PŚ Pań w Planicy: Drugie z rzędu zwycięstwo Danieli Iraschko-Stolz

 • 2014-01-26 17:03

Daniela Iraschko-Stolz po raz drugi z rzędu triumfowała w zawodach Pucharu Świata Pań w Planicy. Austriaczka zarówno w pierwszej jak i drugiej serii oddała najdłuższe skoki.

Iraschko-Stolz na półmetku zawodów plasowała się na drugiej pozycji po skoku na odległość 102,5 m, w finale ponownie pokonała granicę 100 metrów i uzyskała 101,5 m i z łączną notą 249,8 pkt mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. "Wszyscy przygotowują się już do Igrzysk w Soczi. Zawody tutaj był na bardzo wysokim poziomie. Na podium znalazły się te same osoby co dzień wcześniej - to tylko pokazuje, kto w tym momencie skacze najlepiej" - mówiła Iraschko-Stolz po zawodach.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Sara Takanashi, która po pierwszej serii wyprzedzała Iraschko-Stolz o 2,4 pkt. Za skok na odległość 101,5 m otrzymała lepsze noty. W finale Japonka lądowała na 98,5 m i ostatecznie musiała uznać wyższość swojej starszej koleżanki z Austrii. "Jestem zadowolona ze swoich dzisiejszych skoków, ponieważ udało mi się nie popełnić w nich tego samego błędu co wczoraj" - powiedziała na konferencji prasowej Takanashi.

Najniższy stopień na podium zajęła reprezentantka Niemiec - Carina Vogt, która oddała skoki na odległość 100 m oraz 99 m. "Nie widzę siebie jako faworytki do medalu w Soczi. Nie udało mi się jeszcze wygrać zawodów Pucharu Świata - inne są przede mną. Ale to był idealny weekend dla mnie" - wyjaśniła Vogt.

Czwarte miejsce wywalczyła kolejna z Japonek - Yuki Ito, która do miejsca na podium straciła aż 7,6 pkt. Najlepszą zawodniczką gospodarzy była na miejscu piątym Maja Vtic a szóste miejsce zajęła Maren Lundby z Norwegii. Na siódmej pozycji konkurs ukończyła Coline Mattel z Francji.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu dalej jest Sara Takanashi, która zgromadziła na swoim koncie 1020 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowana jest Carina Vogt (666 pkt) a na trzecie awansowała Daniela Iraschko-Stolz.

Kolejne konkursu kobiet w skokach narciarskich odbędą się w austriackim Hinzenbach (1-2.02.2014).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5690) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • michnar stały bywalec
  Skoki kobiet

  Tak dzisiaj oglądałem kawałek i skoki kobiet mogłyby być ciekawsze. W przypadku mężczyzn kiedyś było tak, że kilku zawodników dominowało, czasami jeden. Teraz skoki stały się popularniejsze, jest wysoki poziom konkursów, ostra konkurencja, wiele osób walczy o podium. Proces kształtowania się rywalizacji trwa wiele lat. W przypadku kobiet pewnie będzie podobnie.

 • Stinger profesor

  Iraschko złapała formę i dobrze bo może będzie więcej emocji w kobiecych skokach. Póki co Takanashi robiła co chciała i kiedy chciała. KK i tak wygra ale może nie wygra do końca wszystkiego.

 • anonim

  http://photos.ladies-skijumping.com/104/images/IMG_1106.JPG

 • Matizus stały bywalec

  Dzisiaj zwycięstwo Iraschko było dla mnie nieco zaskakujące. Takanashi miała ponoć poprawić błędy z wczoraj, co pokazała w serii próbnej, a potem pierwszej konkursowej. Wszystko wskazywało na to, że ostatni skok konkursu będzie formalnością, a tu taki psikus... Także mamy drugą wygraną Austriaczki, a trzecią "porażkę" Takanashi.

  Poza podium też nie było monotonii. Niskie miejsce Awwakumowej, dotychczas regularnie stającej na podium. Do tego kolejne punkty takich skoczkiń jak Javorsek, Seyfarth, pierwszy punkcik Schoitsch itd.

  Najbardziej szkoda 31. miejsca Anji Tepes - wczoraj zanotowała w miarę niezły występ, dzisiaj natomiast było gorzej. Oby stopniowo wracała do dobrej dyspozycji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).