PK w Bischofshofen: Triumf Geigera, Kłusek piąty

Karl Geiger wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego na obiekcie im. Paula Ausserleitnera w austriackim Bischofshofen. Do rundy finałowej awansowało pięciu Biało-Czerwonych, a najlepszym z nich był Bartłomiej Kłusek, który zajął piątą lokatę. Upadek w drugim skoku zanotował Piotr Żyła.

Dzięki dzisiejszemu sukcesowi, 22-letni Niemiec wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej tzw. "drugiej ligi". Geiger liderował stawce już po pierwszej próbie na 133. metr. W finale lądował sześć metrów dalej, co było najlepszym rezultatem całego konkursu. Na drugim stopniu podium stanął Tom Hilde (130,5 metra oraz 135 metrów). Norweg stracił do Niemca 5,2 pkt. Trzeci był faworyt gospodarzy - Thomas Hofer. 20-latek skoczył 128,5 metra oraz 133 metry. Na podium awansował z szóstej lokaty zajmowanej na półmetku.

Najlepszy wynik w sezonie zanotował dziś Nicholas Alexander. 27-letni Amerykanin oddał dwa równe skoki na odległość 132,5 oraz 131,5 metra. Czołową piątkę zamknął najlepszy z podopiecznych Macieja Maciusiaka - Bartłomiej Kłusek. Członek kadry B uzyskał dziś 133,5 oraz 129,5 metra. Za plecami naszego rodaka uplasował się Alex Insam. Dla włoskiego juniora jest to najbardziej udany start w dotychczasowej karierze.

Punkty do klasyfikacji generalnej dopisało jeszcze czterech Polaków. Pod koniec drugiej dziesiątki, a dokładnie na 19. miejscu sklasyfikowany został zwycięzca serii próbnej - Przemysław Kantyka (127,5 metra oraz 124 metry). Krzysztof Biegun (123 metry i 126 metrów) zajął 23. miejsce, Jakub Wolny (122,5 oraz 121,5 metra) wywalczył 27. miejsce, zaś 29. był dziś Piotr Żyła, który rzutem na taśmę, jako ostatni awansował do serii drugiej, w której zanotował upadek po lądowaniu na 139. metrze. Dopiero 33. był inny z członków kadry A - Jan Ziobro.

Już jutro odbędzie się ostatni konkurs 5. periodu, po którym poznamy kwoty startowe na 6. period Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Na 9:00 zaplanowano start serii próbnej, natomiast godzinę później powinna rozpocząć się pierwsza seria konkursowa na obiekcie HS 140.