Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PŚ Pań w Sapporo: Lundby wygrywa, Takanashi poza podium!

Norweżka Maren Lundby została zwyciężczynią niedzielnego konkursu Pucharu Świata Pań w japońskim Sapporo (HS100). Reprezentantka Norwegii triumfowała po skokach na odległość 97 m i 103 m. Drugie miejsce zajęła Japonka Yuki Ito, a trzecie - Niemka Katharina Althaus. Liderka cyklu, Sara Takanashi znalazła się tuż za podium.

Maren Lundby prowadziła już po pierwszej serii konkursowej, w której to uzyskała rezultat 97 m i wyprzedzała o 2,9 punktu Yuki Ito. W finale Norweżka poszybowała aż na 100 metr i ostatecznie odniosła swoje drugie pucharowe zwycięstwo w karierze z przewagą 12,2 punktu nad Japonką (96,5 m w finale). Trzecie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus (94,5 m i 93,5 m). Dopiero czwarta była liderka kobiecego Pucharu Świata, Sara Takanashi (93 m i 89 m), która straciła 14 punktów do miejsca na podium. Piąta była Carina Vogt (94 m i 89 m), a szósta - Irina Awwakumowa (88 m i 88 m).

W czołowej dziesiątce zawodów na Miyanomori sklasyfikowane zostały również Daniela Iraschko-Stolz (91,5 m i 83 m), Maja Vtic (91 m i 84 m), Svenja Wuerth (92,5 m i 83 m) oraz Manuela Malsiner (93 m i 84 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (690 pkt.) przed Yuki Ito (532 pkt.) i Maren Lundby (417 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się niezmiennie ekipy Japonii (1452 pkt.), Niemiec (1001 pkt.) i Austrii (789 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 20-21 stycznia w japońskim Zao (HS106).