Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Bischofshofen: Triumf Aignera, Murańka czternasty

Clemens Aigner wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen (HS140). Reprezentant Austrii zwyciężył po dwóch skokach na odległość 139,5 m. Drugie miejsce zajął Czech Tomas Vancura, a trzecie - Szwajcar Simon Ammann. Z grona Polaków w finałowej serii wystąpił tylko czternasty Klemens Murańka.

Clemens Aigner prowadził już po pierwszej serii zawodów, w której uzyskał rezultat 139,5 m. W finale Austriak powtórzył tę odległość i triumfował z przewagą 8,7 punktu nad Czechem Tomasem Vancurą (137 m i 137,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann (140 m i 138 m). Czwarty był Stefan Huber (135,5 m i 132,5 m), piąty Killian Peier (130,5 m i 134 m), a szósty - Nejc Dezman (129,5 m i 132,5 m).

W czołowej dziesiątce zawodów w Bischofshofen uplasowali się również Pius Paschke (133 m i 129 m), Davide Bresadola (131 m i 126,5 m), Sebastian Colloredo (128,5 m i 128,5 m) oraz Maximilian Steiner (128,5 m i 127,5 m).

Do finałowej serii awansował tylko jeden reprezentant Polski. Jedenasty na półmetku, Klemens Murańka (127,5 m i 126,5 m) ostatecznie zakończył konkurs na czternastym miejscu.

Na trzydziestej trzeciej pozycji sklasyfikowany został Bartłomiej Kłusek (121,5 m). Trzydziesty piąty był Aleksander Zniszczoł (121 m), czterdziesty pierwszy Krzysztof Biegun (118,5 m), czterdziesty trzeci Jakub Wolny (118 m), natomiast pięćdziesiąty - Andrzej Stękała (106,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Słoweniec Miran Zupancic (494 pkt.) przed Austriakami - Clemensem Aignerem (461 pkt.) i Florianem Altenburgerem (423 pkt.). Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka (184 pkt.) jest dwudziesty pierwszy.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Bischofshofen. Początek zawodów o godzinie 10:00. Wcześniej, bo o 9:00, rozpocznie się seria próbna.