Michaił Maksimoczkin mistrzem Rosji na skoczni nomalnej

 • 2014-03-28 20:59

Wczoraj i dziś na skoczni HS100 w miejscowości Niżny Tagił rozegrano pierwsze konkursy tegorocznych Mistrzostw Rosji w skokach narciarskich. Konkurs panów na normalnym obiekcie zdecydowanie wygrał Michaił Maksimoczkin.

54-ty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oddał najdłuższe skoki w obu seriach - 102,5 i 93 m. Na drugim miejscu z 17-punktową stratą do triumfatora uplasował się Ilmir Hazedtinow po skokach na 96,5 i 89 m. Na trzecim stopniu podium wspólnie stanęli Anton Kaliniczenko (96 i 88,5 m.) i Aleksiej Romaszow (92,5 i 92 m.). Sklasyfikowano 65 zawodników, zabrakło wśród nich Dmitrija Wasiljewa. W niedzielę rosyjscy skoczkowie powalczą o tytuł mistrza kraju na dużej skoczni.

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji na skoczni HS100 w Niżnym Tagile, 27.03.2014:

1. Michaił Maksimoczkin 255,5 pkt. (102,5 i 93 m.)
2. Ilmir Hazetdinow 238,5 pkt. (96,5 i 89 m.)
3. Anton Kaliniczenko 236,0 pkt. (96 i 88,5 m.)
3. Aleksiej Romaszow 236,0 pkt. (92,5 i 92 m.)
5. Aleksiej Bujwołow 229,5 pkt. (95 i 89 m.)
6. Denis Korniłow 229 pkt. (92 i 90 m.)
7. Denis Wesełow 227 pkt. (90 i 91 m.)
8. Roman Trofimow 226,5 pkt. (93 i 89 m.)
9. Dmitrij Ipatow 225,5 pkt. (90,5 i 90 m.)
10. Władysław Bojarincew 224 pkt. (91 i 88 m.)

W rozegranym wczoraj konkursie pań bezkonkurencyjna okazała się najlepsza rosyjska skoczkini, Irina Awwakumowa, po skokach na 92,5 i 90 m. (229,5 pkt.). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kustowa (89 i 87 m., 215,5 pkt.), a trzecie Anastazja Gładyszewa (83 i 87 m., 201 pkt.). Sklasyfikowano 25 zawodniczek.

Dziś na tym samym obiekcie rozegrano drużynowy konkurs mieszany. Wygrała go ekipa z Moskwy w składzie: Anastazja Wieszczikowa, Ildar Walitow, Irina Awwakumowa i Petr Czaadajew. Triumfatorzy uzbierali łącznie 806 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano drużynę z Niżnego Nowogrodu (751,5 pkt. - Natalia Sołowiowa, Aleksiej Bujwołow, Maria Zotowa, Michaił Mksimoczkin), a trzecie miejsce przypadło zespołowi z kraju Permskiego (705,5 pkt. - Lubov Alczikowa, Gieorgij Czerwiakow, Anastazja Gładyszewa, Siergiej Kulikow).


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (6616) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bardzostarysceptyk profesor
  fan Małysza

  Żeby pisać takie szerokie dygresje historyczne, trzeba mieć wiedzę. A żeby ją mieć, nie można przeczytać jednej książki, czy czerpać jej z jakiegoś forum internetowego.
  Ktoś mi kiedyś powiedział - Przeczytałem chyba z 10 książek o II wojnie światowej i wiem wszystko.
  Ja na to - Przeczytałem chyba z 200 i nadal mnóstwo nie wiem.
  Może swoją działalność historyczną ograniczysz do studiowania kariery Adama ? Skąd wziąłeś te brednie, które przedstawiłeś na tym forum ?
  Zresztą to nie miejsce na takie dyskusje.
  MODERATORZY - jak najszybciej usunąć bełkot fana Małysza i moją odpowiedź.

 • pepeleusz początkujący

  Owszem starty międzynarodowe Czadajew rozpoczął jako Rosjanin w PK wieku 13 lat, ale dlaczego w wieku 15 lat zmienił barwy na białoruskie i jakiej jest narodowości to chyba trudno stwierdzić. Aczkolwiek chyba była wtedy mowa o jakimś konflikcie z federacją ale jeśli już to chyba rodzica, a nie samego 15-latka.
  Na pewno na Białorusi brakowało zaplecza organizacyjnego, przecież w pewnym okresie było tak że niemal za każdym razem dostawał dsq za strój- trudno zatem aby reprezentowanie barw Białorusi było wybrane jako lepsza droga rozwoju Czadajewa.
  O Czadajewie jeszcze można powiedzieć, że to był ogromny ale zmarnowany talent- przecież w wieku 13-19 lat (zwłaszcza 13-15) to był absolutny czub swojego rocznika na świecie, wielki równorzędny dziecięcy, a potem juniorski rywal Stocha.

 • fan Małysza początkujący
  borek

  Naród, który posługuje się tym niezrozumiałym językiem, i określa się jako "Litwini", to tak naprawdę... Żmudzini. Zaś prawdziwi Litwini w większości są zgromadzeni na Białorusi. To są właśnie Litwini, bo o żadnej "Białorusi" nikt wcześniej nie słyszał - jest ona "wynalazkiem" czasów stosunkowo niedawnych; Rosji chodziło o to, aby mieć jakiś pretekst do oderwania tych ziem od Polski. Owszem: historycznie część tych ziem zwano Białą Rusią - ale ta nazwa ma takie samo znaczenie, jak u nas np. "Mazowsze"; oznacza region, krainę - a nie państwo. Sami Rosjanie mówią już o tym coraz otwarciej, np. znany publicysta i pisarz Lew Lurie: "Przecież Białoruś to sztuczny twór powstały dzięki układowi o utworzeniu Związku Radzieckiego, podpisanemu w 1922 roku".

  Zastanówcie się: przez jakie ziemie przepływa Niemen? Gdzie leży Nowogródek, miejsce urodzin Mickiewicza? A czy Wieszcz pisał o tej krainie: "O, Białorusi - Ojczyzno moja?".

  Żmudzini nienawidzą wszystkich, bo ukradli Litwinom tożsamość - a "na złodzieju czapka gore". Przecież kiedyś to zostanie przyznane oficjalnie, a nie jedynie gdzieś po forach Internetowych. "Nie jest światło, by pod korcem stało". Poza tym nie od dziś znany jest ich paskudny charakter, podsumowany powiedzonkiem: "Kiedy gadzina ukąsi Żmudzina - to od jadu Żmudzina ginie gadzina".


  1. Nie Litwy, tylko "Lietuvy".
  2. Nie Litwini, tylko Żmudzini; tak w Polsce nazywamy w Polsce tych Bałtów, nie dzieląc już włosa na czworo (że tam jeszcze Auksztoci itp.).
  3. Nie Białorusini - tylko Litwini.
  4. Od dawna tamte tereny to po prostu Litwa - ta prawdziwa. Nawet pełna nazwa stolicy obecnej tzw. "Białorusi" brzmi Mińsk LITEWSKI.
  5. Z końcowym zdaniem mogę się zgodzić: takm językiem urzędowym WK Litewskiego był język staroruski - potem przeszli na polszczyznę. Zresztą: są dokumenty np. na Wawelu spisane właśnie w tym języku.

 • anonim
  sad

  Maksimoczkin nie pojechał do Planicy, bo wiedział, że i tak nie ma już szans na zdobycie Pucharu Świata - akurat dla mnie to jest logiczne. I nie ma żadnej szkody w tym, że Wasiljew nie startował, bo i tak jest bez formy i by tych mistrzostw nie wygrał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).