Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PK Pań w Falun: Joanna Szwab na podium!

Joanna Szwab po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na obiekcie Lugnet w Falun najlepsza okazała się Nina Lussi. Tuż za czołową trójką zawody ukończyła kolejna z Polek - Magdalena Pałasz.

Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła dziś Nina Lussi. Niespełna 20-letnia Amerykanka jako jedyna przekroczyła dwukrotnie granicę 80. metra. Jej wyniki to 81 metrów oraz 80,5 metra. Tuż za nią, ze stratą 3,8 pkt zawody zakończyła Joanna Szwab. 17-latka z Chochołowa skoczyła 83 metry oraz 77,5 metra, dzięki czemu odnotowała największy sukces w życiu. Dotychczas jej najlepszym rezultatem w tego typu zawodach było 24. miejsce przed dwoma laty w Zakopanem. Skład podium uzupełniła Wendy Vuik. Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek oddała skoki mierzące 74 metry oraz 80 metrów.

Niewiele zabrakło do tego, aby na podium znalazła się także druga z Polek - Magdalena Pałasz. Podopieczna Sławomira Hankusa skoczyła 79 oraz 78 metrów, a do podium zabrakło jej zaledwie 2,1 pkt. Piąte miejsce wywalczyła kolejna Amerykanka - Nita Englund (80 metrów i 76 metrów).

O sporym pechu może mówić dobrze znana z zawodów z cyklu Pucharu Świata - Susanna Forsstroem. Finka w pierwszej serii skoczyła 88,5 metra, ale swoją próbę zakończyła upadkiem. W finale uzyskała 77,5 metra, przez co została sklasyfikowana na szóstej lokacie.

Kolejny konkurs kobiet na skoczni HS 100 w Falun już jutro o godzinie 10:30. Na 9:20 zaplanowano serię próbną.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »