Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

MŚJ w Ałmatach: Niemki bezkonkurencyjne

Zawodniczki z Niemiec po raz pierwszy w historii zostały drużynowymi mistrzyniami świata juniorek. Medale w kazachskich Ałmatach zdobyły także Rosjanki oraz Japonki. Startowało sześć ekip.

Nie był to prosty konkurs dla juniorek. Warunki na obiekcie HS 106 były dość zmienne, przez co kilkukrotnie przerywano przebieg rywalizacji. W dzisiejszych zawodach odnotowano także dwa upadki. Jeden autorstwa Barbory Blazkovej z Czech, a drugi Chiary Hoelzl. Odebrał on prawdopodobnie Austrii brązowy medal. W takim wypadku z miejsca na podium cieszyły się zeszłoroczne mistrzyni - Japonki. Srebro przypadło Rosjankom z Sofją Tichonową w składzie, natomiast bezkonkurencyjne były dziś młode Niemki. Złote medale wywalczyły: Henriette Kraus, Pauline Hessler, Anna Rupprecht i Gianina Ernst.

Już o godzinie 11:45 rozpocznie się seria próbna przed konkursem drużynowym mężczyzn, którego start zaplanowano na 13:00 czasu polskiego. Wyniki możecie śledzić >>>TUTAJ<<<. Na starcie zobaczymy 13 ekip, w tym broniących tytułu Polaków.