Strona główna • Inne

Puchar Karpat w Rasnovie: Polki najlepsze, tureckie podium u panów

Zwycięstwem Kingi Rajdy zakończył się czwartkowy konkurs rozegrany w ramach Pucharu Karpat. W rumuńskim Rasnovie (HS 71) najdalej latała Magdalena Pałasz, ale w klasyfikacji uwzględniane były tylko zawodniczki do lat 18. Wśród mężczyzn całe podium zgarnęli Turcy.

Magdalena Pałasz nie stanęła na podium dzisiejszych zawodów ze względu na przekroczenie limitu wieku, który w przypadku Pucharu Karpat wynosi 18 lat. Podopieczna Sławomira Hankusa w tym roku skończyła 20 lat. W inauguracyjnym konkursie cyklu lądowała na 62. i 61. metrze. Kolejny międzynarodowy konkurs w tym sezonie wygrała zatem Kinga Rajda. Juniorka z Polski w pierwszej serii skoczyła 65,5 metra, a w finale wylądowała osiem metrów bliżej. Drugie miejsce ex aequo zajęły Voros Virag oraz Carina Alexandra Militaru. Węgierka i Rumunka uzyskały 57,5 oraz 55,5 metra, ale w odwrotnej kolejności. Ich strata do Rajdy wyniosła aż 22 punkty.

W czołowej "10" zameldowały się także pozostałe Biało-Czerwone. Siódma była Joanna Szwab (55 metrów i 54,5 metra), a dziesiąta Paulina Cieślar (48 i 50 metrów).

W rywalizacji udział wzięło 19 skoczkiń. Na starcie nie pojawiła się Alexandra Teleanu.

10 CIEŚŒLAR Paulina POL 48.0 50.0 133.5

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet.

10 CACINA Daniel Andrei ROU 57.0 59.0 186.7

Do historycznej sytuacji doszło w konkursie panów, gdzie całe podium należało do reprezentantów Turcji. Najlepszych z podopiecznych Pekki Niemelae - Muhammet Irfan Cintimar, dwukrotnie kończył lot na 66. metrze. Na drugiej lokacie uplasował się Ayberk Demir (67 metrów i 64,5 metra), który stracił do swojego rówieśnika 2,7 pkt. Trzecią notę wywalczył Fairh Arda Ipcioglu (65 metrów i 64,5 metra).

Na starcie zabrakło Polaków. Łącznie udział w zmaganiach wzięło 31 juniorów. Ze startu zrezygnowali Nikita Dewajtkin oraz Paul Gabriel Aredelean.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn.

Kolejne zawody w Rumunii odbędą się już jutro. Na ten moment zawody w Rasnovie są jedynymi zaplanowanymi z cyklu Pucharu Karpat na sezon 2015/2016.