt Siima-Tanela Sammelselga (93 i 94,5 m.) oraz o 7,5 pkt. Fina Lauri Asikainena (95 i 91 m.)

Przypomnijmy, że 20-letni do niedawna kombinator norweski Nurmsalu był rewelacją ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów. Na skoczni w Otepaa zdobył dwa brązowe medale w kombinacji norweskiej. Wystąpił również w konkursie skoków, w którym także uplasował się na trzecim miejscu, wyprzedzony tylko przez rewelacyjnego Bułgara, Wladimira Zografskiego oraz Austriaka Stefana Krafta. Poza brązowymi medalami MŚJ największym sukcesem młodego Estończyka jest zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego w kombinacji w Klingenthal w styczniu tego roku. Po zakończonym sezonie zimowym Nurmsalu podjął decyzję o przejściu na stałe do skoków narciarskich. W tym sezonie letnim zajął m.in. 4 i 10 miejsce podczas Fis Cup w Villach, 29 pozycję w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Courchevel oraz 2 lokatę w jednym z konkursów z cyklu Finjumping Cup.