LMP w Szczyrku: Kastelik, Pilch i Gruszka najlepsi wśród juniorów

 • 2016-10-07 15:45

Piątek na skoczniach Skalite (HS77 i HS106) w Szczyrku należał nie tylko do pań, ale również i do polskich juniorów. Rywalizacja o medale Letnich Mistrzostw Polski rozegrana została w trzech kategoriach - Junior A, B i C. Triumfatorami zmagań zostali odpowiednio Dominik Kastelik, Tomasz Pilch i Mateusz Gruszka.

07.10.2016 - Podium Junior A07.10.2016 - Podium Junior A
07.10.2016 - Podium Junior C07.10.2016 - Podium Junior C

Kategoria Junior A (rocznik 1997-1998):

Zawody w kategorii Junior A na skoczni HS106 okazały się być dominacją Dominika Kastelika. Reprezentant klubu SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk poszybował w pierwszej serii na odległość 103,5 m, zaś w finale uzyskał rezultat 91 m, dzięki czemu triumfował z przewagą 31,5 punktu nad drugim kolegą z klubu, Dawidem Krupą (91,5 m i 87,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane (96,5 m i 83 m). W rywalizacji wzięło udział sześciu zawodników.

WYNIKI KONKURSU - KAT. JUNIOR A:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>

Kategoria Junior B (rocznik 1999-2000):

Bardziej liczna okazała się stawka zawodników w kategorii Junior B, w której na starcie pojawiło się trzynastu skoczków. Zwycięzcą okazał się Tomasz Pilch z WSS Wisła/SMS Szczyrk, który w swoich próbach uzyskał rezultaty 110 m i 103,5 m. Na drugiej pozycji, ze stratą 4,5 do triumfatora, sklasyfikowani zostali ex aequo klubowi koledzy Pilcha - Bartosz Czyż (106,5 m i 101,5 m) oraz Paweł Wąsek (105,5 m i 102,5 m), który ubiegłej niedzieli wygrał zawody FIS Cup w Rasnovie.

WYNIKI KONKURSU - KAT. JUNIOR B:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>

Kategoria Junior C (rocznik 2001-2002):

Konkurs o medale Letnich Mistrzostw Polski w kategorii Junior C, rozegrany na obiekcie HS77, zakończył się wygraną Mateusza Gruszki. Zawodnik klubu AZS Zakopane/SMS Zakopane oddał skoki na odległość 71,5 m i 74,5 m, dzięki odniósł zwycięstwo z przewagą 1,2 punktu nad Karolem Niemczykiem z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (72 m i 73 m). Trzecie miejsce zajął Patryk Hutyra z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk (73,5 m i 74 m). Sklasyfikowanych zostało 28 zawodników.

WYNIKI KONKURSU - KAT. JUNIOR C:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: informacja własna/PZN
oglądalność: (8563) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Dominik Kastelik w zasadzie nie miał z kim rywalizować także nic dziwnego że dugi skok dużo gorszy. Nie chcę go tłumaczyć bo ewidentnie na ostatnich zawodach FC jego forma wyraźnie poszła w dół to jednak wczoraj w tym drugim skoku mógł po prostu bardziej się wyluzować, wiedział że wygra więc i dał na luz aczkolwiek na pewno wynik nie robi wrażenia.

  Tomasz Pilch lepszy od Pawła Wąska - zastanawiam się czy to Pilch poszedł w górę czy może Wąsek nieco spuścił z tonu? Oby to pierwsze aczkolwiek konkurs konkursowi nie równy, a więc wcale nie musi być tak że jeden poprawił się, a drugi pogorszył...
  Bartosz Czyż też był sporo słabszy od Wąska, a wczoraj z nim nie przegrał, a więc jednak podejrzewam że to Wąsek nieco spuścił z tonu.
  Dawid Jarząbek niestety dalej nie błyszczy.

  Łukasz Bukowski z każdym kolejnym startem potwierdza że on i kadry to jest pomyłka. Dostał szanse więc nie będę tutaj za wiele pisał ale gdyby tak zamiast niego do kadr powołali np. Dawida Krupę to mógłby po prostu szybciej podnieść swój poziom i ogólnie mogłyby być lepsze wyniki ale ostatnia szansa Łukasza więc zobaczymy w zimę aczkolwiek już teraz typuję że Bukowski poza startami w FC nigdzie indziej nie poskacze, a więc na PK nie ma szans, a na MŚJ nie pojedzie (o PŚ nawet nie mówię). Obawiam się że nawet 100 punktów FC przez całą zimę nie uzbiera.

 • dejw profesor
  @Emil

  Aaa, no faktycznie.
  Przykra sytuacja to wtedy była.

 • EmiI profesor
  @dejw

  O Antku Juroszku. Był też Krzysiek Kabot co też potrafił wygrywać Lotosy w swojej kategorii.

 • dejw profesor
  @Emil

  To znaczy, o kim mówisz?
  Co do Stękały to owszem, dzięki LC14 można jego powołanie do kadr na sezon 14/15 uzasadnić. I owe powołanie wykorzystał w 100%, bo z kiepskiego i nie rokującego juniora w dwa lata skoczył na poziom +100 pkt PŚ, z życiówką w TOP10 w pucharowych zawodach i miejscem na podium w drużynówce.
  @HKS
  Bukowski zaś, ani wcześniej, ani w zeszłym roku na LC, gdzie przegrał w generalce z trenującym już wówczas poza kadrami Gutem nie pokazał nic. Jest w ostatnim roku juniorskim, nie widać przed nim żadnych perspektyw, trudno w tej chwili wyobrazić go sobie w składzie w drużynie na MŚJ. Po zakończeniu sezonu bardzo prawdopodobny wypad z kadr. Ewentualny Krupa miałby o ten rok więcej.
  Odnośnie Bieli, to jak pisze przedmówca zdaje się, że po niezłej zimie 14/15 sam na sobie postawił krzyżyk. Chyba sam zrezygnował z wcielenia go do kadr, mimo iż miał wtedy wyniki które kwalifikowałyby go do kadry B i regularnych startów w PK.

 • MrRadzio weteran
  @HKS

  Chyba Biela po sezonie 14/15 sam zrezygnował z bycia w kadrze co mnie dziwi bo skoro taki Miętus dostaje szanse bez przerwy to czemu nie Biela któremu wystarczyłoby kilka treningów na normalnym sprzęcie oraz pod okiem profesjonalisty i już by skakał lepiej niż kilku kadrowiczów (w sumie nawet i bez tego jest lepszy)

 • HKS początkujący

  Nie było nikogo kto byłby pokrzywdzony takimi powołaniami, najlepszego rokującego młodego sobie Maciusiak dowołał i tyle. Bukowski dostanie rok, nie zrobi jakiegoś szalonego postępu to jego przygoda się skończy i pewnie rok dostanie wymieniony Krupa albo ktoś inny z rocznika 98. Akurat kadra jest młoda więc jeden "najstarszy" junior wiele tu nie zmienia. A takie 20 miejsce w Hinterzarten to i tak wynik lepszy niż można było się spodziewać.

  Jak już się czegoś czepiać do tego że Biela jest pomijany a można go było wcisnąć do jakiejś kadry, nawet juniorów.

 • MrRadzio weteran
  -

  Powiem tak że skoro on był najlepszy w roczniku 97 to nie powinni go brać na siłę tylko lepszych z rocznika 98 czy 99 (pewnie byli tacy chociaż nie sypnę nazwiskami bo nie orientuje się tak bardzo w temacie juniorskim) a jeżeli nie było lepszych młodszych to... po prostu aż mi się słabo robi jak pomyślę ile talentów (mniejszych bądź większych) z poprzednich roczników zmarnowaliśmy.

 • EmiI profesor

  Mało kto pamięta ale Stękała przed powołaniem do kadry juniorów wygrał generalkę Lotosa. Więc danie mu ostatniej juniorskiej szansy było jak najbardziej w porządku.
  @dejw Co do rocznika 97 niestety najzdolniejszy jego przedstawiciel odszedł przedwcześnie.

 • dejw profesor
  @HKS

  Niby racja, w sumie rocznik 97 u nas zaczął się i szybko skończył na Gucie.
  Niemniej sądzę że i tak, skoro postanowiono zapchać dziurę na to jedno miejsce, to raczej większym sensem było postawienie na o rok młodszego Krupę. Patrząc na wyniki Bukowskiego, z tego lata, czy LC, to nie rokuje na nic, nawet na regularne punkty w FC. Na dokonanie takiego szokującego przeskoku a la Stękała właściwie nie ma co liczyć.
  Pomijając już w ogóle rówieśnika Pilcha, Stosela (który swoją drogą spisał się wyjątkowo słabo), choć w jego przypadku mogło przesądzić niezdecydowanie rodziców - nie zgodzili się na występ syna na starcie FC w Villach, więc mogli mieć też coś przeciwko ewentualnemu powołaniu go do kadry).

 • HKS początkujący

  Po prostu Bukowski był najlepszy z rocznika 97 i dano mu rok szansy. Nie widzę tutaj skandalu.

 • dejw profesor

  Taka ciekawostka. Pilch, po raz pierwszy od dwóch początkowych weekendów FC pokonał w bezpośredniej walce Wąska.
  Kastelik wygrał pewnie, bo nie miał z kim rywalizować, ale uzyskał wynik punktowy (bardzo słaby drugi skok) na poziomie wciąż kiepskiego Jarząbka. Spory zjazd w porównaniu do połowy września, który był już widoczny w Rasnowie.

 • MrRadzio weteran
  -

  Bukowski chyba skok życia w pierwszej serii oddał... Jaki był powód wrzucenia go do kadry? Liczyli na drugiego Stękałe czy co?

 • Janeman profesor

  Kolejny dowód na to, ze by być skoczkiem nie koniecznie trzeba mieć mocne nogi- Bukowskiemu w zupełności wystarczają mocne plecy...
  Juniorzy B , mocniejsi od A , ale tego można się było spodziewać i to nawet lepiej dla Polskich skoków , że "dziura" jest w tej wyższej kategorii.

 • W_S profesor
  Całe szczęście że mamy wśród juniorów utalentowanych zawodników

  Kastelik, Wąsek... Może Jarząbek wreszcie coś pokaże?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).