LMP w Szczyrku: Kastelik, Pilch i Gruszka najlepsi wśród juniorów

Piątek na skoczniach Skalite (HS77 i HS106) w Szczyrku należał nie tylko do pań, ale również i do polskich juniorów. Rywalizacja o medale Letnich Mistrzostw Polski rozegrana została w trzech kategoriach - Junior A, B i C. Triumfatorami zmagań zostali odpowiednio Dominik Kastelik, Tomasz Pilch i Mateusz Gruszka.

Kategoria Junior A (rocznik 1997-1998):

Zawody w kategorii Junior A na skoczni HS106 okazały się być dominacją Dominika Kastelika. Reprezentant klubu SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk poszybował w pierwszej serii na odległość 103,5 m, zaś w finale uzyskał rezultat 91 m, dzięki czemu triumfował z przewagą 31,5 punktu nad drugim kolegą z klubu, Dawidem Krupą (91,5 m i 87,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane (96,5 m i 83 m). W rywalizacji wzięło udział sześciu zawodników.

WYNIKI KONKURSU - KAT. JUNIOR A:

Kategoria Junior B (rocznik 1999-2000):

Bardziej liczna okazała się stawka zawodników w kategorii Junior B, w której na starcie pojawiło się trzynastu skoczków. Zwycięzcą okazał się Tomasz Pilch z WSS Wisła/SMS Szczyrk, który w swoich próbach uzyskał rezultaty 110 m i 103,5 m. Na drugiej pozycji, ze stratą 4,5 do triumfatora, sklasyfikowani zostali ex aequo klubowi koledzy Pilcha - Bartosz Czyż (106,5 m i 101,5 m) oraz Paweł Wąsek (105,5 m i 102,5 m), który ubiegłej niedzieli wygrał zawody FIS Cup w Rasnovie.

WYNIKI KONKURSU - KAT. JUNIOR B:

Kategoria Junior C (rocznik 2001-2002):

Konkurs o medale Letnich Mistrzostw Polski w kategorii Junior C, rozegrany na obiekcie HS77, zakończył się wygraną Mateusza Gruszki. Zawodnik klubu AZS Zakopane/SMS Zakopane oddał skoki na odległość 71,5 m i 74,5 m, dzięki odniósł zwycięstwo z przewagą 1,2 punktu nad Karolem Niemczykiem z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (72 m i 73 m). Trzecie miejsce zajął Patryk Hutyra z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (73,5 m i 74 m). Sklasyfikowanych zostało 28 zawodników.