PŚ Pań w Sapporo: Lundby wygrywa, Takanashi poza podium!

• 2017-01-15 08:04

Norweżka Maren Lundby została zwyciężczynią niedzielnego konkursu Pucharu Świata Pań w japońskim Sapporo (HS100). Reprezentantka Norwegii triumfowała po skokach na odległość 97 m i 103 m. Drugie miejsce zajęła Japonka Yuki Ito, a trzecie - Niemka Katharina Althaus. Liderka cyklu, Sara Takanashi znalazła się tuż za podium.

Maren Lundby prowadziła już po pierwszej serii konkursowej, w której to uzyskała rezultat 97 m i wyprzedzała o 2,9 punktu Yuki Ito. W finale Norweżka poszybowała aż na 100 metr i ostatecznie odniosła swoje drugie pucharowe zwycięstwo w karierze z przewagą 12,2 punktu nad Japonką (96,5 m w finale). Trzecie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus (94,5 m i 93,5 m). Dopiero czwarta była liderka kobiecego Pucharu Świata, Sara Takanashi (93 m i 89 m), która straciła 14 punktów do miejsca na podium. Piąta była Carina Vogt (94 m i 89 m), a szósta - Irina Awwakumowa (88 m i 88 m).

W czołowej dziesiątce zawodów na Miyanomori sklasyfikowane zostały również Daniela Iraschko-Stolz (91,5 m i 83 m), Maja Vtic (91 m i 84 m), Svenja Wuerth (92,5 m i 83 m) oraz Manuela Malsiner (93 m i 84 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi (690 pkt.) przed Yuki Ito (532 pkt.) i Maren Lundby (417 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się niezmiennie ekipy Japonii (1452 pkt.), Niemiec (1001 pkt.) i Austrii (789 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 20-21 stycznia w japońskim Zao (HS106).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>

oglądalność: (5087) komentarze: (10)

• Stinger profesor
    @Xander1 @pawel96

Tak racja, zapomniałem, a pamiętam, że sam wtedy pisałem, że wygrała pierwszy raz.
    W takim razie sorry za błąd.

• skimaniak początkujący
    skimaniak

Zapraszam maniaków ski jumping do dołączenia do najlepszej gry online o skokach! http://s1.skijumpmania.com/r185890
    Sam możesz poczuć smak zwycięstw

• pawel96 profesor
    @dyrektor @dyrektor

Nie zapominajmy, że Takanashi ma dopiero 21 lat (rocznik '96), jeszcze wszystko zdąży wygrać. Analogicznie jak Freund na mistrzostwach - też nie wytrzymywał presji, aż w koncu zaskoczyło, czy jak Prevc, który był wiecznie drugi, a potem zdominował cały poprzedni sezon.

@Xander1 @Stinger

Lundby wygrała drugi raz w tym sezonie.

@Xander1 @Xander1

Dalej Sara nie jest na straconej pozycji ponieważ kolejne zawody PŚ z Zao, a więc w... Japonii, a więc Japonka stoi przed szansą wygrania po raz 50-ty w PŚ na własnej ziemi i myślę, że jej się to uda ponieważ nie wyobrażam sobie żeby aż 4 konkursy wygrywał ktoś inny przy takiej dominacji Takanashi.

Jeśli chodzi o sam konkurs to dziwi mocno przewaga z jaką wygrała Maaren Lundby. Bardzo mnie cieszy, że Norweżka wreszcie wygrała (pierwszy raz w karierze) konkurs PŚ i jest drugą Norweżką za Anette Sagen, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Yuki Ito coraz lepsza, kto wie czy jeszcze nie powalczy o zbliżenie się do Sary w Pucharze Świata... Wątpię ale byłoby na pewno miło gdyby Ito czy Lundby (inne chyba bez szans) próbowały gonić Takanashi aczkolwiek jak mówię, zapewne za tydzień wszystko wróci do normy i Sara ponownie będzie triumfować.

• dyrektor bywalec
    TAKANASHI Sara

PAnowie a wy nie widzicie jednej rzeczy, ze ta cala pani sara, nie wytrzumuje presji? dominatorka puchuru swiata swiata a co ona wygrala? pewniak do zlota i co , sensacje same , 2013, przegrane ms , ale bylo srebro chociaz, a potem 2014 IO , bez medalu , Ms 2015 , bez medalu // widac jedno , ona dominuje jeszcze bardziej a wszystkie najważniejsze imprezy zalicze kompromitacje, moze znowu presji nie wytrzymala w glupim konkursie u siebie , ciekawe jaki znowy wynik wykreci na ms 2017

• Xander1 profesor

Liczyłem że Sara odniesie u siebie w Japonii swój 50 triumf w zawodach PŚ, niestety ani wczoraj ani dzis to się nie udało. O ile wczoraj zajęła drugie miejsce to dziś zakończyła zmagania poza podium. Jest to spora niespodzianka bez dwóch zdań. Tym bardziej że z Lundby przegrała o przeszło 30 pkt. Czyżby jakiś mały kryzys ją dopadł?
    Dla rywalizacji to oczywiście dobrze że inne zawodniczki doskakują poziomem do Sary.
    A co do Lundby cieszę się że robi takie postępy. Coraz bardziej zaczynam ją lubić.

• Toyminator profesor
    -

Co się w tej Japonii dzieje ;D

• kkkk doświadczony
    Niespodzianka

Sara na własnym terenie poza podium. Może wreszcie ktoś inny zacznie dominować, bo jak na razie Japonka zdecydowanie dominuje. Ale w ostatnich sezonach się Amerykanki posypały.