Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Stoeckl "Trenerem Roku" w Norwegii

Praca Alexandra Stoeckla w 2015 roku została uhonorowana podczas gali w Lillehammer. Austriacki szkoleniowiec został wybrany w Norwegii "Trenerem Roku". Nagrodę w imieniu szkoleniowca odebrał Anders Bardal.

42-latek wywalczył ze swoimi podopiecznymi drugie miejsce w Pucharze Narodów 2014/2015, przegrywając nieznacznie tylko z mistrzami olimpijskimi - Niemcami. Podczas Mistrzostw Świata w szwedzkim Falun, Norwegowie zdobyli cztery medale, w tym złoto w rywalizacji drużynowej na dużej skoczni. Do tego Rune Velta został mistrzem świata na obiekcie normalnym i brązowym medalistą na skoczni dużej, natomiast w mikście norweska reprezentacja wywalczyła srebro.

Pomimo przejścia Andersa Bardala i Andersa Jacobsena na sportową emeryturę, młody norweski zespół nadal imponuje w Pucharze Świata. Aktualnie w czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się trzech reprezentantów tego kraju, a Kenneth Gangnes zakończył 64. Turniej Czterech Skoczni tuż za podium. W Pucharze Narodów Norwegowie zajmują drugą lokatę.

Ze względu na odbywający się aktualnie Puchar Świata w Willingen, nagrodę dla trenera odebrał jego były podopieczny - Anders Bardal. - On jest fantastycznym trenerem. Najlepszym w świecie skoków narciarskich - oznajmił były zdobywca Kryształowej Kuli.

We wczorajszym konkursie drużynowym, Norwegowie przegrali o zaledwie 0,6 pkt z reprezentantami gospodarzy - Niemcami.