PK Pań w Falun: Joanna Szwab na podium!

 • 2014-03-01 13:45

Joanna Szwab po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na obiekcie Lugnet w Falun najlepsza okazała się Nina Lussi. Tuż za czołową trójką zawody ukończyła kolejna z Polek - Magdalena Pałasz.

Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła dziś Nina Lussi. Niespełna 20-letnia Amerykanka jako jedyna przekroczyła dwukrotnie granicę 80. metra. Jej wyniki to 81 metrów oraz 80,5 metra. Tuż za nią, ze stratą 3,8 pkt zawody zakończyła Joanna Szwab. 17-latka z Chochołowa skoczyła 83 metry oraz 77,5 metra, dzięki czemu odnotowała największy sukces w życiu. Dotychczas jej najlepszym rezultatem w tego typu zawodach było 24. miejsce przed dwoma laty w Zakopanem. Skład podium uzupełniła Wendy Vuik. Jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek oddała skoki mierzące 74 metry oraz 80 metrów.

Niewiele zabrakło do tego, aby na podium znalazła się także druga z Polek - Magdalena Pałasz. Podopieczna Sławomira Hankusa skoczyła 79 oraz 78 metrów, a do podium zabrakło jej zaledwie 2,1 pkt. Piąte miejsce wywalczyła kolejna Amerykanka - Nita Englund (80 metrów i 76 metrów).

O sporym pechu może mówić dobrze znana z zawodów z cyklu Pucharu Świata - Susanna Forsstroem. Finka w pierwszej serii skoczyła 88,5 metra, ale swoją próbę zakończyła upadkiem. W finale uzyskała 77,5 metra, przez co została sklasyfikowana na szóstej lokacie.

Kolejny konkurs kobiet na skoczni HS 100 w Falun już jutro o godzinie 10:30. Na 9:20 zaplanowano serię próbną.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13041) komentarze: (44)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Xander weteran

  Wielki brawa dla naszych pań. Najbardziej zaskoczyła Szwab która w tym sezonie skakała słabo i bardzo odstawała od Magdy a tu proszę wygrała z nią. Myślę że ten PK to takie dobre przetarcie przed PŚ.

 • Dat początkujący
  Nieźle

  Wprawdzie nie ma się co zachwycać bo rzeczywiście niewielka obsada, ale i tak dobry wynik. Oby dalej szły do przodu, tym razem już w PŚ.

  do pia
  On nie powiedział, że kobiety nie powinny startować w IO bo są kobietami, tylko dlatego bo jest słaba konkurencja. Nie wiem, czy ma rację czy nie, ale z szowinizmem to nie ma nic wspólnego. Strzelasz kulą w płot tymi feministycznymi tekstami.

 • Jarek stały bywalec

  Żenada - 13 zawodniczek. Po co te zawody były rozgrywane, jeśli w tym samym czasie był PŚ kobiet? Chyba tylko po to, żeby uczestniczące w nich dziewczęta mogły wystartować w PŚ.

 • Stinger profesor

  dziewczyny robią postępy, dopiero w Falun na PŚ zobaczymy jakie zrobiły te postępy jak się zmierzą z najlepszymi ale i tak już widać że nie ma szorowania buli.

  Co do MŚ za rok to na pewno mogą śmiało walczyć o nawet miejsce w 30 ale i cieszy to że w mikście będzie można wystartować i do tego nie będziemy już (prawdopodobnie) ostatni. Bo chyba mikst będzie za rok na MŚ? Czy znowu jakaś zmiana?

 • Ponurzyca weteran
  Brawo Dziewczyny!!!

  Gratulacje. Wynik idzie w świat i tyle.
  Bardzo dobre posunięcie - za rok w Falun MŚ - była okazja by ,,zaznajomić" dziewczyny z obiektem i została wykorzystana. A że jeszcze podium wpadło... :)
  Tylko się cieszyć.
  I znów chcemy Was oglądać w konkursie mieszanym więc trenować i jeszcze raz trenować Dziewczyny!

 • anonim
  aha....

  super, pierwsze podium, tylko że myśląc, że startowało około 30-50 zawodniczek, w komentarzach czytam, że zaledwie 13... więc jakim to sukcesem jest być na podium, kiedy to za podium 10 zawodniczek sklasyfikowano? Tytuł powinien brzmieć: Szwab na podium w konkursie o bardzo niskiej obsadzie. Ten wykrzyknik w ogóle tutaj nie pasuje! (ale za to ten już tak)

 • anonim
  No racja, obsada, odległosci...

  Najpierw należy pogratulować naszym Panią.
  Te dobre lokaty traktował bym bardziej jako POZYTYWNY BODZIEC, niż sukces. Na takie wyjazdy szkoda funduszy, chyba ze bliskie konkursy... Niech lepiej jeżdżą na PŚ i zaprawiają się w rywalizacji z najlepszymi, podnoszą swój poziom, a wtedy radochę sprawi podium PŚ.

 • bardzostarysceptyk profesor
  pepeleusz

  Czy ty nie przesadzasz i to ogromnie uważając że 13 letnia dziewczynka (rocznikowo) która skakała słabo to przeceniany talent. Czy ty popatrzyłeś ile ona ma lat ?

 • pepeleusz profesor

  Co do Pałasz sie pomyliłem, myślałem, że nigdy w karierze nie zapunktuje w PŚ. Szwab za to ,,dla równowagi'' cały sezon zawodziła, ale teraz nastąpił jakiś przełom będący prognostykiem na lato i następne sezony.
  Bardzo zawodzi za to zimą Karpiel, której talent byl powszechnie przeceniany, ale jednak to był (jest?)nasz największy talent.

 • anonim
  Do prewvdswre

  Poruszyłeś dwie sprawy. Co do pierwszej to zgadzam się, że nie ma powodu do zachwytów, skoro startowało w konkursie tylko kilkanaście zawodniczek.
  Sprawa druga - prewvdswre nie bądź męskim szowinistą. To, że kobiet skacze trochę mniej niż mężczyzn to nie powód by nie mogły startować w IO. Faceci mieli wyłączność na start w igrzyskach w starożytności - teraz już nie.

 • anonim

  nie jarajcie się tak. 2 i 4 miejsce w takich korpusowych zawodach, gdzie ŻADNA zawodniczka NIE doleciała do punktu K!!! patrzcież na odległości! te lokaty nie znaczą nic. Gratulacje dla nich, ale nie myślcie, że zaraz będą na podiach w PK i punktować w PŚ.

  swoją drogą, takie zawody są dość żałosne. skoki kobiet nie powinny były trafić na IO przy takiej małej liczbie zawodniczek w ogóle...

 • Styrian weteran

  Ogromne gratulacje dla Joanny Szwab i Magdaleny Palasz .

  Jednak pierwsze "pudlo" zaliczyla na miedzynarodowych zawodach .......
  Anna Twardosz ! W zeszlym roku w G-Pa , w mikscie .

 • JacekSt początkujący
  super

  szkoda ze wystartowało tylko 12 zawodniczek bo byłaby ciekawsza rywalizacjia a i miejsca bardziej by były budujace dla naszych dziewczyn ale i tak dobra nasza wkońcu jakieś podium pań BRAWO!!!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl