LMP Pań w Szczyrku: Magdalena Pałasz bezkonkurencyjna

 • 2014-10-11 12:15

Magdalena Pałasz została pierwszą w historii letnią mistrzynią Polski w skokach narciarskich. Zawody rozegrano w sobotę na skoczni HS 77 w Szczyrku. Medale zdobyły także Joanna Szwab i Kinga Rajda. Wystartowało 13 młodych skoczkiń.

19-latka jako jedyna lądowała dziś poza punktem konstrukcyjnym, usytuowanym na 70. metrze obiektu Skalite. Rezultaty Magdaleny Pałasz to 70,5 metra oraz 71 metrów. Srebrny medal zdobyła Joanna Szwab. 17-letnia podopieczna Sławomira Hankusa skoczyła 62,5 oraz 61,5 metra. Jej strata do triumfatorki wyniosła aż 35 punktów. Na najniższym stopniu stanęła niespełna 14-letnia Kinga Rajda. Reprezentantka miejscowego Sokoła Szczyrk uzyskała 59,5 oraz 60,5 metra.

Reszta zawodniczek zanotowała znaczącą stratę do pozycji medalowych. Czwarta była Anna Twardosz (55 i 51 metrów), piąta Marcelina Herzyk (51,5 metra oraz 54 metry), natomiast na szóstej pozycji sklasyfikowana została Kamila Karpiel (dwukrotnie 51 metrów).

Łącznie na starcie pojawiło się 13 zawodniczek z roczników 1995-2002. Dzisiejsze wydarzenie to z pewnością kolejny krok w kierunku rozwoju kobiecych skoków w Polsce. Dekoracja najlepszych pań odbędzie się po konkursie mężczyzn.

Wyniki LMP Pań w Szczyrku (HS 77); 11.10.2014
Lp. Zawodniczka Wiek Odl. 1 Odl. 2 Nota
1 PAŁASZ Magdalena 1995 70.5 71.0 219.8
2 SZWAB Joanna 1997 62.5 61.5 184.8
3 RAJDA Kinga 2000 59.5 60.5 174.5
4 TWARDOSZ Anna 2001 55.0 51.0 136.7
5 HERZYK Marcelina 2000 51.5 54.0 132.6
6 KARPIEL Kamila 2001 51.0 51.0 128.4
7 LUBER Monika 1997 51.0 47.5 115.7
8 KIL Joanna 2000 45.0 52.0 113.4
9 PAŁASZ Katarzyna 1999 46.0 44.5 92.6
10 CIEŚLAR Paulina 2002 45.0 43.5 90.2
11 ZAWADA Dominika 2001 44.5 42.0 84.3
12 ŻĄDŁO Anna 1997 31.0 28.0 19.8
13 BADURA Justyna 2001 29.0 29.0 18.1

Wyniki w formacie PDF, dostępne są >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8215) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor

  Jak obejrzałem skoki z tych zawodów to zdecydowanie najlepiej w powietrzu wyglądała Kinga Rajda, chyba właściwie jedyna zawodniczka w całym konkursie gdzie do lotu praktycznie nie można było się doczepić. To co napiszę może jest średnio eleganckie, wiadomo technika techniką, regularne treningi treningami, ale przydałoby się by niektóre zawodniczki osiągnęły bardziej skokową rzeźbę ciała...

 • blundi początkujący
  EmiI

  18-letni Małysz wygrał, bo miałtaką szansę i odpowiednio wcześniej był do tego przygotowany. A w sobotę niektóre zawodniczki pierwszy raz brały udział w konkursie na "tak" dużej skoczni.
  Zgadzam się, nie ma sensu porównywać, bo skoki pań są u nas mniej więcej tam, gdzie byli panowie jakieś 100 lat temu. Właśnie wychodzą ze sportu amatorskiego.
  Niech się bawią, niech próbują, kibicujmy, wspierajmy.
  A nie podcinajmy skrzydeł tekstami, że pora kończyć.

  Co do braków technicznych, to niestety prawda, jest bardzo bardzo dużo do zrobienia.

 • IchBinDa początkujący
  onod

  Iraschko i Sagen to w kontekście tej dyskusji takie sobie przykłady - piętnastoletnia Iraschko zajęła trzecie miejsce w Grand Tournee '99, trzy kolejne (już jako Grand Prix) wygrała, w 2003 roku zdetronizowała ją osiemnastoletnia wtedy Sagen. A więc były już światową czołówką.
  Co do naszych starszych dziewczyn, to na wideo z Mistrzostw Polski widać ich, mówiąc bardzo delikatnie, olbrzymie braki w technice. Jeśli kiedykolwiek miałyby się gdziekolwiek przebić, mają, mówiąc baaardzo delikatnie, potwornie długą drogę przed sobą.

 • anonim

  Kolos - Luber potrafi skoczyć, przecież w pierwszym skoku było 51. Po drugie dlaczego ona miałaby cudów nie zwojować, a dziewczyny raptem trzy lata młodsze skaczące podobnie już tak?
  To, że teraz 17 latka nie może robić wyniku, to nie znaczy, że nie zrobi później, mogę również zapytać, gdzie była Pałasz jeszcze dwa lata temu?
  Skoro, skoki kobiet to inna struktura wiekowa niż mężczyzn, to warto zauważyć, że Polska to inna bajka jeśli chodzi o skoki kobiet niż ekipy, które w tej dyscyplinie przodują, dlaczego tego nie zauważysz?
  Poza tym chyba zapomniałeś, że w skokach kobiet są też i starsze zawodniczki jak Sagen czy Iraschko.

 • Kolos profesor

  blundi

  Porównywanie skoków męskich z kobiecymi to chybiony pomysł. To zupełnie inne światy (i inne struktura wieku)

  borek99

  W sporcie gdzie 15,16,17 latki wygrywają zawody PŚ to 17-latka która nie umie skoczyć 50 metrów na skoczni K-70 raczej cudów nie zwojuje...


 • borek99 weteran
  -

  Pomijam już fakt, że mówimy o skokach letnich, które nie mają większego znaczenia, ale jak można mówić, że dziewczyny z rocznika 1997 nie mają żadnych szans na karierę (no, z Żądło może to faktycznie racja, bo z tego już się raczej nic nie wyrzeźbi)? Przecież w tym samym wieku Pałasz klepała bulę na igrzyskach olimpijskich młodzieży, przegrywając nawet z Kranzl, która ma posturę bardziej pasującą do judoczki niż skoczkini narciarskiej... A podobnych przypadków zupełnie nieoczekiwanego skoku w poziomie sportowym u skoczkiń było więcej. Tak samo komentarz dotyczący Karpiel - come on, ona ma 13 lat, nie każdy jest Takanashi, żeby skakać w tym wieku na stałym, stabilnym poziomie - poza tym pewnie rośnie, jej ciało siłą rzeczy się zmienia, więc trzeba poczekać aż wszystko się tutaj ustabilizuje i dopiero będzie można oceniać czy coś z niej będzie, czy nie - w tym momencie to jest zwykłe wróżenie z fusów...

 • IchBinDa początkujący
  Kolos

  No cóż, mimo wszystko lekkim zaskoczeniem dla mnie jest to, że Rajda tak mocno odskoczyła Twardosz, obie prezentowały ostatnio podobny poziom (w ostatnim konkursie w Rasnovie Kinga wygrała znacznie, ale nie aż tak). Co do przyszłości, to martwi jednak słaba dyspozycja Kamili Karpiel, która kiedyś walczyła jak równa z większością naszych, a teraz została trochę w ogonie. Ale to młoda zawodniczka, kryzysy formy u młodych się zdarzają.

 • Kolos profesor
  IchBinDa

  Żadnego zaskoczenia nie ma. Magdalena Pałasz zrobiła to co do niej należało, podobnie Joanna Szwab na miarę możliwości. O trzecie miejsce myślałem że będzie bardziej zażarta walka ale nie. Co do reszty to zawodniczki z roczników 2000 - 2002 są jeszcze perspektywiczne i ich słabsze wyniki nie są tragedią. Pierwsza 6 tych MP to przyszłość naszych skoków kobiecych. Natomiast starsze (tu zwłaszcza Monika Luber i Anna Żądło obie rocznik 1997) już raczej nie mają czego szukać w skokach narciarskich.

 • IchBinDa początkujący

  Brawo dla Magdy, w tym roku tworzy historię polskich skoków : )
  Olbrzymia przepaść między zwyciężczynią a resztą podium (oraz między podium a resztą stawki) oczywiście nie wygląda dobrze pod względem marketingowym, ale nie można było spodziewać się innych wyników. Dobrze, że powoli kobiece skoki są u nas traktowane coraz bardziej poważnie. Oby te mistrzostwa nie były jednorazowym wyskokiem i odbywały się regularnie.

 • anonim
  Aha

  "Reszta zawodniczek zanotowała znaczącą trójkę do pozycji medalowych."

  Co to jest "znacząca trójka" ? Domyślam się, że chodzi o stratę xd Brawo Magda, brawo Asia, brawo Kinga (nie znam), no i brawo dla pozostałych Pań ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).