Strona główna • Rosyjskie Skoki Narciarskie

Michaił Maksimoczkin mistrzem Rosji na skoczni nomalnej

Wczoraj i dziś na skoczni HS100 w miejscowości Niżny Tagił rozegrano pierwsze konkursy tegorocznych Mistrzostw Rosji w skokach narciarskich. Konkurs panów na normalnym obiekcie zdecydowanie wygrał Michaił Maksimoczkin.

54-ty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oddał najdłuższe skoki w obu seriach - 102,5 i 93 m. Na drugim miejscu z 17-punktową stratą do triumfatora uplasował się Ilmir Hazedtinow po skokach na 96,5 i 89 m. Na trzecim stopniu podium wspólnie stanęli Anton Kaliniczenko (96 i 88,5 m.) i Aleksiej Romaszow (92,5 i 92 m.). Sklasyfikowano 65 zawodników, zabrakło wśród nich Dmitrija Wasiljewa. W niedzielę rosyjscy skoczkowie powalczą o tytuł mistrza kraju na dużej skoczni.

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji na skoczni HS100 w Niżnym Tagile, 27.03.2014:

1. Michaił Maksimoczkin 255,5 pkt. (102,5 i 93 m.)
2. Ilmir Hazetdinow 238,5 pkt. (96,5 i 89 m.)
3. Anton Kaliniczenko 236,0 pkt. (96 i 88,5 m.)
3. Aleksiej Romaszow 236,0 pkt. (92,5 i 92 m.)
5. Aleksiej Bujwołow 229,5 pkt. (95 i 89 m.)
6. Denis Korniłow 229 pkt. (92 i 90 m.)
7. Denis Wesełow 227 pkt. (90 i 91 m.)
8. Roman Trofimow 226,5 pkt. (93 i 89 m.)
9. Dmitrij Ipatow 225,5 pkt. (90,5 i 90 m.)
10. Władysław Bojarincew 224 pkt. (91 i 88 m.)

W rozegranym wczoraj konkursie pań bezkonkurencyjna okazała się najlepsza rosyjska skoczkini, Irina Awwakumowa, po skokach na 92,5 i 90 m. (229,5 pkt.). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kustowa (89 i 87 m., 215,5 pkt.), a trzecie Anastazja Gładyszewa (83 i 87 m., 201 pkt.). Sklasyfikowano 25 zawodniczek.

Dziś na tym samym obiekcie rozegrano drużynowy konkurs mieszany. Wygrała go ekipa z Moskwy w składzie: Anastazja Wieszczikowa, Ildar Walitow, Irina Awwakumowa i Petr Czaadajew. Triumfatorzy uzbierali łącznie 806 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano drużynę z Niżnego Nowogrodu (751,5 pkt. - Natalia Sołowiowa, Aleksiej Bujwołow, Maria Zotowa, Michaił Mksimoczkin), a trzecie miejsce przypadło zespołowi z kraju Permskiego (705,5 pkt. - Lubov Alczikowa, Gieorgij Czerwiakow, Anastazja Gładyszewa, Siergiej Kulikow).