Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Planicy: Drugie z rzędu zwycięstwo Danieli Iraschko-Stolz

Daniela Iraschko-Stolz po raz drugi z rzędu triumfowała w zawodach Pucharu Świata Pań w Planicy. Austriaczka zarówno w pierwszej jak i drugiej serii oddała najdłuższe skoki.

Iraschko-Stolz na półmetku zawodów plasowała się na drugiej pozycji po skoku na odległość 102,5 m, w finale ponownie pokonała granicę 100 metrów i uzyskała 101,5 m i z łączną notą 249,8 pkt mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. "Wszyscy przygotowują się już do Igrzysk w Soczi. Zawody tutaj był na bardzo wysokim poziomie. Na podium znalazły się te same osoby co dzień wcześniej - to tylko pokazuje, kto w tym momencie skacze najlepiej" - mówiła Iraschko-Stolz po zawodach.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Sara Takanashi, która po pierwszej serii wyprzedzała Iraschko-Stolz o 2,4 pkt. Za skok na odległość 101,5 m otrzymała lepsze noty. W finale Japonka lądowała na 98,5 m i ostatecznie musiała uznać wyższość swojej starszej koleżanki z Austrii. "Jestem zadowolona ze swoich dzisiejszych skoków, ponieważ udało mi się nie popełnić w nich tego samego błędu co wczoraj" - powiedziała na konferencji prasowej Takanashi.

Najniższy stopień na podium zajęła reprezentantka Niemiec - Carina Vogt, która oddała skoki na odległość 100 m oraz 99 m. "Nie widzę siebie jako faworytki do medalu w Soczi. Nie udało mi się jeszcze wygrać zawodów Pucharu Świata - inne są przede mną. Ale to był idealny weekend dla mnie" - wyjaśniła Vogt.

Czwarte miejsce wywalczyła kolejna z Japonek - Yuki Ito, która do miejsca na podium straciła aż 7,6 pkt. Najlepszą zawodniczką gospodarzy była na miejscu piątym Maja Vtic a szóste miejsce zajęła Maren Lundby z Norwegii. Na siódmej pozycji konkurs ukończyła Coline Mattel z Francji.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu dalej jest Sara Takanashi, która zgromadziła na swoim koncie 1020 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowana jest Carina Vogt (666 pkt) a na trzecie awansowała Daniela Iraschko-Stolz.

Kolejne konkursu kobiet w skokach narciarskich odbędą się w austriackim Hinzenbach (1-2.02.2014).