Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

LMP Pań w Szczyrku: Magdalena Pałasz bezkonkurencyjna

Magdalena Pałasz została pierwszą w historii letnią mistrzynią Polski w skokach narciarskich. Zawody rozegrano w sobotę na skoczni HS 77 w Szczyrku. Medale zdobyły także Joanna Szwab i Kinga Rajda. Wystartowało 13 młodych skoczkiń.

19-latka jako jedyna lądowała dziś poza punktem konstrukcyjnym, usytuowanym na 70. metrze obiektu Skalite. Rezultaty Magdaleny Pałasz to 70,5 metra oraz 71 metrów. Srebrny medal zdobyła Joanna Szwab. 17-letnia podopieczna Sławomira Hankusa skoczyła 62,5 oraz 61,5 metra. Jej strata do triumfatorki wyniosła aż 35 punktów. Na najniższym stopniu stanęła niespełna 14-letnia Kinga Rajda. Reprezentantka miejscowego Sokoła Szczyrk uzyskała 59,5 oraz 60,5 metra.

Reszta zawodniczek zanotowała znaczącą stratę do pozycji medalowych. Czwarta była Anna Twardosz (55 i 51 metrów), piąta Marcelina Herzyk (51,5 metra oraz 54 metry), natomiast na szóstej pozycji sklasyfikowana została Kamila Karpiel (dwukrotnie 51 metrów).

Łącznie na starcie pojawiło się 13 zawodniczek z roczników 1995-2002. Dzisiejsze wydarzenie to z pewnością kolejny krok w kierunku rozwoju kobiecych skoków w Polsce. Dekoracja najlepszych pań odbędzie się po konkursie mężczyzn.