Strona główna • Skoki Narciarskie

Hajek wygrywa w Kottmar, trzecie miejsce Krystiana Gryczuka

W sobotę i niedzielę na skoczniach w niemieckim Kottmar rozegrano już po raz 37 tradycyjne międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igelicie (37 International Mattenspringen).

Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsi uczestnicy zawodów liczyli po 6 lat, najstarszy miał 63 lata. Jednym z triumfatorów został znany z Pucharu Świata Czech Antonin Hajek, który na 51-metrowej skoczni uzyskał 55,5 oraz 55 metrów.

W rywalizacji roczników 93-94 trzecie miejsce zajął jedyny startujący w imprezie Polak, Krystian Gryczuk z Kamiennej Góry. Specjalizujący się na co dzień w kombinacji norweskiej zawodnik uzyskał w swoich próbach 54 i 52,5 metra.

Zawodnicy skakali na obiektach K-11, K-28 oraz K-51. Kompleks tych trzech skoczni powstał w latach 1964-68, a przed ośmioma laty został gruntownie zmodernizowany. W latach 70-tych rekordzistą największej skoczni był polski prekursor stylu V, Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby.