Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Carl Nordin z kolejnym tytułem mistrza Szwecji

Dziś na skoczni K-108 w Solleftea o tytuł mistrza kraju walczyli Szwedzi. Wyniki konkursu są o tyle kuriozalne, że całe podium zajęli zawodnicy, którzy skoki narciarskie uprawiają już wyłącznie amatorsko i hobbystycznie.

Mistrzem Szwecji został Carl Nordin, który w grudniu ubiegłego roku definitywnie zakończył niezbyt bogatą w osiągnięcia karierę. Dziś w swoich próbach uzyskał 107 i 108 m. i z notą 227,2 pkt. wyprzedził na podium Isaka Grimholma (104 i 105 m., 210 pkt.) i Josefa Larssona (94,5 i 107 m., 194,4 pkt.).

Czwarte miejsce zajął Simon Eklund (97 i 99,5 m., 185,4 pkt.), piąte Sebastian de Wall (95 i 92,5 m., 167,7 pkt, ), na szóstej pozycji znalazł się Olof Lundgren (91 i 90,5 m, 151,9 pkt.), siódma lokata przypadła Antonowi Erikssonowi (83 i 79,5 m., 110,2 pkt.), a listę wyników zamknął Martin Gundersson (73 i 78 m., 86,5 pkt.).

W konkursie drużynowym udział wzięły cztery ekipy składające się z dwóch zawodników. Złoty medal przypadł reprezentantom IF Friska Viljor, Isak Grimholm i Carl Nordin. Srebrno wywalczyli Sebastian de Wall i Josef Larsson z zespołu Solleftea Gif 1, a brąz Holmens IF w składzie Olof Lungren i Simon Eklund.