MŚJ w Ałmatach: Niemki bezkonkurencyjne

 • 2015-02-07 10:56

Zawodniczki z Niemiec po raz pierwszy w historii zostały drużynowymi mistrzyniami świata juniorek. Medale w kazachskich Ałmatach zdobyły także Rosjanki oraz Japonki. Startowało sześć ekip.

Nie był to prosty konkurs dla juniorek. Warunki na obiekcie HS 106 były dość zmienne, przez co kilkukrotnie przerywano przebieg rywalizacji. W dzisiejszych zawodach odnotowano także dwa upadki. Jeden autorstwa Barbory Blazkovej z Czech, a drugi Chiary Hoelzl. Odebrał on prawdopodobnie Austrii brązowy medal. W takim wypadku z miejsca na podium cieszyły się zeszłoroczne mistrzyni - Japonki. Srebro przypadło Rosjankom z Sofją Tichonową w składzie, natomiast bezkonkurencyjne były dziś młode Niemki. Złote medale wywalczyły: Henriette Kraus, Pauline Hessler, Anna Rupprecht i Gianina Ernst.

Już o godzinie 11:45 rozpocznie się seria próbna przed konkursem drużynowym mężczyzn, którego start zaplanowano na 13:00 czasu polskiego. Wyniki możecie śledzić >>>TUTAJ<<<. Na starcie zobaczymy 13 ekip, w tym broniących tytułu Polaków.

WYNIKI:

Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2381) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MroziuPL95 bywalec
  @Janeman

  Chyba logiczne ze jak startuja nawet dwie reprezentacje to jest to rywalizacja o złoto, a nie jakieś "rozdawanie medali". A z reszta tutaj startowało sześć ekip więc Twoja uwaga o braku rywalizacji kompletnie nietrafiona. Jakby tak miało być jak mówisz, to połowa sportów nie miałaby żadnego podłoża amatorskiego i w końcu przestałaby istieć. Każdy kto choć przez chwilę uprawiał zawodowo jakiś sport wie, że rywalizacja jest potrzebna, nie ważne ilu zawodników trzeba pokonać, by odnieść sukces.
  Oczywiście im więcej rywali tym lepiej zarówno dla zawodników jak i widzów, ale kompletnym idiotyzmem byłoby rezygnowanie z zawodów z powodu małej ilości uczestników.

 • Janeman profesor
  @MroziuPL95

  Kompletnie bezsensowna wypowiedż. Mamy rozdać medale startującym reprezentacjom , bo innych poprostu nie ma... straszne bzdury.

  ps. Pamiętaj że sport to rywalizacja.

 • MroziuPL95 bywalec
  @Janeman

  Kompletnie bezsensowna wypowiedź. Mamy odbierać szansę zdobycia medalu reprezentacjom, bo innym się nie chciało wystawić swojej...straszne bzdury.

 • anonim

  Będzie jakaś transmisja konkursu drużynowego panów?

 • borek99 weteran
  -

  Skoro są chętni do startów i wymogi regulaminowe zostały spełnione to w czym problem? Czemu państwa, którym się chce mają być karane za lenistwo/skąpstwo innych? Ja nie widzę żadnego problemu w takich konkursach. Inna sprawa, że po pierwsze FIS powinien w końcu poważnie zastanowić się nad konkursami drużynowymi, bo ten format stał się mało atrakcyjny, a i chętnych coraz mniej, a po drugie na tym etapie rozwoju skoków kobiet bardziej odpowiednia i ciekawsza byłaby chyba rywalizacja duetów (swoją drogą może taki konkurs warto byłoby wprowadzić w męskim PŚ?).

 • Janeman profesor

  Konkursy drużynowe nie powinny być rozgrywane jeśli nie zgłosi się conajmniej 8 ekip, bo inaczej nie ma to sensu..
  Wyobrażacie sobie puchar świata w którym wystąpiło < 30 skoczków ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).