PK w Zakopanem: Wohlgenannt najlepszy, Ziobro na podium

Zwycięstwem Ulricha Wohlgenannta zakończył się konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak oddał skoki na odległość 123 i 131 metrów, za co otrzymał notę 302,1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro, w czołowej "10" znalazło się czterech Polaków, a punkty zdobyło łącznie aż siedmiu reprezentantów Polski.

Na drugiej pozycji ze stratą 13 punktu uplasował się Thomas Diethart, który oddał najdłuższy skok pierwszej serii - 127,5 metra, a w finale wylądował na 125. metrze. Jan Ziobro na półmetku zmagań na Wielkiej Krokwi po skoku na 123,5 metra zajmował siódme miejsce, jednak finałowy lot na odległość 131 metrów dał Polakowi wyraźny awans i miejsce na podium.

Tuż za podium znalazł się kolejny z Biało-Czerwonych - Jakub Wolny. 20-latek uzyskał 123 metry w pierwszej oraz aż 132 metry w drugiej serii, co było najdłuższym skokiem całego konkursu. Za naszym reprezentantem znaleźli się dwaj Austriacy - na piątym miejscu Florian Altenburger oraz na szóstym Clemens Aigner ex aequo z Bartłomiejem Kłuskiem. Kłusek na półmetku konkursu zajmował 14. miejsce (125,5 metra), ale podobnie jak koledzy z drużyny, w drugim skoku poprawił się (127,5 metra) i zdołał wywalczyć awans o osiem pozycji. Ósme miejsce przypadło Markusowi Schiffnerowi, który wyprzedził Lukasa Hlavę oraz Krzysztofa Bieguna, który również zanotował spory awans w serii finałowej - z 18. na 10. miejsce. Lukas Hlava był z kolei jedynym zawodnikiem spoza Polski i Austrii, który zmieścił się w najlepszej "10" zawodów.

Punkty w niedzielnym konkursie zdobyło aż siedmiu Polaków. Na początku drugiej dziesiątki na 11. i 12. miejscu sklasyfikowani zostali Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka, a trzecią dziesiątkę w tabeli z wynikami otworzył Krzysztof Miętus.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli Adam Ruda, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Zaporoczny oraz Tomasz Byrt, który został zdyskwalifikowany.