Andrzej Gąsienica rezygnuje z kombinacji norweskiej i przechodzi do skoków

Utalentowany 20-letni specjalista od kombinacji norweskiej, Andrzej Gąsienica, podjął decyzję o rezygnacji z uprawiania zimowego dwuboju i związaniu swojej sportowej przyszłości wyłącznie ze skokami narciarskimi.

Nadszedł dzień na ogłoszenie decyzji, którą podejmowałem już od jakiegoś czasu. Postanowiłem zrezygnować z uprawiania kombinacji norweskiej, a skupić i poświęcić się wyłącznie skokom narciarskim. Dziękuję wszystkim za dopingowanie, sponsorom za pomoc, a kibiców proszę o wsparcie na nowej drodze - napisał zawodnik klubu TS Wisła Zakopane na swoim oficjalnym fanpage'u.

Największe osiągnięcie Andrzeja Gąsienicy to dwa miejsca w czołowej "10" podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Hoeydalsmo w 2013 roku - były już kombinator zajął tam wówczas 8. i 10. lokatę. Gąsienica trzykrotnie w swojej dotychczasowej karierze plasował się w "20" podczas Mistrzostw Świata Juniorów. W 2011 roku w estońskim Otepaeae startując ze starszymi od siebie zawodnikami zajął wysokie 11 miejsce. Latem 2011 roku podczas zawodów Alpen Cup w Winterbergu wskoczył na podium plasując się na drugiej pozycji. W marcu ubiegłego roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów.

Przed dwoma laty podobną decyzję podjął Stanisław Biela, który jednak jak dotąd nie odniósł w skokach satysfakcjonujących wyników.