Carl Nordin z kolejnym tytułem mistrza Szwecji

 • 2016-01-31 18:58

Dziś na skoczni K-108 w Solleftea o tytuł mistrza kraju walczyli Szwedzi. Wyniki konkursu są o tyle kuriozalne, że całe podium zajęli zawodnicy, którzy skoki narciarskie uprawiają już wyłącznie amatorsko i hobbystycznie.

Mistrzem Szwecji został Carl Nordin, który w grudniu ubiegłego roku definitywnie zakończył niezbyt bogatą w osiągnięcia karierę. Dziś w swoich próbach uzyskał 107 i 108 m. i z notą 227,2 pkt. wyprzedził na podium Isaka Grimholma (104 i 105 m., 210 pkt.) i Josefa Larssona (94,5 i 107 m., 194,4 pkt.).

Czwarte miejsce zajął Simon Eklund (97 i 99,5 m., 185,4 pkt.), piąte Sebastian de Wall (95 i 92,5 m., 167,7 pkt, ), na szóstej pozycji znalazł się Olof Lundgren (91 i 90,5 m, 151,9 pkt.), siódma lokata przypadła Antonowi Erikssonowi (83 i 79,5 m., 110,2 pkt.), a listę wyników zamknął Martin Gundersson (73 i 78 m., 86,5 pkt.).

W konkursie drużynowym udział wzięły cztery ekipy składające się z dwóch zawodników. Złoty medal przypadł reprezentantom IF Friska Viljor, Isak Grimholm i Carl Nordin. Srebrno wywalczyli Sebastian de Wall i Josef Larsson z zespołu Solleftea Gif 1, a brąz Holmens IF w składzie Olof Lungren i Simon Eklund.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5810) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  Sir Lancelot

  Skoki w Kanadzie mają się nieporównywalnie lepiej niż w Szwecji.

  Oprócz Szwedów warto by też przebadać Finlandię pod kątem nagłego spadku poziomu.

 • monia866 weteran
  Przy takiej "konkurencji",

  nie dziwię się,że ciągle zostaje mistrzem Szwecji...

 • anonim
  Kristoffer J

  Ciekawe co u niego. Chyba ostatni skoczek szwedzki co był w top10 zawodów PŚ. Choć ten sporo zawdzięczał Finom. No ale Szwed. Ten mechanizm nagłego spadku poziomu, zainteresowania i jakości skoków narciarskich w Szwecji wymaga solidnego, opartego na źródłach artykułu. W latach 80tych mimo niezłej pierwszej ich połowy byliśmy w cieniu szwedzkich skoków. Trochę jak w Kanadzie się tam porobiło.

 • anonim

  Heh, kasy nie mają... Ale na co innego to już mają i to grube miliony. Przecież to kraina mlekiem i miodem płynąca, jak mówią niektórzy! Ech, powstrzymam się od politykowania, ale jak dla mnie cała ta sytuacja dobitnie pokazuje drugie dno tego podobno bogatego i szczęśliwego kraju. Właśnie takie błahostki, takie relatywnie nieistotne sprawy jak skoki obrazują to najlepiej...

 • Piotrek początkujący
  @Nowyskoczek5

  No raczej na to bym się tak nie nastawiał - owszem, teoretycznie będzie mógł skakać ale podejrzewam że będzie robił to czysto amatorsko, tak jak dzisiejsze podium zawodów. Zresztą Inngjerdingen w całej swej karierze zdobył łącznie 11 punktów FIS CUP! (jeszcze pod flagą Norwegii) oraz 7 CoC (zeszłoroczny przebłysk w Sapporo). Jeśli wróci to zobaczymy go co najwyżej w FC i CoC gdzieś w Norwegii albo Finlandii i na tym będzie koniec. O ile w ogóle będzie mógł skakać, gdyż szwedzka kadra seniorska została formalnie rozwiązana.

  Z dzieiejszej stawki jedynie de Wall, Lundgren, Erikson i Gunderson pokazywali się w FC. Może jeszcze gdzieś ujrzymy któregoś z nich, ewentualnie Eklunda. Póki co, skoki w Szwecji opierają się na kilku klubach, właściwie tak jak opisano w artykule. Szansa, że któryś zawodnik zacznie nagle osiągać chociaż przyzwoite wyniki jest bardzo znikoma. Niestety.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Za rok ma chyba powrocic Christian to moze zacznie punkty zdobywac w Fis cup i PK

 • anonim

  @Poirytowany kibic

  Przeczytaj drugie zdanie głównego akapitu, patrz cytat "amatorsko i hobbystycznie"

  @Nawrocik
  Więzadło krzyżowe ... wróci dopiero w następnym sezonie.

  @Nowyskoczk
  Porównujesz Kaarela do tego nielota? Poza tym Kaarel zakończył z powodów finansowych, a Nordin chciał się chyba skupić na nauce.

  @ktoś
  Ta sama uwaga co do poirytowanego kibica, jak napisała Redakcja, skacze on już tylko amatorsko i hobbystycznie. Od 8 już chyba lat nie skacze na arenie międzynarodowej, ale regularnie startuje w Mistrzostwach Szwecji i innych krajowych zawodach, dla zabawy.

  @Prus
  Przyzwoicie? Skakał na poziomie Nordina. Miał tylko jeden weekend życia w Harrachovie gdzie najpierw jakimś cudem wszedł do konkursu, potem również cudem skoczył 170 (około) metrów i mimo tradycyjnej beznadziei w drugiej serii, zdobył jeden punkt. To było równie wielkie osiągnięcie, jakby teraz taki Nomme miał nagle zdobyć punkt PŚ. A zakończył karierę by skupić się na studiach, bo tak jak mowię, obiecująca w ogóle nie była. Czasem jest wspólkomentatorem skoków w szwedzkiej telewizji, o ile ma co komentować. Ostatnio pewnie transmitowali Falun, a pozostałe zawody też od święta ...

  @trojan
  Trzeba dodać, że nieoficjalna, gdyż od tego roku Szwedzki Związek Narciarski odciął wszelkie finansowanie na tą dyscyplinę, i kadry działają tylko z wolontariatu lokalnych klubów oraz samych zawodników, a dokładniej ich rodziców. Takie tera kurna skoki w Szwecji ...

 • Bartek początkujący

  @Poirytowany kibic
  Przeczytaj artykuł.Nordin zakończył karierę sportową ale skacze amatorsko i hobbystycznie.Oznacza to że nie będzie się prezentował na arenie międzynarodowej ale jak najbardziej będzie skakał na Mistrzostwach Szwecji czy innych zawodach rozgrywanych w swoim kraju.Tak samo Isak Grimholm czy Johan Erikson (nawet startował w treningach na MŚ w Falun).
  Inngjerdingen jest z tego co mi wiadomo kontuzjowany,Sandell znowu reprezentuje Norwegię (najpierw zmienił kadrę z Norwegii na Szwecję,teraz odwrotnie).Czyli pod nieobecność Inngjerdingena z czynnych skoczków w Szwecji zostają Eklund,Lundgren,Devall i Larsson(?)

 • anonim
  Nordin

  Jak mógł skakać skoro zakończył definitywnie kariere? To nie ma sensu

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Szkoda mi Carla zakonczyl tak samo jak Kaarel Noumsalu.

 • Nawrocik77 bywalec

  A gdzie Injerdingen?

 • anonim
  Isak Grimholm

  Isak Grimholm jeszcze skacze? Szok...

 • anonim
  Balkassen

  A tak w ogóle, to co się stało z Balkasenem? Nagle się pojawił i nagle zniknął, a skakał całkiem przyzwoicie.

 • anonim
  .

  Jest kadra juniorska.

 • anonim
  .

  A tak wogule jest jakaś kadra Szwedów czy wszyscy skaczą turystycznie ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).