Strona główna • Ukraińskie Skoki Narciarskie

W Worochcie odbyły się letnie mistrzostwa Ukrainy

Kończący się sezon letni jak co roku wieńczony jest zawodami o krajowy prymat w wielu krajach. W ostatnich dniach o tytuł najlepszego walczyli na kompleksie Porkka w Worochcie skoczkowie z Ukrainy.

Na tegoroczny championat składały się trzy konkursy: indywidualne zmagania na skoczni K-90 i K-75 oraz zawody drużynowe. Na większej ze skoczni triumfował Andrij Kłymczuk, drugie miejsce zajął Wiktor Pasicznyk, a trzecie Jewhen Marusiak. Mistrzem na skoczni K-75 został Stepan Pasicznyk, srebrny medal wywalczył Jewhen Marusiak, a brąz Andrij Kalinczuk.

W konkursie drużynowym triumfowała pierwsza ekipa Obwodu tarnopolskiego, w skłąd której weszli: Rusłan Balanda, Stepan Pasicznyk, Wiktor Pasicznyk i Adnrij Kłymczuk. Drugie miejsce zajął zespół z Obwodu iwanofrankowskiego, a trzecie druga ekipa Obwodu tarnopolskiego.

W kończącym się sezonie letnim najlepszy wynik spośród ukraińskich skoczków zanotował Andrij Kłymczuk, który trzykrotnie punktował w zawodach FIS Cup i z dorobkiem 28 punktów zajął 86 miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. W konkursach FIS Cup punkty udało się zdobyć także Stepanowi Pasicznykowi, Andrijowi Kalinczukowi i Witalijowi Kaliniczence.