OOMł w Szczyrku: Kłusek i Murańka ze złotymi medalami

Bartłomiej Kłusek i Klemens Murańka zdobyli złote medale na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w Szczyrku. Z powodu przeziębienia nie wystartował jeden z faworytów Aleksander Zniszczoł.

Bartłomiej Kłusek triumfował w kategorii junior A. Zawodnik LKS Klimczok Bystra dwa razy lądował na 100,5m. Na drugim stopniu podium uplasował się Grzegorz Miętus ze skokami 99,5 oraz 100m. Brązowy medal wywalczył natomiast Tomasz Byrt, który uzyskał 95 i 101,5m.
Tuż za podium sklasyfikowany został Adam Cieślar, który oddał skoki na odległość 97 i 96,5m. Piątą pozycję zajął Artur Kukuła a szóstą Jędrzej Ścisłowicz. Trzej kadrowicze - Kłusek, Miętus i Byrt, skakali z niższego o trzy belki rozbiegu. Organizatorzy dodawali za to punkty według przelicznika stosowanego podczas Letniej Grand Prix z 20 lipca 2011r w Szczyrku.

Junior A (1992 -1993)

1. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) – 100,5 m i 100,5 m – nota łączna 266,2 pkt.
2. Grzegorz Miętus (AZS Zakopane) – 99,5 m i 100,0 m – nota łączna 265,7 pkt.
3. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka) – 95 m i 101,5 m – nota łączna 258,7 pkt.
4. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) – 97 m i 96,5 m – nota łączna 232,0 pkt.
5. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 96,5 m i 96 m – nota łączna 229,5 pkt.
6. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 95,5 m i 97,5 m – nota łączna 229,0 pkt.

Wyniki kategorii junior A dostępne są >>tutaj<<

Klemens Murańka ze znaczną przewagą zwyciężył w kategorii junior B. Zakopiańczyk oddał dwa najdłuższe skoki w zawodach, mimo że skakał z rozbiegu niższego o trzy belki niż rywale spoza kadr. W pierwszej serii lądował na 104,5m a w drugiej na 102m. Drugie miejsce zajął Mateusz Kojzar, który stracił do Klimka aż 38,7pkt po skokach na odległość 99,5 i 99,5m. Na najniższy stopień podium wskoczył Krzysztof Biegun.

Czwartą pozycję wywalczył Adam Ruda, który uzyskał 97,5 i 97m. Jako piąty zawody w Szczyrku ukończył Konrad Janota a szósty był Szymon Szostok.

Junior B (1994 -1995)

1. Klemens Murańka (KS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) – 104,5 m i 102 m – nota łączna 281,7 pkt.

2. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 99,5 m i 99,5 m – nota łączna 243,0 pkt.

3. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 96 m i 98,5 m – nota łączna 231,0 pkt.

4. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 97,5 m i 97 m – nota łączna 230,5 pkt.

5. Konrad Janota (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 99,5 m i 93,5 m – nota łączna 230,0 pkt.

6. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 94,5 m i 97,5 m – nota łączna 229,0 pkt

Wyniki kategorii junior B dostępne są >>tutaj<<

Następne zawody skoków w ramach OOM już w sobotę, 4 lutego, na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS 134) o godz. 11.